Ako ušetriť na všetkom, čo patrí k Vianociam

Asi všetci viete, že Vianoce niekedy dokážu byť finančne náročné. Nákup darčekov, jedla, cestovanie, ale aj dekorácie ako stromček. To všetko sa v poslednom mesiaci roku prejaví na stave účtu. Mnohým dokážu práve peniaze pokaziť celý dojem z vianočných sviatkov. Avšak je niekoľko spôsobov, ako sa dá aj na Vianociach ušetriť. Ak si teda chcete zlepšiť náladu tým, že na začiatku nového roku nebudú vaše financie na nule, prečítajte si niekoľko tipov ako ušetriť počas Vianoc.


Nakupujte online

Pre niekoho znamená nákup vianočných darčekov v obchodoch neoddeliteľnú súčasť týchto sviatkov. Obchody plné ľudí, hrajúce koledy, svetielka a reklamy na každom kroku, to všetko patrí k atmosfére predvianočných nákupov. Ak ale chcete ušetriť počas Vianoc čas aj peniaze, možno by ste sa toho mali vzdať. V obchodoch síce nájdete veľa zliav, ale aj napriek tomu väčšinu tovaru môžete kúpiť online za nižšiu cenu. Ako bonus máte pri nákupoch cez internet k dispozícii obrovské množstvo zľavových kódov a kupónov. Vďaka tomu bude ušetrená suma ešte vyššia.

Tipy na vianočné darčeky


Vyrábajte darčeky

Je pravda, že keď prídete do obchodu a nakúpite darčeky, zaberie to menej času ako ich výroba. Tiež ľudia často nechcú darčeky vyrábať, lebo si myslia že budú pôsobiť ako keby mali nižšiu hodnotu. To ale vôbec nemusí byť pravda. Pre vašu rodinu a kamarátov bude mať väčšiu cenu niečo, čomu ste venovali kúsok svojho času pri výrobe. Nie vždy je podmienkou na dobrý darček jeho cenovka. A keď už si nájdete čas na výrobu vlastných darčekov, stačí vám nakúpiť iba suroviny, ktoré budú určite lacnejšie než hotový produkt z obchodu. Je to výborný a jednoduchý spôsob ako ušetriť počas Vianoc. Stačí vám iba nápad na nejaký doma vyrobený darček, ale tých je napríklad aj na internete veľa.


Nákupy jedla

Počas vianočných sviatkov máme z nejakého dôvodu tendenciu nakupovať obrovské množstvá jedla. A určite aj z vlastnej skúsenosti poznáte, že ešte niekedy na konci leta nachádzate v poličkách jedlo z Vianoc. Asi chápete, že to nie je správne riešenie šetrenia peňazí počas Vianoc. Skúste do obchodov chodiť so zoznamom, kde máte napísané potraviny, ktoré reálne potrebujete. Tak budete nakupovať iba to, čo využijete a nie všetko, na čo práve máte chuť. Je jasné, že sladkosti k Vianociam patria, takže sa ich nákupu nevyhnete, ale neberte si ich zbytočne veľa. Bude to šetriť vašu peňaženku, ale aj životné prostredie.


Všetko si naplánujte

Presne ako s jedlom, by ste si mali aj na nákup darčekov pripraviť zoznam. Rozhodnite sa, komu chcete kúpiť darček, napíšte si mená a vymyslite pre každého vhodnú vec. Dávajte si pozor aj na množstvo darčekov. Jeden, možno dva sú úplne dostačujúce, nemusíte nikomu nosiť plné tašky balíčkov. Keď už budete mať hotový zoznam, kúpte ešte nejaké dva darčeky naviac. Možno to neznie ako dobrý spôsob ako ušetriť peniaze, ale zmysel to má. Niekedy sa stane, že vás niekto na poslednú chvíľu pozve na návštevu, alebo naopak ku vám niekto nečakane príde. Namiesto toho, aby ste rýchlo bežali do obchodu a niečo kupovali, budete mať tieto veci v zásobe. Ak ich náhodou nevyužijete ako darček, môžete si ich nechať a používať, takže vlastne nič nestratíte.


Ak sa budete držať týchto tipov ako ušetriť počas Vianoc, po sviatkoch nebudete mať problémy so zostatkom na vašom účte. Nekupujte zbytočne veľa, dobre si premyslite každý nákup a potom si už môžete iba užívať vianočnú atmosféru. Veď čo je lepšie ako Vianoce, kde nemusíte na poslednú chvíľu nakupovať a pritom nemáte strach z novoročných účtov?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli