Ako na spoluprácu s verejným sektorom, ak ste sa rozhodli využiť dotáciu?

Posledná aktualizácia článku prebehla: 30. marca 2020

Niekedy na podnikanie nemáte dosť investícií a finančných zdrojov. Aj z tohto dôvodu sa uchyľujete potom k rozhodnutiu, ktoré vám jednotlivé kroky uľahčia. Zdrojov financovania podniku môže byť viacero, okrem úveru, ktorý musíte postupom času splácať, to môže byť aj podpora z verejného sektora. Ak ste sa pre ňu rozhodli aj vy, prinášame vám dôležité informácie, na ktoré by ste pri takomto financovaní podniku nemali zabudnúť.


Skúste jednoduchší proces zakladania spoločnosti

So založením podniku si musíte poradiť vo väčšine prípadov sami. Alebo môžete osloviť spoločnosti, ktoré sa na rýchle založenie firmy špecializujú už dlhšie. V priebehu niekoľkých dní vám tak zabezpečia možnosť stať sa podnikateľom so spoločnosťou, ktorá bude mať zároveň dobré meno. Oplatí sa ale vytvoriť aj podnikateľský plán. Vaši investori, o ktorých je reč sa môžu niečoho „chytiť“ a rozhodnúť, prečo obetovať peniaze práve na váš projekt.


Úspech ešte len príde

Ak sa vám podarilo záujemcov presvedčiť, snaha o úspech nekončí. Financie, ktoré čerpáte z verejných zdrojov dnes už podliehajú väčšej kontrole, a preto sa musíte zmieriť s určitými opatreniami. Jedným z nich je aj povinný zápis do registra partnerov verejného sektora. V ňom sú uvedené všetky informácie o predmetnej spolupráci medzi konkrétnymi subjektmi. Aj to je jedna z ciest, ktoré vám zaistia úspech na dráhe biznisu.


Prečo je nutné sa zapísať do RPVS?

Aby sa predišlo nízkej miere transparentnosti s narábaním verejných zdrojov a ich zneužívaniu. Ako to vyplýva už z pomenovania, ide o zdroje verejné, ktoré ak využijete v prospech podnikania, musia opäť slúžiť z časti verejnosti.

Zápis nemôže ale vykonať len tak hocikto. Advokátska kancelária a zoznam hodnoverných a spôsobilých osôb je známy, takže si musíte vybrať. Ak splníte všetky podmienky, vyhnete sa sankciám a pokutám, ktoré môžu byť v niektorých prípadoch až likvidačné.

Ohodnoťte článok!
[Celkovo: 3 Priemerne: 5]

Pridaj komentár

tipli