Kvalitný a lacný toner si musíte vybrať veľmi poctivo

Posledná aktualizácia článku prebehla: 30. marca 2020

Vybrať si dobrý a kvalitný toner sa mnohým zdá veľmi jednoduché. Platí to ale len do momentu, než si vďaka nemu vytlačíte prvé a pokazené stránky spracovaného textu. Tento doslova „hororový scenár“ často zažívame vo chvíľach, kedy je to najmenej potrebné. Vypracovanie projektu, faktúry, pracovné povinnosti alebo podklady pre štúdium sú ohrozené. Tomu sa ale samozrejme dá vyhnúť.


Prečo ho potrebujte?

Každá jedna tlačiareň funguje za pomoci viacerých faktorov, ktoré spolu vytvárajú dokonalé multifunkčné zariadenie. Hlavnou zložkou je ale toner, farba, ktorá vám zaistí tlač toho, čo ste spracovali v počítači a teraz potrebujete dostať na papier. Ani mi nefungujeme do nekonečna a potrebujeme sa niekde zregenerovať. Tlačiareň je síce stroj, ale dodať mu novú silu musíte tiež. Napríklad  v podobe lacných tonerov a dobrej starostlivosti o ne.

Toner je zariadenie, ktoré sa už pri samotnej kúpe v tlačiarni nachádza, ale po čase farba (toner) dôjde. Kupovať originálne náplne nemusí byť pre všetkých vyhovujúce. Oveľa lacnejším spôsobom s rovnako vysokou kvalitou, je ten náhradný a kompatibilný.


Ako ho vybrať?

Dnes je na internete všetko a nájdete na ňom aj dobrý toner CE285A. Zohľadnite ale parametre tlačiarne s tým, čo potrebujete, teda dbajte na značku a špecifické očíslovanie. Inak bude toner nefunkčný. Tiež si dávajte pozor na overených predajcov a sledujte referencie zákazníkov. Len ten najlepší e-shop vie, že opätovný nákup urobí len spokojný spotrebiteľ.

Pri výbere si všímajte kapacitu vytlačených stránok za minútu a kvalitu výslednej tlače na konkrétnom papieri. Niekedy môže byť problémom aj samotný list, ktorý má špecifickú hmotnosť a hustotu. Všetko máte ale na výrobkoch a doplnkoch tlače vždy popísané, tak si to aj všímajte.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Pridaj komentár

tipli