Chcete účet zadarmo? Tieto banky ho poskytujú!

Posledná aktualizácia článku prebehla: 3. januára 2022

Ako mladý človek a cestovateľ sa nezaobídem bez viacerých bankových účtov, ktoré denno denne využívam. Za roky využívania bankových účtov som vystriedal už viacero bánk, či už ako študent alebo pracujúci človek. V rámci využívania viacerých účtov som zistil, ktoré funkcie v rámci založenia bankového úctu oceňujem a ktoré sú pre mňa nesmierne dôležité. Či už ide účet zadarmo, bezkontaktné platby, bezplatné výbery, či prehľadné aplikácie, dnes si už máme z čoho vyberať.

Medzi banky, ktoré ponúkajú najvariabilnejšie služby a ktorých ponuky ma zaujali patria predovšetkým Revolut, mBank a 365 bank. Okrem účtu zadarmo je dnes nesmierne podstatné aj prihliadať na kvalitné mobilné aplikácie, aby ste mali prehľad o novinkách v rámci pohybu peňazí na vašom účte. Bezkontaktná platba mobilom, či hodinkami je dnes už taktiež základom.mBank

mKonto je bežný účet bez poplatku, pri ktorom zadarmo získate:

 • zriadenie, vedenie a zrušenie účtu bez poplatku
 • odchádzajúce domáce a SEPA platby zadané cez internet banking alebo mobilnú aplikáciu
 • všetky prichádzajúce platby
 • bezplatný výber zo všetkých bankomatov od 70 a viac EUR doma i v zahraničí, inak za poplatok 1,3 EUR
 • platby hodinkami, či mobilom
 • prehľadná mobilná aplikácia, prináša oznámenia o pohybe na vašom účte, kontrola výdavkov a QR platby

K mKontu – účet zdarma, čo ešte získate:

 • zdarma hlavnú kartu MasterCard/VISA. Ak objem platieb debetnou kartou bude aspoň 70 EUR mesačne alebo ak využívate niektorý z úverových produktov, neplatíte ani mesačný poplatok za vedenie karty 1,50 €.
 • Zlatú mKartu zdarma. Ak objem platieb danou debetnou kartou majiteľa účtu bude aspoň 400 EUR mesačne, neplatíte ani mesačný poplatok za vedenie karty 5€.
 • mKONTO je určené plnoletým a právne spôsobilým fyzickým osobám – nepodnikateľom. mKONTO môže byť zriadené ako spoločný účet pre dvoch spoluvlastníkov. Každý klient môže vlastniť maximálne jedno mKONTO.

Ako si vybavíte tento bankový účet zadarmo:

 1. Kliknite na tento link: www.mbank.sk/.
 2. Vyplníte online žiadosť. Podpíšete ju buď na obchodnom mieste alebo Vám ju kuriér bezplatne doručí.
 3. Hotovo!

V prípade záujmu máte možnosť založenia účtu aj na ktorejkoľvek pobočke mBank.

účet zadarmo

Revolut

Revolut je nová finančno-technologická platforma, ktorá prináša revolúciu vo svete financií. Ide o spoločnosť, ktorá sídli v Londýne. V rámci jej služieb sa zameriava najmä na mobilné bankovníctvo. Len nedávno sa jej pôsobenie rozšírilo aj na slovenský trh, vďaka čomu sa najmä snaží rozšíriť obzory Slovákov v prístupe k bankovníctvu.

Spoločnosť je pôvodom z Veľkej Británie, kde aj začala svoje pôsobenie. Funguje na princípe bankového účtu, alebo elektronickej peňaženky. Spoločnosť na trhu pôsobí od roku 2015 a neustále inovuje a modernizuje svoje služby. Aj vďaka tomu Revolut svojimi prepracovanými službami dokáže výrazne konkurovať kamenným bankám. Používanie je rýchle jednoduché a dokonca prináša mnoho výhod, ktoré si zamilujete.

platba

Výhody používania karty Revolut

Okrem toho, že rýchly a bezpečný prístup máte k dispozícii nonstop, používanie Revolut kariet má aj množstvo ďalších výhod. Vyberať môžete z ktorýchkoľvek bankomatov po celom svete bez zbytočných poplatkov. Peniaze môžete vyberať prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo fyzickej karty Revolut. Zároveň môžete vyberať vo viac ako 150 menách. Pri platbách budete zároveň využívať aktuálne konverzné kurzy platné v medzibankových sadzbách.

Spoločnosť tiež ponúka najvýhodnejšie konverzné kurzy v medzibankových sadzbách. Vďaka Revolut môžete mať svoje financie v takmer 30 svetových menách. Tie si môžete neustále premieňať podľa toho kde sa nachádzate a ako potrebujete platiť. Nemusíte navštevovať zmenárne alebo absolvovať výber z bankomatu z vysokým poplatkom.

K dispozícii máte mobilnú aplikáciu, ktorá je veľmi prehľadná. V súčasnosti je však dostupná len v anglickom jazyku. Je veľmi šetrná a využíva sa najmä ako elektronická pokladnička. Pri platbe zaokrúhľuje sumy a zvyšok vám pridá priamo na účet. Vďaka tomu neustále šetríte. Okrem iného aplikácia tiež ponúka aj kompletnú analýzu vašich výdavkov. Prinesie vám to skvelý prehľad kedy, kde, ako a začo míňate najviac. Takýmto spôsobom si napríklad môžete šikovne nastavovať rozpočet.

Ďalšou veľkou výhodou Revolut sú okamžité bankové prevody. Vďaka aplikácii okamžite uvidíte kto z vašich priateľov je tiež súčasťou Revolut. Celý prevod netrvá dlhšie ako pár sekúnd a vy nebudete musieť zbytočne čakať. Táto funkcia je veľmi obľúbená a prináša veľký komfort pri platbách.

platba

Platobná karta Revolut

Platobná karta Revolut môže byť buď virtuálna alebo fyzická. Obe alternatívy kariet predstavujú klasické debetné karty, z ktorých môžete minúť len toľko peňazí, ktoré na nich reálne máte. Virtuálna karta je priamo prepojená na vašu mobilnú aplikáciu. Odporúča sa používať prevažne na online platby. Používa sa veľmi jednoducho prostredníctvom sériových čísel.

Platba prebieha úplne rovnako ako prostredníctvom normálnej karty. Vydanie prvej karty je bez poplatku, avšak musíte na ňu vložiť minimálne 50€. Pri vydaní ďalších kariet je dôležité vedieť, že budete musieť zaplatiť poplatok vo výške 6€ a to aj pre virtuálne karty.

Fyzická platobná karta má ešte omnoho viac výhod ako virtuálna karta. Vďaka nej budete môcť platiť v ktoromkoľvek obchode s platobným terminálom. Zároveň pokiaľ sa rozhodnete využívať funkciu pokladničky môžete pri každom nákupe ušetriť. Okrem toho budete môcť vyberať z ktorýchkoľvek bankomatov bez poplatkov. Revolut je revolučná forma bankovníctva, ktorá môže zmeniť váš vzťah k financiám.

Vďaka Revolut banke získate kartu, ktorú máte pod kontrolou. Môžete nastaviť napríklad dočasné zablokovanie karty, alebo limitovanie výdavkov. Pri nakupovaní online môžete využívať jednorazové karty.

Založenie účtu online pomocou mobilnej aplikácie Revolut

Založenie účtu online je veľmi rýchle a jednoduché. Na založenie účtu vám prakticky stačí len si stiahnuť aplikáciu. Po stiahnutí aplikácie a zadaní vášho telefónneho čísla overíte svoju identitu. Následne si vyberiete typ účtu, o ktorý máte záujem. Rovnako si môžete účet vytvoriť jednoducho aj prostredníctvom stránky Revolut.com/sk.

Vytvoríte si účet so zadaním osobných údajov a tiež si vytvoríte aj prístupový kód. Po nasnímaní vášho občianskeho preukazu je vlastne celá registrácia hotová. Do 8 pracovných dňoch obdržíte Revolut kartu a môžete ju plnohodnotne využívať.

Registrujte sa a využite bezplatný účet na Revolut.


365 Bank

365 Bank je taktiež internetovou bankou, ktorú môžete jednoducho ovládať prostredníctvom internetu alebo mobilnej aplikácie. Bezplatný osobný účet je základom, ktorý je však doplnený aj o množstvo zaujímavých doplnkov. Napríklad k bezplatnému účtu dostanete napríklad originálny spôsob sporenia založený na princípe zaokrúhľovania vašich platieb. Jednoducho si len nastavíte spôsob zaokrúhľovania a rozdiel sa bude automaticky posielať na sporenie. 365 Bank účet zadarmo je však dostupný aj s množstvom ďalších vylepšení.

platba mobilom

Medzi súčasti účtu zadarmo patria:

 • 15 € zadarmo pri vytvorení účtu zadarmo cez appku
 • 365.specials s množstvom skvelých výhier len za platbu kartou
 • platobná karta
 • inteligentná appka
 • zadarmo výbery v hotovosti v rámci bankomatov 365. bank a POS terminálov na pošte
 • špecializovaný sporiaci systém

Chcete ušetriť aj pri nákupoch na internete?

Prečítajte si článok ako môžete ušetriť pri nákupoch online s cashback kartami.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]

Pridaj komentár

tipli