Ako si založiť bankový účet jednoducho, rýchlo a zadarmo?

Bankový účet je základným produktom všetkých bánk. Rozdiely sú však v službách, ktoré bankové účty ponúkajú a tiež v ich cene. Vplyvom rozvoja online bankových služieb v súčasnosti nie je problém zriadiť si bankový účet online bez návštevy pobočky. Ako na to?

Bankový účet má v súčasnosti takmer každý občan a musí mať každý podnikateľ. Podnikateľské účty sa líšia od tých súkromných, pričom banky ponúkajú aj špeciálne účty pre deti či študentov. V dnešnom článku prezradíme, ako si bankový účet otvoriť z pohodlia svojho domova a dáme odpoveď aj na to, či je možné získať účet bez poplatkov.

Otvoriť si bankový účet je rýchle a jednoduché

Podobne ako aj ďalšie služby, aj oblasť bankovníctva je stále častejšie realizovaná v online prostredí. Dlhé roky sa prostredníctvom internetbankingu platia faktúry a robia prevody peňazí, na vzostupe je nákup v internetových obchodoch a tým aj online platieb za objednané produkty a služby. Z pohodlia domova si dokážeme vybaviť úver či požiadať o kreditnú kartu a tak nie je žiadnym prekvapením, že z domu či kľudne i počas exotickej dovolenky je možné otvoriť si aj bankový účet.

Ako na to ukážeme na príklade mBank, ktorej mKonto si založíte behom pár minút. Na začiatok je potrebné napísať, že účet v mBank si môže otvoriť fyzická osoba staršia ako 18 rokov s prideleným rodným číslom, ktorá má neobmedzenú spôsobilosť na právne úkony a má na Slovensku trvalý alebo prechodný pobyt, prípadne registrované právo na pobyt na území Slovenskej republiky.

Bankový účet si môžete založiť tromi spôsobmi. Okrem klasickej návštevy pobočky mBank to ide aj online vyplnením žiadosti priamo na stránke mBank alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Ak si zvolíte možnosť založiť si účet vypísaním online žiadosti, bude potrebné ju podpísať. Ani kvôli tomu však nemusíte chodiť do banky. V prípade záujmu vám mBank pošle kuriéra s potrebnými dokumentmi.

Najrýchlejší spôsob ako si otvoriť mKonto je prostredníctvom mobilnej aplikácie. Tú si stiahnite a nainštalujete z Google Play alebo App Store. Aby ste si mohli založiť účet, budete potrebovať odfotiť a nahrať do aplikácie doklad totožnosti. Pre jeho overenie je potrebné nahrať online aj krátke videá podľa pokynov aplikácie, takže si účet zakladajte v pokoji, v kľudnom prostredí bez rušenia.

Na záver vám príde na vami uvedené mobilné číslo sms správa s kódom, ktorým potvrdíte zmluvu.

Platobnú kartu môžete využívať ešte pred jej doručením

Po založení účtu vám banka e-mailom pošle aktivačný balíček, v ktorom nájdete postup, ako si nastaviť heslo, ako sa prihlásiť do internetbankingu či ako si spárovať účet s mobilnou aplikáciou.

Štandardnou súčasťou bankového účtu je platobná karta. Na vašu adresu by mala prísť do 10 dní, avšak využívať ju môžete okamžite po jej vydaní. Stačí mať hodinky alebo smartfón s funkciou NFC. Vďaka tomu si jednoducho nahráte vygenerovanú kartu do hodiniek či telefónu a ihneď ňou môžete platiť.

Ako získať účet zadarmo

Najväčšou výhodou bankového účtu mKonto je, že jeho založenie aj vedenie, prichádzajúce aj odchádzajúce platby, trvalé príkazy aj inkasá sú bez poplatkov. Zdarma získate tiež:

  • Výbery zo všetkých bankomatov v SR aj v zahraničí keď vyberiete aspoň 70 eur (alebo ekvivalent v mene danej krajiny – v prípade, že si prevádzkovateľ bankomatu v danej krajine neúčtuje poplatok za použitie bankomatu, tzv. „surcharge fee,“).
  • Vydanie aj obnovenie platobnej karty.
  • Vedenie platobnej karty v prípade, že mesačný objem platieb na karte je vyšší ako 70 eur.

Sporiaci účet so zvýhodneným úročením

K bankovému účtu banky bežne ponúkajú aj možnosť otvoriť si sporiaci účet s vyššou úrokovou sadzbou. Inak tomu nie je ani v mBank. Tá má pre svojich klientov produkt mSporenie, ktorý umožňuje pohodlné šetrenie 4 spôsobmi:

  • Zaokrúhľovaním vašich platieb platobnou kartou.
  • Odkladaním pevnej sumy pri každej transakcii.
  • Percentom z každej transakcie.
  • Prevodom pevnej sumy z mKonta.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli