Ako ušetriť peniaze?

Posledná aktualizácia článku prebehla: 28. marca 2020

Spôsobov ako ušetriť peniaze je hneď niekoľko. Dôležité však je, vybrať si ten správny.

Určite Vás trápi otázka, ako ušetriť peniaze. Tu sú možnosti:

Je to len a len na Vás, ktorý systém si vyberiete. Pre získanie najväčšieho množstva výhod odporúčam využiť kombináciu všetkých troch.


Všeobecné zásady ako ušetriť peniaze

 1. Odložte si drobné. Ak ponecháte stranou päťdesiat centov denne v priebehu jedného roka vám umožní ušetriť takmer pomerne veľkú čiastku.
 2. Sledujte svoje výdavky. Aspoň raz za mesiac si pozrite do výpisu kreditných a debetných kariet, skontrolujte aj bločky toho, čo ste nakúpili. Následne si zhodnoťťe a spýtajte sa sami seba, či všetky výdavky boli nutné.
 3. Nikdy nekupujte drahé veci impulzívne. Zamyslite sa nad každým drahým nákupom.
 4. Používať kreditné karty obozretne. Ak chcete minimalizovať úrokové platby, snažte sa obmedziť nákupy kreditnou kartou na tie, ktoré môže vyplatiť v plnej výške na konci mesiaca. Ak používate debetnú kartu, nespoliehajte na možnosť povoleného prečerpania.
 5. Hľadáte účinný spôsob, ako si ustrážiť rozpočet? Počnúc prvým dňom mesiaca, si zapisujte všetko, čo ste kúpili. Stačí preskúmať príjmy a výdavky na konci mesiaca, a budete môcť jasne vidieť, kde vaše peniaze idú.
 6. Oplatí sa praktizovať zubnú starostlivosť, pretože návšteva u zubára vie byť poriadne drahá a to už nie je žiadna sranda.
 7. Väčšina ľudí nesleduje priebežne, čo utratí a nemusí si uvedomiť, keď náklady prekročia ich rozpočet.
 8. Využite zľavy a zlavové portály, prípadne partnerské programy poskytované prostredníctvom Vášho zamestnávateľa. Množstvo zamestnávateľov ponúka napríklad zľavy na počítače, fitnes centrum, lístky do kina a na letné festivaly, využite to! Skontrolujte,váš firemný intranet alebo sa obráťte na zástupcu ľudských zdrojov.
 9. Prehodnoťte cenu nakupovaného tovaru s vašou hodinovou mzdou. Ak zarábate 5€/hod a pozeráte po 50€ topánkach, skúste si prehodnotiť, či stoja za vašich 10hodín práce.
 10. Nakupujte vo veľkom a online! Skúste ušetriť peniaze nákupom na internete a nákupom väčšieho množstva. To šetrí čas i peniaze!
 11. Produkty si pred kúpou porovnajte na webe na porovnávanie parametrov. Ušetríte tak čas pri výbere produktu a pravdepodobne si vyberiete ten lepší.

  Jedlo

 12. Náhradka kávy drahé kávových nápojov. Na $ 2 a deň, kedy by pokojne mohol ušetriť tým, že kúpi kávu skôr ako cappuccino alebo latté by umožnila vám, v priebehu jedného roka, aby kompletne financovať $ 500 núdzový fond.
  Priniesť obed do práce. Ak je nákup obed v práci stojí $ 5, ale robiť obed doma len stojí $ 2.50, potom za rok, by ste si mohli dovoliť vytvoriť $ 500 núdzový fond a stále majú peniaze, ktoré ostali.
  Jesť jeden menej času každý mesiac. Ak by vás stojí 25 $ k jedlu von, ale iba $ 5 až jesť, potom $ 20 ušetríte každý mesiac vám umožní takmer kompletne financovať účet $ 500 núdzové úspory.
  Shop pre potraviny so zoznamom a držať sa ho. Ľudia, ktorí si nakupovanie potravín so zoznamom, a kúpiť nič iné, míňať oveľa menej peňazí ako tí, ktorí rozhodnú, čo kúpiť, keď sa dostanú na trh s potravinami. Ročná úspora by mohla byť ľahko stovky dolárov.

Nájsť najlacnejšie miesto pre nákup liekov na predpis. Uistite sa, pozrite sa nielen svojho miestneho lekárnika, ale aj miestnych supermarketov, plocha diskontných centrá, a zásielková lekární.

Vyhnúť sa skákajúci kontroly alebo kontokorentný poplatky každý mesiac. Na $ 20-30 ušetríte tým, že odrazí šek každý mesiac by vám ušetrí dosť peňazí na takmer plne financovať účet $ 500 núdzové úspory.
Znížiť dlhy z kreditných kariet o $ 1,000. Že $ 1.000 znižovania dlhu bude pravdepodobne ušetrí 150 až 200 $ za rok, a ešte oveľa viac, ak platíte sankčné sadzby o 20-30%.
Urob si svoj mesačné platby kreditnou kartou na čas. 30-35 $ ušetríte nie je účtovaný neskoré poplatok každý mesiac na jednu kartu by vám ušetrí najviac peňazí budete potrebovať za $ 500 v mimoriadnych úspor
Používajte iba bankomatov vašej banky alebo družstevnej záložne. Použitie bankomatu inej finančnej inštitúcie raz za týždeň ste mohli dobre stojí 3 $ a odstúpenia, alebo viac ako 150 $ v priebehu jedného roka.
Späť na začiatok


Poistenie

Porozhliadnuť pre auto a vlastníkov domu ‚poistenie: Pred predĺžením každý rok svoje existujúce politiky, pozrite sa na ceny konkurenčných spoločností (pozri webové stránky vášho oddelenia štátne poistenie). Ich ročné poistné môže byť aj niekoľko sto dolárov nižšia.
Zvýšiť spoluúčasť na auto a poistenie domov: Byť ochotný zaplatiť $ 500-1000 na tvrdenie, nie iba 100 až 250 $, môže znížiť ročné odmeny až o niekoľko sto dolárov.
Zhodnotiť svoje potreby životné poistenie. Ak sú teraz vaše deti samy o sebe, alebo ak je váš manžel pracuje, nebudete potrebovať toľko ochranu životného poistenia. Ročné poistné na termín životného poistenia by zvyčajne plne financovať účet núdzové úspory
Zoberme si pád úver poistenie na splátky úverov. Mnohí spotrebitelia nepotrebujú úverové poistenie, pretože majú dostatočný majetok chrániť sa v prípade smrti, invalidity alebo nezamestnanosti. Ukončenie tohto pokrytia často znižuje náklady na financovanie o tri percentuálne body, úspory asi 1000 $ o štvorročného $ 20,000 splátky úveru a.
Späť na začiatok


Preprava

Udržujte svoje auto motor naladený a jeho pneumatiky nahustené na ich správny tlak. Robiť oboje môže ušetriť až $ 100 za rok v plyne.
Nakupovať za plyn. Porovnanie cien na rôznych staniciach a na základe najnižšej oktánové (odporúčaný svojho majiteľa manuálu) vám môže ušetriť stovky dolárov ročne.
Pri jazde sa vyhnite rýchly štart-upov a zastaví sa. Postupom času, ušetríte stovky dolárov na nižších nákladov na plyn a údržbu.
Trvať menej jázd kabíny. Používanie verejnej dopravy namiesto kabín vám môže ušetriť $ 5-10 za jednu cestu alebo viac. Ak ste častým používateľom kabína, úspory mohol dokončiť ly financovať svoj účet núdzové úspory.
Skontrolujte, či všetky letecké spoločnosti za lacné ceny. Vzhľadom k tomu, žiadna webová stránka uvádza všetky zľavové nosiče, pozrite sa aj na webových stránkach nízke nosičov, ako je Southwest a Jet Blue, prípadne vám ušetrí stovky dolárov.
Späť na začiatok

Bývanie

Neplaťte za priestor nepotrebujete. Američania majú relatívne veľké domy a byty. Premýšľajte o efektívnejšie využívanie priestoru, takže si môžete kúpiť alebo prenajať menšie rozlohy.
Žiť relatívne blízko svojho pracoviska. Aj keď to nie je vždy možné, jazda 5,000 mil menej za rok môže znížiť náklady na dopravu o viac ako $ 1,000.
Refinancovať svoje hypotéky znížiť úroky. Zoberme si refinancovanie hypotekárneho znížiť rýchlosť a termín. Na fixácie 15 rokov $ 100,000, zníženie rýchlosti zo 7% na 6,5% vám môže ušetriť viac ako 5000 $ úrokových nákladov po celú dobu trvania úveru. Pre každú 100.000 $ si požičať so sadzbou 7%, budete platiť viac ako $ 75.000 menej na úrokoch z 15-ročnej ako 30-ročnej hypotéky s pevnou sadzbou. A budete hromadiť vlastného domu rýchlejšie, čím sa zvyšuje schopnosť pokryť veľké núdzové výdavky.
Vyberte si domáce opravy dodávatelia múdro. Uprednostňovať dodávateľov, ktorí úspešne vykonanej práce pre ľudí, ktorých poznáte. Trvať na písomnej, s pevne stanovenou cenou ponuky. Nerobia plnú platbu až do uspokojivého dokončenia prác.
Späť na začiatok


Home Vykurovanie a chladenie

Opýtajte sa svojho miestneho elektrickým alebo plynovým nástroj pre bezplatné alebo low-cost domáceho energetického auditu. Audit môže odhaliť nenákladné spôsoby, ako znížiť domáce vykurovanie a nákladov na chladenie stovky dolárov ročne. Majte na pamäti, že doba návratnosti kratšia ako tri roky, alebo dokonca päť rokov, zvyčajne ušetríte veľa peňazí v dlhodobom horizonte.
Odolný proti poveternostným vplyvom svoj domov. Utesniť diery a praskliny, ktoré umožňujú únik teplého vzduchu v zime a úniku studeného vzduchu v lete. Miestnym železiarstva má materiály, a dosť možno užitočné rady, asi lacno brzdné nežiaduce teplo alebo chladenie stratu.
Použiť okná krytiny

Šetrenie peňazí v domácnosti

Zdroj:

https://americasaves.org/for-savers/make-a-plan-how-to-save-money/54-ways-to-save-money
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli