Nezaostávajte a dajte o sebe na webe vedieť

Až 8 z 10 Slovákov pravidelne používa internet. Hľadajú relevantné informácie, nakupujú a chodia za zábavou. Pre úspech v podnikaní sa preto dnes stáva nevyhnutnosťou vlastná web stránka.

Ak ju ešte nemáte, je načase to napraviť.

Prezentujte svoje výrobky a služby

Čo urobíte ako prvé, keď si chcete kúpiť nové spotrebiče do domácnosti, telefón, topánky, košeľu či rifle? Väčšina ľudí vezme do ruky svoj mobil, tablet alebo notebook. Aby sa o vás vaši potenciálni zákazníci dozvedeli, musíte byť online aj vy. To však nie je všetko, čo vám vlastná web stránka prinesie. Bude toho oveľa viac:

 • Zvýšite povedomie o vašej firme.
 • Vlastný web pomáha budovať značku.
 • Vhodnými nástrojmi sa z web stránky stane miesto interakcie s vašimi zákazníkmi.
 • Získate nových zákazníkov, ktorí by sa o vás inak nedozvedeli.
 • Návštevníci internetu sa budú môcť oboznámiť s vaším zameraním a filozofiou.
 • Získate tiež miesto na prezentovanie vašich úspechov a pozitívnych referencií.

Buďte o krok vpred pred konkurenciou

Viete, kedy internetová stránka nezaujme? Keď má nemoderný dizajn, pomaly sa načítava, má neprehľadné menu, v ktorom sa návštevníci ťažko orientujú. A prvkov, ktoré dokážu odradiť, je oveľa viac. Nehovoriac o absencii SEO a podobne. Aby ste sa vyhli chybám, ktoré sa na stránkach bežne objavujú, jej vytvorenie by ste mali nechať na profesionálov.

Tvorba kvalitného webu zahŕňa navrhnutie dizajnu, zostavenie prehľadného menu aj samotný obsah. Mnohé spoločnosti vám dnes stránku vytvoria tak, aby ste ju mohli sami spravovať. Nemusíte sa pritom obávať, že to nezvládnete — súčasťou služieb je tiež inštruktáž. Samozrejmosťou je technická podpora.

Ak ste technicky zdatnejší, možno vás láka tvorba webu svojpomocne. Toto riešenie by bolo síce na prvý pohľad lacnejšie, počítajte však s množstvom času, ktorý na to budete musieť vynaložiť. Nehovoriac o mnohých problémoch, na ktoré môžete ako začiatočník bez potrebných znalostí naraziť.

Ako prebieha vytvorenie webstránky?

Vytvorenie webstránky má niekoľko fáz.

 1. Analýza — ako prvé predložíte oslovenej spoločnosti svoje ciele. Dôkladná analýza je základom pre úspešnú stránku.
 2. Prehľadná štruktúra — aby sa návštevníci stránky rýchlo zorientovali a našli, čo hľadajú, je potrebné dobre navrhnúť jej štruktúru. Profesionáli na vytvorenie modernej webstránky ju vhodne rozčlenia a zostavia navigačné menu.
 3. Dizajn — nemenej dôležitý je vzhľad, ktorý musí už na prvý pohľad zanechať dobrý dojem. Originálny dizajn vám tiež pomôže odlíšiť sa od konkurencie.
 4. CMS— CMS (systém na správu webu) vám umožní jeho správu. Aby ste mali vstup do administrácie, budete mať vlastné prístupové heslo.
 5. Hotová webstránka — výsledkom prípravy je funkčná webstránka, ktorú môžete začať používať.

Zdroj obrázka: Rawpixel.com/Shutterstock.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli