Práca montážnika je splneným snom každého chlapca

Každý chlapec v mladosti objavuje zábavu v imaginárnom mestečku s autami z hračkárstva. V dospelosti sa hra zmení na túžbu povoziť sa v naozajstnom aute. A netrvá dlho, keď sa vytvorí zvláštny a silný vzťah medzi majiteľom auta a jeho vlastným autom. Ak patríte medzi ľudí, ktorých zaujíma, ako sa také autá dokonca vyrábajú, nemusíte si to predstavovať. Práca montážnika vám to ukáže za slušný plat a skvelé agentúrne výhody navyše.

Čo je náplňou práce montážnika?

Montážnik je dôležitou súčasťou výrobného procesu. Bez neho by v aute chýbali tie najdôležitejšie časti ako dvere či sedadlá, ale aj množstvo elektroniky a inteligentných systémov. Úlohou montážneho pracovníka je zvyčajne obsluhovať stroj, ktorý manuálnu prácu zvláda automaticky. Niektoré práce zahŕňajú aj prácu s vŕtačkou, kladivom a ďalšími nástrojmi na čistenie alebo pieskovanie plechov, ktoré zdokonaľujú automobil do jeho finálnej podoby. Ak s tým nemáte skúsenosti, nemusíte sa báť ‒ zamestnávateľ vám dá kompletné školenie.

Čo vyžaduje práca montážnika?

Pri obsluhe stroja je potrebná precíznosť a spoľahlivosť. Každé vyrobené auto je funkčný stroj, ktorý pozostáva z niekoľkých dobre fungujúcich častí. Pri manuálnych prácach je preto potrebný aj zmysel pre detail. Auto musí nielen bezchybne fungovať, ale aj vyzerať. Konečný zákazník musí dostať rovnako kvalitné a pekné auto ako ktorýkoľvek iný zákazník kdekoľvek inde na svete.

Koľko si môžete zarobiť?

Na Slovensku môže montážnik dostávať 3,90 € za hodinu. Okrem platu má zabezpečený aj 13. a 14. plat či príplatky za prácu počas víkendov a za nadčasy. Ak vás láka zahraničie, mzdy sa pohybujú medzi 1 100 až 1 600 € v čistom, čo predstavuje nadštandardný príjem. Okrem toho vám agentúra Manuvia hradí časť ubytovania či nákladov na dopravu. Väčšina firiem poskytuje aj možnosť voľného víkendu alebo nedele.

Práca montážnika sa v 21. storočí vyrovná precíznym povolaniam, ktoré pracujú na presných a automatizovaných prístrojoch. Montovanie jednotlivých častí je zodpovednou prácou. Aj preto sa komplexný agentúrny servis Manuvie postará nielen o všetky náležitosti od pohovoru až po podpis zmluvy, ale aj školenie záujemcov o povolanie montážnika.

Ak si hľadáte prácu práve v tejto oblasti, množstvo ponúk nájdete na stránke manuvia.sk.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli