Šetrenie efektívne

Šetrenie je témou, ktorá sa neustále dotýka nášho života. Nielenže neustále máme potrebu odkladať si peniaze do budúcnosti, ale často šetríme aj pre dosiahnutie určitého konkrétneho cieľa. My vám prinášame pár tipov ako šetriť ešte efektívnejšie v aktivitách týkajúcich sa nášho každodenného života.

Šetrenie na potravinách

Možno si myslíte, že na jedle sa šetriť nedá. Avšak existujú zaručené spôsoby, ktorými môžete aj pri strave veľmi veľa ušetriť. Výhodné je nakupovať potraviny vo veľkých baleniach. Varte si doma a predovšetkým varte na viac dní. V žiadnom prípade jedlo zbytočne nevyhadzujte. Tomu môžete predísť tým, že budete variť jedlá, ktoré máte naozaj radi. Tiež vám pomôže ušetriť pokiaľ budete sledovať zľavy v jednotlivých predajniach.

bicykel

Šetrenie na doprave

Cestovanie na dovolenku nemusí byť za každú cenu finančne náročné. Pri nákupe leteniek sa oboznámte s cenami prostredníctvom viacerých spoločností. Taktiež môže byť omnoho lacnejšie cestovanie na vlastnú päsť bez využívania služieb cestovnej kancelárie. V rámci dopravy je tiež dobré zamerať sa aj na výšku havarijného poistenia. Aj keď ide o veľmi užitočnú vec, často obsahuje aj zbytočné poplatky navyše.

Taktiež by ste mali reálne zhodnotiť koľko áut potrebujete. Na krátke vzdialenosti môžete využívať aj ekologickejšie a ekonomickejšie spôsoby dopravy. Tiež je možné cestovať mestskou hromadnou dopravou, čo je tiež omnoho ekologickejší a ekonomickejší spôsob dopravy. Tiež sa môžete zamerať aj na detailnejšie súčasti ako napríklad ceny benzínu vo vašom okolí. Urobte najviac čo sa dá pre šetrenie a uvidíte, že šetrenie je jednoduché.

Veci osobnej hygieny a potreby

Aj v tejto sfére sa môže zdať, že nie je možné ušetriť. Avšak opak je pravdou. Pri veciach osobnej hygieny sa zmerajte napríklad na nákup produktov zo sortimentu značky konkrétneho supermarketu. Tieto produkty sú zväčša kvalitou identické ako drahšie značkové produkty. Najväčšou nevýhodou týchto produktov je predovšetkým nelichotivé balenie.

šetrenie

Oblečenie taktiež nakupujte najmä v zľavách. Častokrát vďaka tomu môžete ušetriť naozaj neuveriteľné čiastky. Zároveň je veľmi dôležité nakupovať len to čo skutočne potrebujete, čo je nielen ekonomické ale aj ekologické. Taktiež by ste sa o oblečenie mali dostatočne starať aby ste ho mohli nosiť dlhšie a zachovali ho vo výbornom stave.

Nevyhýbajte sa ani second-handom, či bazárom. Takéto nakupovanie je opäť okrem finančnej stránky aj veľmi ekologické. V bazároch ale môžete nakupovať aj rôzne druhy nábytku, či dekorácií. Nezavrhujte tieto obchody na prvý pohľad a využite ich jednoduchosť, praktickosť a zároveň aj výhodné ceny.

peňaženka

Šetrenie je beh na dlhú trať. Je preto veľmi dôležité aby ste šetreniu prispôsobili aj spôsob svojho života a tým ho urobili omnoho efektívnejším. Existuje mnoho možností a sfér, v ktorých môžete šetriť a treba sa zameriavať predovšetkým na detaily.

Pokiaľ je šetrenie pre vás naozaj dôležité mali by ste si kriticky prezrieť oblasti, v ktorých máte najväčšie medzery. Možno veľa míňate na kozmetiku, oblečenie a možno na stravu. Je samozrejmé, že si treba dopriať dostatok všetkého, avšak pre šetrenie je dôležité aj mať dostatok sebadisciplíny a zodpovednosti.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli