Byť ekologický je „in“ a ešte oveľa viac

Ekológia, environmentalistika… tieto slová sa v posledných desaťročiach skloňujú stále častejšie. Vzhľadom na globálne otepľovanie, roztápanie ľadovcov a iné zmeny na našej planéte sa ani niet čomu čudovať. Tieto problémy zaujímajú čoraz väčší počet ľudí. Ekologický prístup sa tak dokonca môže stať vašou konkurenčnou výhodou. A prinesie vám oveľa viac.

Čo upúta vašich zákazníkov

Tovar zabalený v plastovom alebo papierovom vrecúšku? Reprezentatívne pôsobiaca papierová taška alebo igelitka? Takýchto príkladov by sme mohli spomenúť nespočetne. Zameranie na ekologické obaly vyrobené z recyklovaných materiálov, ktoré sa dajú opätovne použiť, sa stáva konkurenčnou výhodou. Dnešný zákazník si všíma viac ako iba chuť alebo výzor produktov. Stále častejšie sa ľudia informujú tiež o používaných surovinách, spôsobe ich ťažby či pestovania. Tomuto prístupu začínajú rozumieť aj firmy. Zameranie na ekológiu a udržateľnosť vám tak môže pomôcť budovať váš imidž.

Investujte do výroby to, čo sa vám vráti

Počiatočné investície do viac ekologického prístupu vo výrobe môžu byť spočiatku vyššie. Vhodným príkladom je fotovoltaika. Moderná fotovoltaika vám prinesie lokálny a obnoviteľný ekologický zdroj energie. Toto riešenie je vhodné pre rodinné domy aj firmy a inštitúcie.

I keď s najväčšou pravdepodobnosťou nepokryjú fotovoltaické panely vašu spotrebu vo výrobe, mali by pokryť značnú časť až celú spotrebu administratívnych priestorov. V prepočte na 1 bežného obyvateľa rodinného domu postačí na dennú potrebu energie len 8 m2 fotovoltiky. Spoľahnúť sa pritom budete môcť na 80 % účinnosť aj po 25 rokoch prevádzky. Samotné fotovoltaické panely sú navyše po konci životnosti až z 90 % recyklovateľné.

Solárne panely produkujú elektrickú energiu len počas dňa pri dostatočnom slnečnom jase. Ak všetku energiu neminiete, môže sa akumulovať v batériách, čo vám umožní spotrebovať ju neskôr.

Aj bežné osvetlenie môže byť ekologické

Nie je to celkom pre vás? Ekologický aspekt môžete preniesť do iných oblastí. Môžete sa venovať aktivitám, ktoré smerujú k ochrane prírody. Aj zameranie na lokálnych dodávateľov má na prírodu pozitívny vplyv. Okrem podpory domácej ekonomiky výrazne znížite svoju uhlíkovú stopu. Chceli by ste znížiť spotrebu energií? Riešením je výkonné LED osvetlenie. LED osvetlenie si môžete zaobstarať do výrobných hál, obchodných, skladových aj iných priestorov.

Zdroj obrázka: HQuality/Shutterstock.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli