Nové auto s nízkymi nákladmi na prevádzku? Vyberajte múdro a peňaženka vám poďakuje

Nastal čas na nové auto? To staré si vyžaduje priveľa servisovania a času? Alebo sa len nechcete popáliť pri výbere automobilu? Prinášame tri zaujímavé tipy, ako si vybrať auto, ktorého prevádzka si nebude vyžadovať vysoké finančné náklady. Nezabudli sme ani na správny výber paliva, dostupnosť náhradných dielov a radu, či je lepšie uprednostniť jazdené auto pred novým alebo nie.

Základná otázka

V prvom rade vám musí byť jasné, na čo budete auto využívať. Jazdite prevažne sám alebo s rodinou? Je vaša najčastejšia trasa sa v meste alebo mimo mesta?

Ak jazdíte sám, je pochopiteľné, že budete hľadať niečo malé, o to viac, ak auto využívate prevažne v meste. V prípade mesta je zároveň lepšie zvoliť auto s benzínovým alebo elektrickým motorom. Naftové motory v meste dostávajú zabrať, obzvlášť, ak je auto využívané dlhodobo v mestských uliciach. To znamená znova viac času v servise a potrebu nových náhradných dielov na auto.

Jazdíte prevažne dlhšie trasy mimo mesta? Zvoľte si dieselový motor. Tieto motory sú častokrát úspornejšie a palivo pre naftové motory je v porovnaní s benzínom lacnejšie.

Náhradné diely na auto a ich dostupnosť

Servis automobilov je položka, ktorá môže negatívne zasiahnuť váš rozpočet. Práve preto je dobré sa zamyslieť a zvoliť auto s lepšou dostupnosťou náhradných dielov. Napríklad, univerzálne náhradné diely Škoda budú lacnejšie a dostupnejšie než náhradné diely na Lexus.

Rozdiely v cene môžu byť aj vzhľadom na krajinu pôvodu. Diely na autá vyrábané v Európe sú z logistických dôvodov lacnejšie než na japonské, americké alebo iné. Takéto náhradné diely na auto je potrebné prepraviť na veľkú vzdialenosť, čo znova navýši cenu za servis.

Jazdené vs. Nové auto

Tu treba zvážiť veľa faktorov, no vo všeobecnosti sú jazdené autá lacnejšie v porovnaní s novými. Ak nie ste skúsení v nákupe ojazdených áut, je veľmi jednoduché zvoliť nevýhodnú ponuku. Pokiaľ si auto vyberiete múdro, môžete za jazdené ušetriť stovky eur ročne. Preto sa pri jeho výbere skúste poradiť so svojím mechanikom alebo iným odborníkom. Ten vám pomôže vybrať auto vhodné práve pre vás.

Zdroj obrázka: Vera Norma/Shutterstock.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli