Sypaný čaj verzus čajové vrecúška

Čaj spolu s kávou patria medzi najobľúbenejšie teplé nápoje. Pijeme ich na zahriatie, upokojenie, ale často aj na dodanie energie. V obchodoch sú omnoho cenovo dostupnejšie a aj rozšírenie čajové vrecúška, ktoré sú jednoduché na prípravu. Okrem toho sa však za kvalitnejšiu verziu považujú sypané čaje, ktoré majú taktiež zvyčajne aj vyššiu cenu. Ako to teda je s rozdielom medzi sypaným čajom a čajovými vrecúškami?

Čajové vrecúška alebo porciovaný čaj

čajové vrecúška

Ak povieme čaj, väčšina z nás si predstaví práve čajové vrecúško ponorené do vody. Ide o rýchly a spoľahlivý spôsob prípravy čaju, ktorý sa používa najrozšírenejšie. Medzi nevýhody tohto čaju patrí, že vrecúška sú často plnené čajovým prachom. Čajový prach je vlastne odpad, ktorý vzniká pri výrobe sypaného čaju. Takýto čaj je omnoho menej kvalitný.

Niektoré značky však vo vrecúškach obsahujú reálny čaj, odporúčame preto investovať do drahších produktov. Ak sa na spodnej časti krabičky nachádza prach, pravdepodobne vypadáva z vrecúšok, ktoré sú nim plnené – aj to môže byť pre vás, že nejde o kvalitný čaj. Kvalitné čajové vrecúška môžete nakupovať napríklad s využitím Manutea zľavy alebo Mall zľavy.

Niektoré čajové vrecúška tiež môžu vypúšťať mikroplasty. Z tohto hľadiska je ich užívanie veľmi riskantné, pretože sa tieto čiastočky dostávajú priamo do nášho tela. Zdravotné riziko v tejto oblasti neprešlo dostatočnou štúdiou, no podľa zverejnených štúdií je lepšie vyberať si čajové vrecúška z papiera, ako tie z plastovej sieťoviny. Navyše potom predstavujú takéto čajové vrecúška len ďalšiu environmentálnu záťaž pre naše prostredie.

Sypaný čaj

sypaný čaj

Sypaný čaj sa vo väčšine prípadov považuje za kvalitnejšiu alternatívu, pričom jeho príprava je omnoho pomalšia. Takýto čaj sa musí dlhšie lúhovať a na jeho prípravu musíte používať viac nástrojov. Medzi veľmi obľúbené sypané čaje patria rôzne bylinné zmesi, ktoré si môžete priamo doma vypestovať a vysušiť.

Na lúhovanie sypaného čaju môžete použiť napríklad kvalitné sitko alebo špeciálnu kanvicu, či frenchpress. Takéto produkty môžete nakupovať výhodnejšie s využitím Bonami zľavy. Takýmto spôsobom prípravy si môžete vytvoriť pokojný rituál. Zároveň je takýto spôsob vhodný aj pre prípravu zahraničných druhov čajov a špeciálnych variant. Plne si vychutnáte lahodnú chuť a príjemnú arómu, pričom sa zahrejete a pookrejete.

Nech už zvolíte akýkoľvek čaj, podstatou výberu by malo byť vždy siahať po kvalitných výrobcoch, ktorí sa zameriavajú na predaj kvality a nie kvantity. Aj keď sú takéto čaje drahšie, určite si na nich viac pochutíte. Pre prípravu sypaného čaju si môžete zakúpiť aj rôzne vychytávky, ktoré vám ju zjednodušia. Niektoré druhy čajov môžete využiť aj na podporu produktivity a zahnanie prokrastinácie. Iné vám pomôžu sa uvoľniť a napríklad aj lepšie zaspať.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli