Čo všetko zahŕňajú tlačiarenské služby

Tlačiarenské služby už dávno nie sú iba o tlači dokumentov. Tlačiarne či rezacie plotre sú základná výbava, ale vo väčšine tlačiarní už dokážu robiť aj potlač hrnčekov, výrobu vizitiek, letákov a pod. Niektoré dokonca ponúkajú aj grafické služby, teda grafické návrhy, ktoré pri svojej snahe si zarobiť peniaze určite využijete.

Plánografia

Špeciálne rezacie plotre má väčšina copy centier a využívajú sa hlavne na tlač výkresov a projektovej dokumentácie (projektanti, strojári a pod.). Maximálna šírka rezania sa pohybuje približne v rozmedzí 630 mm-1250 mm v závislosti od konkrétneho modelu. Ide teda o výkresy neštandardných formátov , ktoré sa po vytlačení poskladajú do formátu A4 a sú pripravené k projektovej dokumentácií. Talčiť sa dá aj na iné materiály ako klasický papier.

Potlač predmetov

Kvalitná potlač na hrnčeky je stále v celku obľúbená. Buď sa robí ako darček alebo si hrnčeky s logom objednávajú firmy. Potlač sa robí špeciálnym termolisom na hrnček. Potlač sa ale dá urobiť na najrôznejšie predmety ako sú tričká, kľúčenky, perá, zapaľovače, termosky, USB kľúče a pod. Môžete si nechať vyrobiť aj vlastný kalendár pre zamestnancov či klientov.

Veľkoformátová tlač

Ďalšou kategóriou tlačových služieb je veľkoformátová tlač. Do tejto kategórie spadajú aj billboardy, bannery či plagáty. V tomto prípade ide o technologicky náročnejšie zákazky, ktoré nerobí každé bežné copy centrum. Reklamné bannery či plagáty môžu mať rozmery rádovo niekoľko metrov a pomerne veľká je aj ponuka materiálov.

Tlač fotografií

Okrem klasických rozmerov fotografií  (10×15 cm, 13×18 cm, A4 apod.) je možné nechať si vytlačiť aj väčšie formáty. Fotky, ktoré majú slúžiť ako dekorácia či spomienka si môžete dať vytlačiť na plátno. Fotka ako umelecké dielo tak môže nahradiť obraz. Veľkosť je ľubovoľná, maximálne rozmery sú približne 300 x 300 cm.

Vybrať si pre váš podnika niečo z tejto ponuky bude nutné, pretože aj táto forma propagácie vám pri zarábaní peňazí pomôže!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli