Prečo sa vám oplatí začať podnikať?

Ak si chcete založiť živnosť alebo sro mali by ste mať jasno v tom, v akej oblasti chcete podnikať a či sa to vôbec oplatí. Určite treba mať aj plán, analýzu trhu a rozpočet. Pokiaľ nepotrebujete vlastné priestory, bude vám stačiť aj virtuálne sídlo spoločnosti.

Začať sa dá aj bez kapitálu

Máte obavy, že sa podnikanie nerozbehne a investícia vyjde na zmar? Alebo jednoducho nemáte kapitál na začiatok? Existujú spôsoby, ako začať podnikať takmer bez peňazí. V prvom rade by ste si mali vybrať formu a oblasť podnikania. Najviac sa samozrejme oplatí podnikať v oblasti po ktorej je dopyt.

Založiť si môžete vlastnú živnosť alebo sro. Obe tieto formy majú svoje výhody aj nevýhody. Ušetriť sa dá pri zakladaní spoločnosti, tvorbe webu aj pri prenájme sídla firmy.

Ready-made spoločnosť

Za každý predmet voľnej živnosti zaplatíte 5 € a za viazanú 15 €. Nová sro-čka vás bude stáť 5 000 €. Ak sa rozhodnete pre sro môžete si kúpiť už existujúcu tzv. ready-made spoločnosť za niekoľko stoviek. Okrem financií si tak ušetríte aj dosť času a vybavovačiek. S podnikaním môžete začať v podstate v deň podpisu zmluvy. Ready-made spoločnosti sú „čisté spoločnosti“ bez záväzkov.

Virtuálne sídlo 

Sídlo spoločnosti musí mať určité náležitosti. Okrem toho je v pri niektorých profesiách z reprezentatívnych dôvodov dôležitá aj lukratívna adresa. Práve preto vznikla možnosť prenajať si virtuálne sídlo firmy. Pokiaľ pracujete z domu a nepotrebujete kancelárske alebo iné priestory môžete mať sídlo firmy na dobrej adrese v centre mesta za niekoľko eur mesačne.

Sídlo firmy tak nemusíte mať na domácej adrese a riešiť označenie a ďalšie náležitosti kvôli prípadným kontrolám napríklad z daňového úradu. V prípade, že predsa len potrebujete kancelárie, sklad či dielňu môžete si nájsť lacnejšie priestory, ktoré vám môžu aj viac vyhovovať z pohľadu priestoru, dopravy, parkovania a pod. 

Ohodnoťte článok!
[Celkovo: 0 Priemerne: 0]

Pridaj komentár

tipli