Sashe.sk – originálna handmade tvorba domácich autorov

Posledná aktualizácia článku prebehla: 28. marca 2020

Originálne handmade výrobky od slovenských dizajnérov, remeselníkov, umelcov a návrhárov. Vystrčte hlavu zo šedivého davu.  – Týmto mottom chce Sashe.sk zaujať. A aj sa podarilo!

Na začiatku bola záľuba a jedno dievča. Tá záľuba sa volala handmade. Dnes je zo záľuby veľký projekt, ktorý funguje ako švajčiarske hodinky. Slovenský projekt, ktorý neumrel a na Slovensku funguje už niekoľko rokov sa volá Sashe. Je to web stránka plná vecičiek, kreativity, nadšenia a originality od bežných ľudí.

www.sashe.sk je skvelý slovenský online obchod s originálnym handmade oblečením, šperkami, taškami, doplnkami a dekoráciami od šikovných lokálnych výrobcov.
 
Výrobky, ktoré sa na stránkach nachádzajú nakupujete priamo od konkrétnych predajcov, ktorí sú na SAShE zaregistrovaní a prostredníctvom tejto strínky svoju tvorbu aj predávajú. Znamená to, že výrobok vám vždy vyrába a posiela priamo jeho autor.

Základné princípy predaja na SAShE.sk

SAShE.sk je slovenský portál zameraný na predaj domácej ručne vyrábanej tvorby. Ktokoľvek na ňom môže ponúkať originálne výrobky z jeho vlastnej výroby alebo z výroby tímu, ktorého je úzkou súčasťou.

Čo je ručná výroba a čo nie, to je predmetom mnohoročných sporov, možete si prečítať definície a príklady toho, čo na SAShE patrí, a čo určite nepatrí.

Každý predajca na SAShE môže zdarma vystavovať neobmedzený počet výrobkov na neobmedzene dlhú dobu. Dôležitým faktom je, že vždy nakupujete priamo od predajcov, ktorí tovar vyrábajú. Sashe je iba sprostredkovateľ.


Čo môžete na sashe predávať?

SAShE je zamerané na predaj nového, ručne vyrábaného tovaru. Je jedno z akého materiálu je a akú techniku ste pri jeho tvorbe využili. Tovar však musí spĺňať podmienku byť „domácej tvorby“ a predajca musí vedieť komunikovať v slovenskom alebo českom jazyku, čo predpokladám, že pre nikoho z Vás, čítajúcich, to nebude problém. Okrem tovaru je dovolené ponúkať tvorivé kurzy s výukou výtvarných, kreatívnych alebo remeselných techník.

V podstate sa produkty na sashe delia do týchto skupín:

 • Oblečenie
 • Doplnky
 • Tašky
 • Šperky
 • Bývanie
 • Art Decor
 • Deti
 • Muži
 • Iné vecičky
 • Drogéria
 • Darčekové poukážky
 • Materiál

Aká je provízia z predaja?

SAShE.sk si však za každý uzatvorený obchod nárokuje províziu 12% z ceny predaného výrobku (10% pre SAShE + DPH). Z ceny poštovného sa provízia neplatí. Ceny vecí, ktoré predávate na SAShE.sk budú teda ponížené o 12%, na toto treba myslieť pri cenotovorbe (napríklad v prípade, že nastavíte cenu predávaného produktu 5 €, provízia bude činiť 0,6 €, zostane Vám teda čistý zisk 4,40 €).

Predajom Vašich ručne vytvorených výrobkov môžete svoj mesačný rozpočet obohatiť. Ručná výroba sa momentálne pre ľudí stáva viac a viac zaujímavá . Ľudia stále viac vyhľadávajú práve ručné práce. Ak teda máte kreatívneho ducha a viete tvoriť, určite sa na sashe zaregistrujte už dnes a začnite zarábať na Vašom talente.

Zdroje informácií a obrázky čerpané z www.sashe.sk.

Handmade nie je pre Vás?  Ale viete ponúknuť iné produkty alebo služby? Prečítajte si môj článok o Jaspravim.sk.

Ohodnoťte článok!
[Celkovo: 0 Priemerne: 0]

Pridaj komentár

tipli