Tri užitočné tipy ako naštartovať kariéru v IT

Či sa rozhodnete pre stáž v IT firme počas štúdia, freelancing z domu, alebo pre dobrovoľníctvo v neziskovke, získať pracovné skúsenosti už počas štúdia je veľmi dôležité pre vaše uplatnenie v budúcnosti. Nečakajte na úspešné ukončenie školy.

1 | Získajte pracovné skúsenosti čo najskôr

Či sa rozhodnete pre stáž v IT firme počas štúdia, freelancing z domu, alebo pre dobrovoľníctvo v neziskovke, získať pracovné skúsenosti už počas štúdia je veľmi dôležité pre vaše uplatnenie v budúcnosti. Nečakajte na úspešné ukončenie školy. Prvé skúsenosti nemusia byť hneď u najväčších globálnych IT lídrov. Aj v menších organizáciách môžete rýchlejšie získať zodpovednosť a naučíte sa samostatnosti. Navyše, niekedy je dôležitejšie, koho poznáte, ako to, čo viete z učebnice. Aj keď to môže byť frustrujúce, môžete to využiť vo svoj prospech a začať s “networkingom” už na škole v radoch kamarátov, spolužiakov či profesorov.

2 | Kvalitný životopis

Jedným z najdôležitejších dokumentov vo vašom profesionálnom živote bude životopis. V mladom veku nie je dôležité uvádzať každú brigádu pre chýbajúce roky praxe. Zamerajte sa na skúsenosti, čo podporia smer, ktorým sa plánujete uberať. Či už je to programovanie, testovanie, analytika, bezpečnosť, alebo čokoľvek iné. Veľmi dôležité je aj to, ako životopis vyzerá, čo v ňom o sebe uvediete a či sú v ňom nejaké chyby. Inšpirujte sa skúsenejšími kamarátmi, rodinnými príslušníkmi alebo si pozrite príklady top životopisov online.

3 | Zvýšte si kvalifikáciu školeniami a certifikáciou

Len málokto začne svoju kariéru ako IT manažér. Odlíšte sa od svojich spolužiakov a rovesníkov a zvýšte si kvalifikáciu. Šťastie v pracovnej sfére praje predovšetkým tým, ktorí sa rýchlo učia a zdokonaľujú. Počas školy môžete  začať svoju kariéru v IT napríklad ako tester.

V testingu môžete pracovať už popri škole a certifikátom ISTQB môžete  potvrdiť, že to s kariérou v oblasti procesu vývoja softvéru myslíte vážne. Školenie vám dá jasný rozhľad v problematike testovania, podporí a umocní ovládanie jednoznačnej terminológie testovania, tímového chápania procesu vývoja softvéru a orientácie v moderných trendoch. Vysvedčenie, vo forme úspešnej certifikačnej skúšky, je potvrdením vašej odbornej úrovne.

Prečo práve ISTQB® školenie?

Prepracovaný systém a metodika ISTQB je vytvorená testerskou komunitou pre testerov a IT pracovníkov. ISTQB vytvoril najúspešnejšiu schému certifikácie softvérových testerov na svete. Vzdelávací program je štruktúrovaný podľa odbornej úrovne (základná, pokročilá a expertná úroveň) a podľa výslednej odbornosti, na základe ktorých sú zoskupené certifikačné moduly (jadro, agilné, špecialista). Portfólio vzdelávania a certifikácie ISTQB dávajú možnosti, ako si neustále aktualizovať svoje zručnosti.

Ak sa stanete súčasťou medzinárodne uznávanej ISTQB schémy, vytvoríte si podmienky pre zvýšenie  svojej  vlastnej konkurencieschopnosti, zvýšenie  svojej  hodnoty a kariérneho postavenia na trhu práce. Mnohé veľké spoločnosti (banky, telekomunikační operátori, nadnárodné spoločnosti) si postavili interné metodiky testovania práve na ISTQB štandardoch.

Aj preto sa o IT odborníkov (držiteľov ISTQB certifikátov) firmy doslova bijú, o čom sa môžete ľahko presvedčiť, keď sa pozriete na aktuálne ponuky práce. Kvalifikovaným IT odborníkom spoločnosti ponúkajú vysoký plat a rôzne benefity.

Celosvetová úroveň kvality ISTQB školení aj na Slovensku

AAS Slovakia je prvým platinovým partnerom ISTQB na Slovensku. Tento prestížny titul získa iba organizácia, ktorá dbá na profesionálny rast svojich pracovníkov prostredníctvom školení a certifikácie. Prísny systém akreditácie poskytovateľov školení ISTQB, ako aj certifikácia samotných inštruktorov školenia zaisťuje udržanie vysokého štandardu a dodržanie sylabov, ktoré  sú jednotné na celom svete. Školenie v AAS Slovakia prebieha v malých skupinách – do 10 účastníkov, aby na každého účastníka bol dostatok času. Výučba aj certifikačná skúška sú zamerané na praktické zručnosti a uplatnenie teórie v praxi, nie na nezmyselné bifľovanie poučiek, teoretické  príklady a testy odtrhnuté od reality.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli