Vyskúšajte to s offshore spoločnosťou aj Vy

Posledná aktualizácia článku prebehla: 30. marca 2020

Ďalší z jednoduchých spôsobov, ako si zarobiť peniaze. V tomto prípade ide o využívanie výhodnejších podmienok zahraničného prostredia a legislatívy iných štátov. Je to legálne a dostupné aj bežným podnikateľom. Ak o tom nič bližšie neviete, poďte sa s nami pozrieť na niekoľko zásadných informácií, ktoré by mohli byť pri vašom rozhodovaní užitočné.


Priaznivejšie podmienky na podnikanie

Termín „offshore“ sa prvýkrát objavil ako novinka na východnom pobreží Spojených štátov koncom 50. rokov. Bola to finančná organizácia, ktorá unikla vládnej kontrole prostredníctvom geografickej selekcie. Konkrétna spoločnosť presunula svoju podnikateľskú činnosti mimo dosahu tamojšej vlády do prostredia s priaznivejšou daňovou klímou.


Výhoda zahraničných legislatív, ktorú môžete využiť aj vy

Offshore spoločnosť sa ale postupom času stala jednou z najznámejších a najpresnejších metód daňového plánovania mnohých firiem na celom svete. Základom tejto metódy sú zákony krajín, čiastočne alebo úplne oslobodzujúce od daňových povinností spoločnosti zahraničného charakteru.

Založiť si offshore spoločnosť môžete aj vy. Samozrejme, že si musíte ale vybrať vhodnú oblasť. Ide o legálne entity, ktoré vznikajú pre vás v cudzej krajine. Sú to takzvané daňové raje, ktoré disponujú legislatívou daného štátu. Tá je pre klientov zahraničného charakteru často pre podnikanie výhodnejšia. Môže za to najmä daňové zvýhodnenie a jeho optimalizácia vo váš prospech.


Príležitosť pre váš úspech

Offshore spoločnosť je teda firma, ktorá nevykonáva ekonomické aktivity v krajine jej registrácie a vlastníci nie sú rezidentmi týchto krajín. To je požiadavka krajín, v ktorých je registrácia takýchto spoločností povolená.

Spomínané výhody môžete využiť aj vy, odhaduje sa, že až 60% svetových peňazí je priamo alebo nepriamo držaných v offshore krajinách. Ak si chcete na základe lepšieho zdanenia privyrobiť, využite možnosť offshore krajín. Nemusí to byť len miesto na dovolenku, ale príležitosť na váš úspech.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli