Ako si vybaviť vlastný pneuservis a začať podnikať?

Poznáte rôzne motivačné grafické ilustrácie, ktoré často vídavame na sociálnych sieťach? Sú tam vyobrazení zamestnanec a podnikateľ, a rozdiely medzi nimi. Práve pri podnikateľovi vidíme najviac spokojnosti z pohľadu zarobených peňazí, možnosti cestovania, trávenia voľného času a podobne. Nejdeme vám dávať žiadne motivačné školenia, no pri dobrom podnikateľskom nápade a najmä pri jeho precíznej realizácii sa dajú naozaj zarobiť zaujímavé peniaze. Napríklad aj pri takom vlastnom autoservise.

Naozaj dobrá myšlienka!

Možno by vám to na prvú ani nenapadlo. Povedzme si úprimne, založiť si vlastný autoservis nebýva na prvom mieste v oblasti podnikateľských snov. Mnohí túžia skôr po vlastnej firme, reštaurácii, obchode a podobne. Avšak ak si urobíte prieskum trhu vo svojom okolí a zistíte, že je tam priestor pre nový autoservis a konkurencia je slabá či žiadna, môže to byť pre vás doslova zásah do čierneho. V prvom rade však samozrejme potrebujete určité odborné vedomosti týkajúce sa fungovania autoservisov, a predovšetkým také vybavenie pneuservisu, ktorým si vybudujete to, čo je pre úspech v podnikaní najdôležitejšie.

Prístup a kvalita

Najdôležitejšia nie je totiž cena. Sami sa zamyslite, či by ste na svojom aute a jeho servise šetrili. Zrejme si poviete, že si radšej priplatíte, aby ste mali istotu a pokoj. A takto zmýšľajú aj vaši potenciálni zákazníci. Podstatnejšia je teda kvalita odvedenej práceprístup vás a vašich zamestnancov. Od toho sa odvíja aj konkrétne vybavenie. V autoservise sú nevyhnutnosťou kvalitné zdviháky, a to či už nožnicové či hydraulické. Ďalej sú to vyzúvačky a prezúvačky pneumatík, vyvažovačky kolies, sety na výmenu pneumatík, zariadenia geometrie kolies, umývačky kolies či závažia. Naozaj vám odporúčame staviť na kvalitné vybavenie, neskôr sa vám to totiž vráti.

Úspech je ako pyramída

Podnikateľský úspech je naozaj ako pyramída, a nebojte sa, nie obrátená. Ale klasická, s poriadne pevnými a stabilnými základmi. A tými základmi sú práve vaše vedomosti, schopnosti a taktiež vybavenie, ktoré si zaobstaráte do svojho autoservisu. Od toho sa môžete odraziť ku stabilnej klientele a stabilnému príjmu.

Zdroj obrázku: Studio 72 / Shutterstock.com

Ohodnoťte článok!
[Celkovo: 0 Priemerne: 0]

Pridaj komentár

tipli