Aké výhody a nevýhody má spojenie obývačky s kuchyňou?

Obývačka spojená s kuchyňou, prípadne aj s jedálňou je stále obľúbené dispozičné riešenie pre domy aj byty. Toto spojenie má nepochybne veľa výhod, práve preto je také obľúbené, ale určite nebude vyhovovať úplne každému. Aké sú hlavné výhody a nevýhody obývačky s kuchyňou?

Najväčšie výhody spojenia obývačky s kuchyňou

Keď sa spojí obývačka a kuchyňa, výsledkom je priestranná miestnosť vhodná na spoločný čas s rodinou pri jedle alebo spoločenských hrách. Okrem toho, že miestnosť môže s ohľadom na zariadenie pôsobiť opticky väčšia a vzdušnejšia, umožňuje vám mať všetko pod kontrolou.

Máme tým na mysli napríklad deti, ktoré sa môžu hrať v obývačke alebo sledovať televíziu, kým vy v kuchyni pripravujete obed alebo večeru. Dianie v obývačke tak budete mať ako na dlani.

Ak u seba privítate návštevu, budete sa im môcť venovať aj pri príprave pohostenia. Málokomu je príjemné, ak ho hostiteľ nechá samého aj keď iba na niekoľko minút. Obývačka spojená s kuchyňou vám poskytuje dostatok priestoru na príjemné stretnutia s rodinou aj partiou priateľov. Väčší priestor môžete využiť efektívne, napríklad na väčší okrúhly jedálenský stôl, za ktorý sa zmestí viac osôb a bude sa za ním sedieť komfortnejšie.

Aké sú nevýhody obývačky s kuchyňou

Spojenie obývačky s kuchyňou umožňuje priamy kontakt s rodinou alebo návštevami, ale nie každému a za každých okolností takéto podmienky vyhovujú. Napríklad ak sledujete televíziu a chcete mať pokoj, ruch v kuchyni vám ho zrejme nedopraje.

Rušivo môžu pôsobiť aj pachy, ktoré nie sú vždy celkom príjemné. Pri varení, pečení ale aj upratovaní kuchyne jednoducho vzniká ruch, s tým sa nedá nič robiť – možno iba nechať upratovanie na neskôr. S pachmi si môže celkom účinne poradiť digestor alebo otvorené okno.

Malou nevýhodou je aj to, že prídete o možnosť umiestniť police, policové systémy ale aj regály na stenu medzi kuchyňou a obývačkou. Ak máte dve samostatné miestnosti, v oboch z nich môžete použiť aj tieto úložné priestory. Nemusíte však zúfať, nejaké to miesto navyše môžu čiastočne nahradiť konferenčný stolík masív alebo taburetky s úložným priestorom.

Na každý problém existuje riešenie

Ako vidíte, mať obývačku a kuchyňu v jednej miestnosti má svoje silné aj slabšie stránky, z ktorých ste niektoré už možno zažili aj na vlastnej koži.

Stačilo by vám kuchyňu a obývačku rozdeliť iba opticky? Na tento účel dobre poslúži napríklad jedálenský pult. Kuchyňa a obývačka budú na oko oddelené, ale stále budete môcť sledovať dianie v kuchyni aj v obývačke. Podobne sa dá využiť aj kuchynský ostrovček alebo kuchynská linka v tvare L.

Pokiaľ potrebujete aspoň občas predeliť miestnosti aj fyzicky, riešením sú posuvné dvere. Dnes je ich výber veľký a inštalácia jednoduchá. Pokiaľ potrebujete v obývačke súkromie alebo nechcete rušiť, dvere zavrite. Keď budete chcieť kontakt s osobami vo vedľajšej miestnosti, jednoducho ich otvorte.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli