Ako nás kancelárska práca ničí a zabíja

Sedavý spôsob života, nevyvážená strava a nedostatočný spánok – to všetko vedie k rozvoju obezity, problémov so srdcom, krvnými cievami a kĺbmi. Vývoj technológie tak vedie k tomu, že sa musíme pohybovať menej a viac sedieť. Pomocou internetu si dnes môžeme bez opustenia domu alebo kancelárie objednať jedlo, oblečenie, poslať list a dostať naň aj odpoveď. Tento pokrok nám ale škodí. Ako to ovplyvňuje naše zdravie?

Americkí vedci našli dôkazy o tom, že sedavá práca nie je pre naše telo a produktivitu v práci najužitočnejšou vecou. Ľudia, ktorí trávia väčšinu svojho pracovného času niekoľkohodinovým sedením na stoličke pri počítači, majú oveľa väčšie riziko úmrtia ako ich rovesníci.

Je na čase to zmeniť!

Keď hovoríme o dôvodoch, ktoré spájajú sedavú prácu v kancelárii s predčasnou smrťou, vedci spomínajú metabolické poruchy spôsobené nedostatkom aktivity. Telo začne hromadiť prebytočný tuk, čo vedie k cukrovke, obezite, rakovine a v dôsledku toho zvýšenému riziku úmrtia.

Kúpte si výškovo nastaviteľný stôl

Kancelárske stoly sa stávajú čoraz obľúbenejšími. Práce za počítačom je čoraz viac, no vyberá si to daň na našom zdraví a psychickej pohode. Nie sme potom schopný dlhodobo pracovať a podávať rovnako dobrý výkon. Zmeniť to môžete, ak sa pri práci za stolom z času na čas postavíte. Umožní vám to univerzálny výškovo nastaviteľný stôl.

Avšak, ak nie sú vaše kancelárie vybavené takýmito modernými doplnkami a nábytkom, nezabudnite počas prestávky na obed navštíviť kaviareň alebo jedáleň, bez toho, aby ste použili dopravný prostriedok. Každá fyzická aktivita je vhodná.

Vyberte si správnu zdravotnú stoličku

Poloha, v ktorej každý deň sedíme v kancelárskej stoličke, ovplyvňuje našu chrbticu viac ako len sporadická fyzická aktivita. Uvoľnená poloha vyrovnáva bedrovú chrbticu, eliminuje jej prirodzené zakrivenie a ohýbanie. Súčasne stavce stláčajú disky a tieto vypukliny tlačia na nervové korene a miechu. To všetko vedie k chronickej bolesti chrbta, ktorá sa postupom času zhoršuje.

Avšak, s dobrou zdravotnou stoličkou, ktorá zaistí telu správnu oporu, sa môžete týmto negatívnym prejavom kancelárskej sedavej práce vyhnúť.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli