Ako si zariadiť cukráreň?

Dostali ste nápad, že si otvoríte vlastnú cukráreň, no neviete ako by mala vyzerať? V tomto článku si napíšeme, čo všetko by mala dobrá cukráreň obsahovať, aby sa u vás zákazníci cítili príjemne.

Ako prvé, je potrebné si určiť výšku rozpočtu. Od toho sa bude odvíjať aj to, ako vaša prevádzka bude vyzerať. Samozrejme, čím vyšší rozpočet, tak tým lepšie si ju budete vedieť zariadiť. Avšak, ak aj nemáte veľký rozpočet, tak to nevadí. V dnešnej dobe sa dá nájsť mnoho variantov, ktoré vám zabezpečia krásne vyzerajúci podnik za prijateľnú sumu. V prípade, že máte vyšší rozpočet, odporúčame nakúpiť nový a kvalitný nábytok od overených predajcov na trhu. Ak však je váš rozpočet menší, kľudne sa poobzerajte na internete po bazároch. Často sa nájdu inzeráty, kedy ľudia rozpredávajú celú svoju prevádzku a vy tak môžete nakúpiť tovar za zvýhodnené ceny. Samozrejme môžete si nakúpiť aj nový a lacný nábytok, ale ak však máte možnosť odkúpiť tovar z druhej ruky, tak to radšej využite. Viete si tak pozrieť, aká je kvalita ponúkaného nábytku podľa jeho opotrebovania, a zároveň si ho viete sami zrenovovať za pár drobných.

Ak už máte vyriešený a stanovený rozpočet, môžete pokračovať ďalej v prípravách. Ako prvé je potrebné nájsť vhodný pult, vedľa ktorého bude postavená vitrína na zákusky.  Radi by sme to ešte raz zdôraznili, pretože podľa dizajnu pultu by sa mal odvíjať dizajn celej prevádzky. Preto je dôležité dať si veľký pozor pri výbere, aby bolo k nemu ľahké zladiť zvyšný nábytok. Určite sa bude dať zladiť k nemu viacero variantov nábytku, ale ak si kúpite pult s rustikálnym vzorom, tak jednoduché moderné stoly sa k nemu vôbec nehodia.

Ak ste sa už rozhodli a máte svojho favorita, môžete sa pustiť do hľadania stolov a stoličiek. Ideálne, ak sa vám podarí nájsť celý set, ktorý obsahuje stôl a niekoľko stoličiek. Tým pádom vám bude všetko zapadať do jednotného štýlu. Dajte si však pozor na to, aby ste nemali všetky stoly s rovnakými rozmermi. Z hľadiska potrieb zákazníka je vhodné, ak budete mať aspoň 2 varianty stolov. Pre páry alebo jednotlivcov a pre skupinky, kde budú minimálne 3 – 4 stoličky. Toto vaši budúci zákazníci naozaj ocenia.

Možno ste si práve povedali, že všetko už máte pripravené, ale neunáhlite sa. Dajte si záležať na každom detaile. Napríklad také svietidlá, ktoré budete mať na stene, musia tiež sedieť do dizajnu celej prevádzky. Ideálne, ak sa vám ich podarí zohnať v LED prevedení, aby ste mali menšie náklady na energiu. Určite nezabudnite na kvety. Tie dokážu oživiť priestor a navodiť mu príjemnú modernú atmosféru. Ak sa však bojíte, že by vám zvädli pri prvej príležitosti, tak kľudne použite ich plastové napodobeniny. Tie vám vydržia oveľa dlhšie a hlavne sa nemusíte o ne nijak starať.

V neposlednom rade si zaobstarajte reklamné plagáty alebo tabule, ktoré budete mať vo výklade, prípadne vyložené pred vašou cukrárňou. Vďaka nim ľahšie upútate pozornosť okoloidúcich a získate tak nových zákazníkov. Okrem vonkajšieho a interiérového dizajnu je potreba dbať aj na kuchynské vybavenie, ktoré budete využívať pri príprave alebo podávaní vašich zákuskov. Zakúpiť si ho môžete u  rôznych predajcov, akým je napríklad Pastry Market.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli