Anti-stresová rutina po ťažkom pracovnom týždni

Anti-stresová rutina vo všeobecnosti je veľmi dôležitá pre zvládanie nášho pracovného a súkromného života. O čo vlastne ide? Skrátka ide o aktivity, ktoré vám pomôžu zrelaxovať a znižujú hladinu stresu. Pre každého môžu anti-stresové aktivity predstavovať niečo iné, keďže ide o individuálnu záležitosť. Po ťažkom pracovnom týždni je však eliminácia stresu viac ako vítaná, aby ste si dokázali plnohodnotne oddýchnuť a načerpať nové sily počas víkendu.

Anti-stresové cvičenie – kombinácia fyzického a psychického úžitku

Na začiatok si môžeme niečo málo povedať o anti-stresových aktivitách. Medzi populárne voľby patrí napríklad cvičenie. Naštartuje náš metabolizmu a po cvičení sa uvoľňujú hormóny – endorfíny, ktoré môžu značne redukovať stres a zlepšiť vašu náladu. Medzi stres redukujúce cvičenie patrí napríklad joga, turistika, plávanie, cyklistka, či beh. Pravidelné cvičenie vám tak nedodá len vysnívanú postavu a rýchlejší metabolizmus, ale posilní aj vaše duševné zdravie. Športové náčinie môžete nakupovať aj výhodne – využite napríklad Sportobchod zľavy.

Odborná verejnosť sa tiež vyjadruje, že cvičenie priamo pôsobí na stresový hormón a dokáže ho redukovať. Štúdia Harvardu tiež poukazuje na fakt, že cvičenie pomohlo aj pacientom, ktorí trpeli klinickou depresiou alebo úzkosťou. Samotné výhody cvičenia sa pritom zakladajú na neurochemickej báze. Pokojne aj 20 minútová prechádzka dokáže zredukovať stres a pozdvihnúť vašu náladu. Môžete si pritom zobrať aj príjemnú spoločnosť a budete takéto cvičenie brať ako zaslúžený oddych.

cvičenie

Práca z domu a stres – stanovte si striktné pravidlá

Práca z domu patrí medzi veľmi stresujúce, pretože väčšinu času trávite osamote a môžete sa spoliehať len na vlastné zručnosti. Rovnako sa celé dni nachádzate v tom istom priestore, čo prináša omnoho väčšie riziko k vzniku rôznych psychických ťažkostí. Aj napriek tomu, môžete pracovať z domu nesmierne spokojne a cítiť sa produktívne, podstatnou súčasťou je nastavenie si určitých pravidiel.

Medzi prvé a základné pravidlá práce z domu patrí vymedzenie určitého striktného pracovného priestoru. Tento priestor používajte vždy výlučne na pracovné povinnosti, aby ste zaručili, že keď ho opustíte, budete sa doma vedieť uvoľniť a zrelaxovať. Aj keď je práca z domu časovo flexibilná, každý deň si striktne naplánujte a stanovte si presný čas od kedy do kedy budete pracovať. Navyše počas pracovných hodín nerobte žiadne domáce práce, ani nemyslite na povinnosti, ktoré vás čakajú „doma“.

práca z domu

Anti-stresová rutina a suplementy

Anti-stresovú rutinu môžu vo veľkom podporiť rôzne doplnky výživy a suplementy. Veľmi populárna je napríklad aromaterapia, ktorá pomáha telu a mysli zrelaxovať. Rovnako majú upokojujúce účinky aj rôzne suplementy vo forme byliniek, ktoré sú prírodného charakteru a poskytujú zaručenú úľavu. Medzi populárne uvoľňujúce bylinkové čaje patrí kamilkový, mätový alebo čaj z medovky. Tiež môžete siahnuť aj po rôznych suplementoch, ktoré môžete nakupovať napríklad v lekárňach.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli