Dochádzka Excel je dobrou voľbou pre časovo vyťažených manažérov

Posledná aktualizácia článku prebehla: 30. marca 2020

Medzi povinnosti každého zamestnávateľa patrí podrobná evidencia dochádzky zamestnancov. Je mnoho spôsobov, ako sa popasovať s touto neľahkou úlohou, ktorá často vyžadovala množstvo práce a času a tiež nekonečného počítania a kontrolovania. Dnes je možnosť túto neľahkú úlohu vyriešiť pomerne jednoducho a to prostredníctvom programu Excel.

Tabuľkový program Excel ponúka možnosť na evidovanie dochádzky zamestnancov rôznymi spôsobmi. Niektoré firmy či internetové portály už ponúkajú vypracované šablóny v programe Excel, do ktorých budete postupne vpisovať údaje a ony budú pracovať za vás.

Sú to šablóny priamo upravené a vyhovujúce potrebám na zaznamenávanie dochádzky zamestnancov do práce. Práca s týmito šablónami nepredstavuje nič zložité – jednoducho ich stiahnete a používate podľa svojej ľubovôle. Ak máte záujem a o iné šablóny, neváhajte a navštívte oficiálne stránky, na ktorých nájdete všetko potrebné.

Veľkou výhodou programu Excel je možnosť zdieľania hárkov na pracovisku. Vaše vytvorené hárky uvidí každý, komu prístup povolíte a to v podstatnej miere uľahčuje komunikáciu medzi zamestnávateľom a zamestnancom na pracovisku. Dochádzka Excel sa dá v tomto programe veľmi ľahko zaznamenávať. Väčšinou situácia funguje tak, že zamestnanec na konci pracovného mesiaca tabuľku s dochádzkou vytlačí a zamestnávateľ ju podpíše.

Dochádzka v Exceli sa dá vytvoriť jednoducho na mieru

Ak si chcete vytvoriť vlastnú tabuľku pre zapisovanie dochádzky, je dobré popremýšľať o zapísaní sa do kurzu Excelu. Pre pracovne vyťažených ľudí môže byť dobrou voľbou online kurz Excelu cez internet, kde si môžete sledovať videá s návodmi, kedykoľvek vám to vyhovuje.

Ovládanie programu Microsoft Excel je v mnohým oblastiach kľúčové pre profesijný rast na každej úrovni. Výhod, ktoré video kurzy Excelu ponúkajú, je skutočne mnoho. Aké benefity môžete od takejto formy kurzu očakávať?

V súčasnom svete informačných technológii sú požiadavky na ovládanie programov z balíka MS Office, ktorého súčasťou je aj Excel, bežnou samozrejmosťou. Znalosť týchto programov patrí k základným zručnostiam v biznise.

Z celého balíka je práve Excel najviac obľúbeným programom, no napriek tomu ho väčšina užívateľov ovláda len na tej najjednoduchšej úrovni a ovláda len zlomok z úkonov, ktoré program poskytuje. Napriek tomu tento program patrí k najvyužívanejším programom na rýchle spracovanie a analýzu dát. A práve nezanedbateľná časová úspora a zefektívnenie pracovných procesov predstavujú základné motivačné východiská, pre ktoré sa vám alebo vašim zamestnancom oplatí zdokonaliť sa v Exceli.

Prečo ľudí kurz Excel baví

Realita je spravidla taká, že väčšina ľudí máva z Excelu isté obavy a považuje ho za zložitý, pod vplyvom čoho vníma proces potrebný na osvojenie si zručností pre prácu v tomto programe za veľmi zdĺhavý.

Rovnako to je napríklad aj vypracovaním tabuľky, v ktorej sa dá zaznamenávať dochádzka v Exceli. Stačí chvíľka, aby sa človek zorientoval a môže si vytvoriť vlastnú tabuľku na mieru. No veľa ľudí si myslí, že to je niečo príliš zložité.

Práve tento predsudok o časovej náročnosti výučby programu odrádza mnohých užívateľov od absolvovania Excel kurzu. Ak sa chcete v programe zdokonaliť a využívať jeho potenciál vo väčšej miere ako doteraz, oplatí sa vám prekonať tento počiatočný odpor. V súčasnosti už na kurzy nemusíte nikam chodiť. Ak patríte k zaneprázdneným ľuďom, je pre vás ponuka kurzov MS Excel cez internet optimálnym riešením. V rámci dostupných video kurzov Excelu si môžete sami vybrať úroveň a nástroje, ktoré potrebujte zvládnuť.

Najväčším prínosom je, že správnym používaním programu Excel získate obrovskú časovú úsporu, vďaka čomu dokážete eliminovať stresové momenty prameniace zo zdĺhavej a náročnej manuálnej práce, či už sa bude jednať o zaznamenávanie dochádzky v Exceli, alebo čohokoľvek iného.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli