Doplnky, bez ktorých si v dnešnej dobe veľa nezarobíte

Každý, kto je samostatne zárobkovo činná osoba alebo zakladá malú spoločnosť, takmer vždy potrebuje na prácu kancelárske priestory. V širokej ponuke trhu však môžeme o najlepších možnostiach veľmi rýchlo stratiť prehľad, čo sa automaticky odzrkadlí na výkone.

Aby ste tomu predišli, môžete si pomocou nášho stručného zoznamu dôležitých detailov produktívnej práce vybrať to najlepšie rýchlo a bez stresu.

Veľkorysý priestor

Úplne prvé, na čo treba myslieť, je samotný priestor, kde by sa vaša kancelária mala nachádzať a koľko miesta potrebujete na jej zriadenie?

Ideálna kancelária pre jednu osobu má približne 10 m² priestoru. Ak si myslíte, že je to veľa, myslite na nábytok a voľný priestor, ktorý budete okolo nového konferenčného stolíka na prácu potrebovať. Menšie priestory pôsobia nielen stiesnene, ale aj depresívne, o to viac, ak v nich nie sú veľké okná a dobré osvetlenie.

Ak si teda chcete zariadiť dobrú kanceláriu, je lepšie byť pri výbere priestorov o niečo veľkorysejší .

Pohodlné kancelárske kreslo

V súčasnosti a nielen vďaka internetu, je čoraz viac práce vykonávanej v sedavej polohe. Súčasťou dobrej pracovne je preto aj kvalitné kancelárske kreslo

Dobrá kancelárska stolička s mnohými možnosťami nastavenia patrí do každého kancelárskeho interiéru. Uistite sa preto, že vaša stolička má aspoň jeden hojdací mechanizmus (najlepšie synchrónny mechanizmus s nastavením hmotnosti) a že sa dá prispôsobiť vašej telesnej hmotnosti.

Predovšetkým by mali byť výškovo nastaviteľné opierky rúk a bedrová opierka. Pričom certifikát kvality nesmie chýbať.

Prostredie

Najväčšia a najkrajšia kancelária je zbytočná, ak nemôžete správne pracovať kvôli hluku a vaša produktivita je obmedzená. Pred zriadením kancelárie sa preto uistite, že v blízkosti nie sú žiadne zdroje rušivého hluku .

Zle izolovaná kancelária na hlavnej ceste rýchlo vedie k bolestiam hlavy a stresu. Funguje kúrenie? Existujú vonkajšie žalúzie pre prípad, že vás oslní slnko?

Určite budete potrebovať vybrať aj dobré osvetlenie, myslieť pri výbere doplnkov na bezpečnosť pri práci, nájsť si dostatok úložného priestoru, peknú izbovú rastlinu na okno a skombinovať správne farby.

Uvidíte, že potom vám pôjde práca od ruky.

Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli