Investovanie do kryptomien

Investovanie do kryptomien sa v poslednej dobe teší veľkej popularite. Ide ale o spôsob investovania, ktorý si vyžaduje mať určité pozaďové informácie. Týka sa to predovšetkým úvodného prieskumu a analýzy trhu. Musíte vedieť zanalyzovať cenovú históriu, študovať bielu knihu každej kryptomeny a dať si záležať, aby ste celej veci naozaj pochopili. Môžete staviť na kryptomeny s dlhou históriou, ale rovnako môžu mať veľký potenciál aj nové kryptomeny, ktorých hodnota môže za krátku dobu rapídne stúpnuť. Ako efektívne investovať do kryptomeny? Cez aké platformy/aplikácie investovať?

Kryptomena – virtuálna mena

Kryptomena je digitálna mena, ktorá existuje vo virtuálnom priestore internetu. Tieto meny využívajú kryptografiu, ktorá ich chráni pred falšovaním. Kryptomena sa v súčasnosti považuje za investičnú príležitosť. Kryptomeny poskytujú úplne nové vnímanie peňazí a investovanie do týchto prostriedkov sa aj vďaka stále novým technológiám stáva čoraz bezpečnejšie. Ako na to?

Ako kryptomeny kúpiť?

kryptomena

Pre možnosť investovania do kryptomien predstavuje základ si takéto kryptomeny kúpiť. Ich nákup je realizovateľný prostredníctvom dvoch hlavných miest – centralizovaných a decentralizovaných búrz. Centralizované burzy používajú knihu objednávok, kde k ponuke a dopytu priraďujú obchodníkov.

Decentralizované burzy potom naopak disponujú automatizovanými tvorcami trhu. Zjednodušene takéto burzy uzamknú páry tokenovdo likviditných poolov – pomer tokenov v poole ak môže určovať cenu. Poskytovatelia likvidity sú odmeňovaní za vkladanie a prispievanie do týchto poolov.

Kryptomeny môžete mať uložené v softvérovej alebo hardvérovej peňaženke. Rovnako sa o ne priamo môžu starať aplikácie, ktoré na investovanie budete využívať. Spôsob je už na Vás, dôležitá je ale ich bezpečnosť a ochrana proti hackerským útokom.

Aplikácia na kryptomeny

Medzi platformy, ktoré sú vhodné na investovanie do kryptomien patrí napríklad Crypto.com. Ide o platformu, ktorá je jednoduchá a dá sa pomerne intuitívne ovládať. Na základe toho poskytuje možnosť investovania pre každého a má obrovský potenciál do budúcnosti. Poďme si vymenovať niektoré ďalšie aplikácie na investovanie do kryptomien:

  • eToro
  • Fumbi
  • Binance
  • Kriptomat
  • Coinbase

FUMBI SK: Je FUMBI bezpečné?

fumbi logo
zdroj: https://finfin.sk/recenzia-a-skusenosti-s-fumbi/

Fumbi vymysleli Slováci a preto sa v súvislosti s investovaním do kryptomien u nás spomína najčastejšie. Cieľ tejto aplikácie predstavuje najmä sprístupniť a zjednodušiť investovanie do kryptomien aj pre ľudí, ktorí nemajú dostatok času a skúseností. Základom fungovania je Fumbi Algoritmus, ktorý neustále vyhodnocuje trh kryptomien v portfóliu. Takýmto spôsobom chce Fumbi dosiahnuť, že investovanie nebude trvať zbytočne dlho a rovnako bude s minimálnym rizikom.

Stačí sa zaregistrovať a potom musíte vložiť vklad minimálne 50€. Z vkladu si Fumbi automaticky stiahne 3,5%, pričom samotný vklad môžete realizovať cez kreditku, účet alebo pomocou Paypalu. Peniaze sa pritom ukladajú do takzvaných offline peňaženiek, aby nedošlo k útoku od hackerov. Pri zrušení konta si môžete nechať peniaze vyplatiť v kryptomene alebo v eurách.

Fumbi poplatky

Založenie účtu na Fumbi je zadarmo. Poplatky, ktoré sa spájajú s využívaním tejto platformy sú:

  • multi-exchange poplatok – jednorazový pri vklade a výbere v €.
  • licenčný poplatok – ročný poplatok za používanie Fumbi algoritmu
  • podiel zisku – jednorazový poplatok len pri výbere
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli