Lacné a jednoduché ozdoby na Halloween

Posledná aktualizácia článku prebehla: 30. marca 2020

Koniec októbra sa blíži a k tomu patrí noc, kedy môžete svoj byt naplniť strašidlami. Ozdoby na Halloween sú často v obchodoch zbytočne drahé. Ak chcete naladiť svoj byt do strašidenej atmosféry, ale nechcete veľa míňať, čítajte ďalej. Možno sa vám niečo z týchto nápadov zapáči a pustíte sa do tvorenia.


Duchovia vo fľaši

Ak máte nejakú fľašu, či už sklenenú alebo plastovú, ktorá chcete zahodiť, ušetrite si ju. Ozdoby na Halloween sú často jednoduché a vyzerajú lepšie, než by ste si mysleli. To isté platí aj pri tejto. Fľašu sprejom nafarbíte na bielo a čiernou fixkou pridáte tváre duchov. Na doplnenie tejto dekorácie môžete použiť farebné slamky, ktoré urobia vrchnú časť pestrejšou.


Ozdoby na lampu

Ak chcete ozdobiť lampu nejakými lietajúcimi strašidelnými bytosťami, môžete si vytvoriť netopierov a duchov. Netopiera vyrobíte z obalu na vajcia. Stačí ich nastrihať, nafarbiť čiernou farbou a pridať oči. Získate tak netopierov, ktorých môžete zavesiť na lampu. Na prípravu lietajúceho ducha môžete použiť list, ktorý nafarbíte bielou farbou a tiež pridáte oči, prípadne aj zvyšok tváre.


Večné tekvice

Tiež vás nebaví to, že aj keď si vyrežete nejakú peknú tekvicu, vydrží možno týždeň a musíte ju zahodiť? Vyrobte si takú, ktorú môžete každý rok vytiahnuť znova a stále bude vyzerať rovnako. Stačí obaliť pohár na zaváranie oranžovým papierom a pridať čierne tvary, ktoré by ste vyrezali do tekvice. Potom už stačí vložiť sviečku, alebo iný zdroj svetla a užívať si pohľad na sklenené tekvice. Tieto ozdoby na Halloween vám pri výrobe zaberú iba chvíľu a nezanechajú veľký neporiadok.


Strašidlá z kameňa

Ak chcete naozaj lacné ozdoby na Halloween, nemusíte chodiť ďalej ako do záhrady. Postačia vám totižto obyčajné kamene. Vyberte rôzne tvary a nafarbite ich rôznymi farbami. Potom už stačí prilepiť oči, nakresliť napríklad ústa a strašidlá sú hotové. Výsledok je len na vašej kreativite, ale ak chcete, môžete sa inšpirovať obrázkom.


Ozdoby na Halloween vôbec nemusia byť drahé, ak máte trochu času a tvorivosti. Už viete, že na ich výrobu môžete použiť veci, ktoré by ste inak zahodili, alebo len obyčajné kamene zo záhrady. Ak teda chcete naladiť svoj byt do Halloweenskej nálady, vyrobte si niečo ja vy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli