Yves Rocher

Posledná aktualizácia článku prebehla: 30. marca 2020

Ak máte záujem o zľavu na yves-rocher.sk, tak ste na správnom mieste. Získajte zľavu pri nákupe cez portál yves-rocher.sk. Zľava je vo výške 2,5%+ ako bonus dostanete 5€. Táto zľava síce nie je vysoká, ale ak nakúpite viackrát (môžete aj v iných e-shopoch), určite sa vám to vráti.


Zľavový kód alebo ako uplatniť zľavový kupón na Yves Rocher?

  1. Registrujte sa na tipli.sk. Ak využijete tento link: www.tipli.sk/p/yves-rocher ako bonus k prvému nákupu dostanete 5€ a ja ako odporúčateľ dostanem odmenu tiež.
  2. Vo vyhľadávači na tipli si nájdite obchod yves-rocher.sk.
  3. Kliknite na „Prejsť do obchodu“ na stránku yves-rocher.sk.
  4. Vyhľadajte produkt, o ktorý máte záujem priamo na stránke yves-rocher.sk, ktorá sa vám otvorí a zakúpte ho.
  5. Hotovo! Na Vašom účte na Tipli budete vidieť, koľko sa Vám z nákupu vrátilo. Po potvrdení nákupu, si tieto peniaze môžete dať hneď vyplatiť na Váš bankový účet.

Yves Rocher je obchod zameraný hlavne na ženskú kozmetiku. Yves Rocher zľava vám zníži cenu za produkty z ich širokej ponuky, kde nájdete pleťovú kozmetiku, prípravky na líčenie, vône, parfumy, telovú kozmetiku a aj produkty na starostlivosť o vlasy. Tovar, ktorý tu nájdete vám poskytne najlepšiu kvalitu, čo je práve pri kozmetike veľmi dôležité. Yves Rocher je značka, ktorá využíva silu rastlín na zdokonaľovanie krásy svojich zákazníčok. Vďaka tomu viete, že sa na vašu pleť nedostáva zbytočná chémia. Ak si chcete kúpiť prírodnú kozmetiku zo spoľahlivého e-shopu, kde na vás čakajú dobré ceny, Yves Rocher je správnou voľbou.


Starostlivosť o vašu pleť

Keď už máte taký široký výber produktov, ktoré vám pomôžu udržať pokožku v perfektnom stave, je dobré poznať ich použitie a postup, v ktorom je najlepšie ich využívať. Možno si hovoríte, že sa vám na kožu dostanú nakoniec všetky, tak prečo by ste mali dodržiavať nejaké poradie. Treba si ale uvedomiť, že koža je orgán, ktorý sa snaží chrániť organizmus tým, že púšťa dovnútra iba tie najpotrebnejšie látky. Preto, ak chcete aby mali kozmetické prípravky čo najlepší účinok, je dobré ich používať v určitom poradí. Všetky potrebné informácie nájdete v tomto článku, len čítajte ďalej.


Ranná starostlivosť

Ráno by vašim cieľom mala byť príprava pokožky na celý deň. To znamená, že využijete napríklad krém na ochranu proti slnečnému žiareniu, alebo prípravky ktoré zabránia nečistotám dostať sa k pleti. Preto môžete peeling a všetko, čo má pokožku odkryť a dovoliť jej dýchať, nechať na večer.

Čistenie

Prvé, čo by ste mali počas rannej starostlivosti o pleť urobiť, je očistiť ju. Stačí na to teplá voda, ale ak máte lepší pocit po čistení s nejakým čistiacim gélom, pokojne ho využite. Na ráno sa odporúča jemnejší produkt na čistenie, keďže nechcete do pokožky veľmi zasahovať. Takto sa zbavíte všetkých nečistôt, ktoré sa za celú noc na vašej tvári nazbierali.

Toner

makeup

Mnoho z vás možno nie je zvyknutých na používanie tonerov, lebo v minulosti sa hovorilo, že dráždia pokožku. Vtedy to aj bola pravda, lebo tonery napínali pleť tak, že uzatvárali póry a to mohlo spôsobovať problémy. Dnešné tonery, a hlavne tie rastlinné, na ktoré platí Yves Rocher zľava, už fungujú inak. Nie len že stratili negatívne účinky, dokonca už pomáhajú pri vstrebávaní antioxidantov a vitamínov užitočných pre pleť. To je hlavný dôvod, prečo by sa mali tonery používať ako spodná vrstva kozmetických prípravkov.

Na druhej strane treba dodať, že dermatológovia odporúčajú tonery vynechať ak ste bez nich žili doteraz a vaša pleť je v poriadku. Tento kozmetický produkt je určený na vyrovnanie pH pokožky. To sa využívalo, kým boli mydlá a čistiace prostriedky veľmi agresívne a narúšali rovnováhu. Avšak moderná kozmetika už málokedy má tieto nepriaznivé účinky, takže môže byť zbytočné sa voči nim chrániť. Je len na vás ako sa v tejto oblasti rozhodnete, ale myslite na to, že je dôležité sledovať ako vaša pokožka reaguje na každú zmenu.

Sérum bohaté na antioxidanty

Sérum je vo všeobecnosti produkt, ktorý obsahuje vysokú koncentráciu nejakej látky. Existujú rôzne séra, ktoré sa líšia zameraním na konkrétne problémy. Vďaka tomu si viete vybrať práve ten výrobok, ktorý vám pomôže najviac. Aby bol efekt čo najsilnejší, je dobré aby sa sérum mohlo voľne vstrebávať. Preto sa má nanášať na čistú pokožku, alebo po použití toneru, ktorý pomôže so vstrebaním. Sérum, ktoré obsahuje veľa antioxidantov je vhodné na ráno kvôli účinkom, ktorými tieto látky na pleť pôsobia. Antioxidanty zmierňujú zápalové reakcie pokožky, neutralizujú UV žiarenie a chránia pred vplyvom nečistôt, s ktorými sa cez deň stretávame.

Očný krém

Mnohí dermatológovia by vám odporúčali začať používať očný krém už v 20-tich rokoch. Je dôležité venovať pozornosť pleti okolo očí večer, ale nič nepokazíte ak tak urobíte dvakrát denne. Všetko je to o udržiavaní pokožky pri očiach v dobrom zdravotnom stave, vďaka čomu bude vyzerať jemne a hladko. Základom je používať tieto kozmetické produkty pravidelne. Každodenná výživa pleti v okolí očí sa prejaví tým, že si udrží pružnosť a teda vrásky v tejto oblasti prídu oveľa neskôr. Ak sa chcete vyhnúť predčasnému starnutiu pokožky okolo očí, odporúča sa čo najviac nosiť slnečné okuliare keď idete niekam von.

Prípravky na vyrážky

Pri krémoch proti akné a vyrážkam sa odporúča to, čo pri aplikovaní séra. To znamená, čím bližšie k pokožke sa nachádza, tým lepšie. Tým sa ich efekt zosilní, takže vám budú vedieť pomôcť viac ako keby pod nimi bola vrstva iného krému. Keďže sa kozmetické prípravky na riešenie problémov s akné líšia aktívnou látkou, je dobré sa o najlepšom použití poradiť s dermatológom. Nezabúdajte, že kozmetika, ktorá je určená na riešenie problémov s vyrážkami má často vysušujúci vplyv na pokožku. Preto je dôležité tieto prípravky používať iba na miestach, kde to je naozaj potrebné.

Hydratačný krém

Každá žena by mala používať hydratačný krém. To platí aj v prípade, že máte mastnejšiu pokožku. Koža síce má svoj vlastný systém na tvorbu ochrannej vrstvy pomocou malých žliaz, ale aj tak to často nestačí. Cez deň na ňu pôsobia rôzne podnety z okolia ako je slnečné žiarenie, počasie, alebo rôzne dráždivé chemikálie. Práve kvôli tomu je dôležité snažiť sa pokožke čo najviac pomôcť napríklad týmto spôsobom. Keďže budete hydratačný krém využívať celkom často, Yves Rocher zľava pre vás bude určite vítaným znížením ceny. Odborníci odporúčajú použiť hydratačný krém kým je pokožka ešte vlhká po čistení. Takže hneď ako nanesiete sérum a kozmetiku proti akné, siahnite aj po hydratačnom kréme. Tak sa z neho najviac zložiek vstrebe do pokožky, čo znásobí jeho efekt.

Ochrana proti slnku

Toto je asi najproblematickejšia časť starostlivosti o pokožku. Krémy, ktoré vás budú chrániť voči slnečnému žiareniu sa delia na niekoľko typov. Krémy fungujúce na fyzikálnom princípe vytvoria na vašej koži akoby zrkadlo z malých kryštálov a nie je problém s tým, keď je pod nimi nejaký iný krém. Druhý typ krémov proti slnečnému žiareniu funguje vďaka chemickým zlúčeninám. Aby bol druhý typ aktívny, musí sa do pokožky vstrebať. Problém teda vzniká, keď použijete krém s chemickou ochranou, s tým, že pod neho dáte hydratačný krém. Vtedy sa chemické zložky, ktoré majú neskôr chrániť vašu pokožku nevstrebávajú tak ako by mali. Riešenia sú dve. Buď si môžete kúpiť krém, ktorý bude založený na fyzikálnej ochrane pred žiarením, alebo si kúpite krém, ktorý hydratuje pokožku a zároveň má aj ochranný faktor.


Večerná starostlivosť

Noc je pre pokožku veľmi dôležitou časťou dňa. Práve počas spánku si môže oddýchnuť od väčšiny podnetov z okolia a má čas na regeneráciu. Na to je ale dobré jej poskytnúť výživu, aby ste celý proces zjednodušili a urýchlili. Tu je poradie, v ktorom by ste mali večernú kozmetiku používať.

Čistenie

Asi ani netreba podrobne vysvetľovať prečo je čistenie na prvom mieste. Po celom dni je to to najlepšie, čo môžete pre vašu pleť urobiť. Odlíčenie a použitie nejakého čistiaceho kozmetického prípravku je základom večernej starostlivosti o pleť.

Tonery a esencie

Toner má aj večer rovnakú funkciu ako ráno. To znamená, že sa postará o dôkladné vstrebávanie všetkého, čo na ne nanesiete. Večer veľa z vás možno využíva rôzne esencie, ktoré ponúkajú živiny na podporu regenerácie pokožky. Výber z týchto prípravkov je široký, takže nájdete veľa druhov. Vo všeobecnosti ale ide o podporu hydratácie pleti v kombinácii so spomínanou výživou. Je len na vás, či budete večer používať aj toner aj tieto esencie, ale ak sa rozhodnete pre obidve, používajte toner vždy ako prvý.

Očný krém

Okrem toho, že zabraňujú tvoreniu vrások a kruhov pod očami, slúžia očné krémy aj ako ochrana jemnej pleti v okolí očí proti dráždivejším kozmetickým prípravkom. Preto sa odporúča nanášať očný krém ešte predtým, ako sa chystáte použiť ďalšie produkty. Vyhnete sa tak zbytočnému začervenaniu očí, ktoré dokáže pri prvom rannom pohľade do zrkadla celkom nepríjemne prekvapiť.

Ošetrujúce sérum

licenie

Ako som už spomínal, pokožka pracuje na svojej obnove najviac práve v noci keď spíte. Práve to je dôvod, prečo by sa mali všetky vyživovacie a anti-aging krémy používať pred spaním. Avšak nie je dobré si na tvár navrstviť všetky kozmetické produkty, ktoré práve máte k dispozícii. Dermatológovia odporúčajú sledovať svoju pleť a použité produkty prispôsobiť jej aktuálnym potrebám. Keď zmiešate päť krémov, ktoré budete postupne nanášať na tvár, jediný výsledok je zvýšenie rizika podráždenia keď sa budú všetky účinné látky miešať. Niekedy vám možno bude stačiť iba čistenie, hydratačný krém na noc a nič viac nebude potrebné.

Hydratačná maska

Hydratačné masky vás asi budú zaujímať len ak máte veľmi suchú pleť. Výhodou ale je, že vo väčšine prípadov sú k pokožke šetrné. Vďaka tomu ich môžete využívať koľko chcete a hlavne koľko si vaša pleť žiada. Väčšina masiek vám ponúkne aj iné pozitívne efekty než len hydratáciu, takže si vyberajte podľa toho, čo práve potrebujete.


Teraz už podrobne viete, ako sa o svoju pleť starať ráno aj večer. Možno ste sa dozvedeli niečo nové, možno už všetky tieto produkty a tipy využívate. Keďže je ale kozmetika každodenne využívaným tovarom, určite sa potešíte, že Yves Rocher zľava vám ju ponúkne za nižšie ceny. Choďte si teda na ich e-shop vybrať niečo z kvalitnej rastlinnej kozmetiky za dobré ceny.

Ohodnoťte článok!
[Celkovo: 0 Priemerne: 0]

Pridaj komentár

tipli