Nájdite pred založením spoločnosti odpovede na všetky dôležité otázky

Založenie vašej spoločnosti by malo byť úspešné! Bude sa od toho odvíjať celý priebeh podnikania a úspech, ktorý touto činnosťou chcete dosiahnuť. Aby ste to mali jednoduchšie, pripravili sme pre vás zoznam dôležitých otázok a odpovedí, ktoré by vám mali v tomto smere pomôcť nabrať ten správny smer.

Potrebujete podnikateľský plán?

Nie. Väčšina začínajúcich firiem nepotrebuje komplexný podnikateľský plán. Kľúčom k úspechu však je, detailne sa zaoberať podnikateľským nápadom, jeho realizovateľnosťou, trhom, zákazníkmi a ponukou ešte pred založením firmy.

Preto odporúčame zhrnúť tieto myšlienky na jeden hárok papiera alebo Word dokumentu v počítači. Je to pre vás dôležitý plánovací nástroj, ako aj dobrý základ pre úvodnú konzultáciu plánovaného zakladania s.r.o.

Koľko vás to bude stáť?

V závislosti od výberu právnej formy sa náklady na založenie spoločnosti (poradenstvo, zápis do obchodného registra, príprava zakladateľských listín, osvedčenie podpisov, poplatky za obchodný register) pohybujú od 5 € pre voľnú živnosť (remeselná a viazaná 15 €) a 5000 € pre eseročku. Samozrejme, budete potrebovať aj sídlo firmy a niečím si ho aj zariadiť, čo bude tiež niečo stáť. Výberom lacného virtuálneho sídla ale môžete veľmi dobre ušetriť aspoň časť nákladov.

Ako dlho trvá založenie spoločnosti?

V závislosti od právnej formy a zložitosti môže založenie spoločnosti trvať niekoľko dní až   týždňov. Na formálny proces založenia (zápis do obchodného registra, kapitálový vklad atď.) by ste si mali naplánovať tri až šesť týždňov.

Keďže väčšina zakladateľov uprednostňuje starostlivosť o svoju hlavnú činnosť pred administratívnymi a právnymi činnosťami, odporúčame tento pracovný krok outsourcovať zakladajúcemu partnerovi, ktorým by mohol byť napríklad Companyconsulting.sk

Uvidíte, že s ním bude zodpovedanie všetkých náročných otázok o podnikaní oveľa jednoduchšie, tak sa o tom presvedčte v praxi.

Zdroj obrázka: Song_about_summer/Shutterstock.com

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Pridaj komentár

tipli