Skvelé tipy pre viac energie v práci

Na to, aby ste si dobre zarobili, nepotrebujete len peniaze a nápad, ale v prvom rade energiu a silu do práce. Len s ňou to bude pre vás jednoduchšie a bez problémov dosiahnete všetky ciele.

A pokiaľ o niečom podobnom snívate aj vy, potom vám tieto tipy pomôžu udržať si energiu a dobiť batériu bez najmenších problémov.

Počúvajte svoje telo

Ako v mnohých iných situáciách v živote. Aj v tomto prípade začnite od seba. Opýtajte sa sami seba, kedy je vaša vlastná energia zvyčajne vyčerpaná. Postupne by ste si pre to mali vybudovať cit. Pozorne sa pozrite na to, v ktorých situáciách a momentoch v práci sa cítite dobre a kedy sa cítite naopak prázdni a vyčerpaní. Čím skôr si všimnete známky ubúdania energie, tým rýchlejšie sa mu môžete postaviť alebo sa mu vyhnúť nielen šálkou chutnej výberovej kávy.

Rozpoznajte žrútov energie vo svojom okolí

Možno to poznáte: Rozhovory s niektorými kolegami na vás pôsobia priaznivo, akosi vás unášajú a vyvolávajú takmer eufóriu. Nápady z vás po výmene myšlienok jednoducho sršia. A potom sú tu ďalší kolegovia, pri ktorých rozhovoroch sa cítite akosi vyčerpane. Využívajú vašu energiu.

Zdravý odstup preto pomáha. Ak sa dobre poznáte a všimnete si, že vám v takýchto situáciách odteká priveľa energie, ustúpte zo situácie a odložte napríklad výmenu na inokedy.

Vyhnite sa negatívnym vplyvom v práci

Ak vám lezú na nervy stretnutia alebo videokonferencie, skúste sa im občas vyhnúť – pokiaľ je to možné. Pod pojmom „vyhýbanie sa“ myslíme na chvíľu si oddýchnuť od situácií, ktoré vyčerpávajú energiu. Úplný ústup do tichej izbičky nie je v žiadnom prípade riešením.

Dobite si energiu pri každodennej práci

Bez ohľadu na to, aká je práca niekedy frustrujúca, zvyčajne existujú veci, ktoré vás motivujú alebo tešia. Ak predsa len spozorujete, že vám sila ubúda, siahnite po úlohách, ktoré vás skutočne bavia. Môže to byť ranné cvičenie alebo dlhá prechádzka počas obedňajšej prestávky či chatovanie s vašimi obľúbenými kolegami. Dôležité je len, aby ste si zabezpečili pravidelný prísun energie, o ktorý sa môže postarať veľmi dobre aj spomínaná kvalitná káva z e-shopu.

Vyskúšajte a uvidíte, že vám to pri zarábaní peňazí určite pomôže.

Zdroj obrázka: Merla/Shutterstock.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli