Potrebujete ušetriť? Skúste si virtuálne sídlo firmy založiť

Podnikanie nie je jednoduchá záležitosť a samotný nápad alebo dobrá myšlienka na úspech nestačia. Len so založením firmy budete mať obrovské množstvo starostí. Nehovoriac o tom, že vám nesmú chýbať ani peniaze. A práve to je pre mnohých začínajúcich podnikateľov problém.

Našťastie existuje niekoľko riešení, ktoré môžete využiť a pri prvých krokoch aj dobre ušetriť. Nejde však iba o úsporu financií, ale aj času. Ten je hneď po finančnej stránke druhou závažnou komplikáciou, ktorej musia majitelia firiem čeliť.

Uprednostnite virtuálne sídlo firmy

Ak sa rozhodujete založiť si vlastnú živnosť alebo s.r.o., budete potrebovať na jej zápis do Obchodného registra sídlo. Mnohí podnikatelia to hneď na začiatku riešia kúpou alebo drahým prenájmom kancelárskych priestorov niekde v meste, kde bude kontakt s klientmi a zákazníkmi najlepší. Iní si zakladajú svoje sídlo v byte, čím sa ale uberajú o súkromie.

Ak nemáte na drahú kanceláriu peniaze, môžete využívať pohodlné virtuálne sídlo firmy. Má niekoľko výhod, o ktorých si niečo povieme.

Výhody, ktoré získate prenájmom virtuálneho sídla firmy

Virtuálne sídlo firmy je v prvom rade sídlom evidenčného charakteru. To znamená, že vďaka nemu získate (zo zákona) potrebné označenie a adresu, vďaka ktorej budete evidovaný v rôznych inštitúciách.

Čo však s poštou a inou korešpondenciou, ktorá bude na adresu chodiť, ak je sídlo firmy v inej lokalite ako podnik? Túto situáciu vyriešili poskytovatelia týchto služieb špeciálnym online evidenčným systémom, v ktorom máte o doručených zásielkach dokonalý prehľad. Od informácií o odosielateľovi, hmotnosti a veľkosti zásielky, až po jej fotografiu a (na požiadanie) naskenovaný obsah. Vo virtuálnom sídle môžete využiť aj rokovacie priestory, miestnosť na míting alebo konferenciu. Kompletný balík množstva služieb získate za minimálnu cenu a obrovskú úsporu času, ktorý tak budete môcť venovať ďalšiemu rozvoju a inováciám spoločnosti.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli