Práca z domu a možnosť zarobiť si cez internet láka čoraz viac ľudí

Posledná aktualizácia článku prebehla: 15. júna 2020

Doba, v ktorej sa veľké množstvo vecí – od nákupov po zoznamovanie – odohráva online, je určite oveľa jednoduchšia ako v predchádzajúcich generáciách. Cez internet môžete dokonca pracovať alebo si tiež zabezpečiť dlhodobý a stabilný príjem. Záleží len na tom, koľko máte času a chuti celej veci obetovať, pretože nič na svete nie je zadarmo. Trpezlivosť však prinesie ovocie, stačí ju len vrhnúť do projektov, ktoré sú overené aj inými užívateľmi.

Možností, ako si zarobiť peniaze na internete, je nespočetné množstvo

Či už ide o cashback systémy, propagovanie produktov (pozor, nemyslím predaj) na sociálnych sieťach prostredníctvom affiliate marketingu alebo tvorbu textov pre webové stránky či e-shopy. Možností ako zarobiť je skutočne mnoho a mohol by som o tom pokojne napísať celú knihu.

Práve po poslednej spomínanej profesii je v súčasnosti asi najväčší dopyt. Niet sa ani čomu čudovať, veď si vezmite všetky tie webové stránky, blogy, online magazíny či e-shopy. Každý jeden internetový projekt potrebuje copywritera, teda človeka, ktorý bude písať texty. Stačí vám len chuť do písania, počítač a výborná znalosť jazyka a pokojne si môžete zarobiť mesačne aj niekoľko desiatok eur.

Za najserióznejšiu možnosť zarobiť si z pohodlia domu považujem ja osobne platené prieskumy. Ak ste o tom ešte doteraz nepočuli, v krátkosti vám vysvetlím, o čo ide.

V princípe to funguje tak, že sa zaregistrujete do jednej alebo viacerých spoločností a tie vám následne na e-mailovú adresu budú posielať pozvánky na prieskumy v podobe online dotazníkov. Za každý vyplnený dotazník dostanete finančnú odmenu, pričom jej výška závisí od dĺžky dotazníka. Čím je dotazník dlhší, tým viac zarobíte.

Takže ak to zhrniem, tieto firmy vám budú platiť len za váš názor. Vďaka nemu budú môcť v budúcnosti vyvíjať, vylepšovať vaše obľúbené produkty a služby, ktoré tak radi používate. To znie ako fér ponuka, no nie? Budete môcť hodnotiť vaše obľúbené produkty (čo sa vám na nich páči alebo nepáči, čo by ste zmenili, zlepšili…) a dostanete za to zaplatené.

Nižšie prikladám odkaz na webovú stránku, kde nájdete najväčší zoznam prieskumných firiem na Slovensku. Je ich tam niečo vyše 20. Všetky sú seriózne a vyplácajú.

www.pracanadoma-skusenosti.eu/dotazniky-a-ankety/

Pozor na podvodné inzeráty. Na ponuky typu klikačky alebo lepenie obálok radšej neodpovedajte

Samozrejme, internet je síce plný zaujímavých možností, ale občas sa tu stretnete aj s trochu nekalým konaním. Vidina toho, že ľahko prídete k peniazom, ale občas zláka každého. O podvod ide v princípe hlavne vtedy, keď máte zaplatiť nejaké financie vopred ako zálohu, vtedy vám odporúčam zbystriť a okamžite ukončiť všetky rokovania. Jednak, platiť majú oni vám, a nie naopak. Druhá vec je, že za prácu, ako je napríklad administratíva spojená s lepením obálok alebo skladaním pier, rozhodne nikto závratné sumy neponúka.

Ak by to tak bolo, nikto nerobí nič iné než podobne jednoduchú prácu a mnohým bankárom, lekárom alebo právnikom by sa snáď ani neoplatilo prísť do práce.

Ak podvodník hovorí v inzeráte o veľkej sume peňazí, je takmer jasné, že ten úžasný inzerát bude mať nejaký háčik. Trebárs v tom, že prídete v lepšom prípade o čas, kým pochopíte, o čo ide – v tom horšom prípade vás to môže aj niečo stáť.

Pozor tiež na podvodné zarábanie spojené s MLM, teda takzvaným multi-level marketingom. V drvivej väčšine prípadov ide o pyramídové hry, na ktorých zarobí maximálne prvých pár zúčastnených. Ak by išlo o serióznu ponuku, museli by ste venovať až neskutočné množstvo času na budovanie profilu, opustiť prácu, koníčky a prestať sa venovať rodine, teda aspoň na začiatku.

Práca z domu, to už rozhodne nemusí byť len nesplniteľný sen

Povolanie, ktoré môžete vykonávať z pohodlia vlastného bytu. Pred päťdesiatimi rokmi niečo v podstate nemysliteľné, s nástupom nových technológií a spoločenských pomerov to však v súčasnosti nie je žiadny veľký problém. Práca doma môže mať mnoho podôb. Vždy sa informujte, kto ju vlastne ponúka a aký seriózny podobný subjekt môže byť.

Z domu sa môžete venovať nielen online marketingu prostredníctvom sociálnych sietí, ale aj profesiám spojeným s editáciou textov, IT systémov, webov a ďalších vecí. Z domu sa dá robiť aj korektúra článkov, účtovníctvo alebo rôzne administratívne práce. Šikovné ruky si určite vyskúšajú aj rôzne domáce práce, ako je háčkovanie alebo šitie.

Skrátka, je tu celý rad ponúk práce pre tých, ktorým vyhovuje flexibilná práca. Na stránke www.flexipraca.sk/pracovne-ponuky nejaké ponuky na prácu z domu určite nájdete.

Nezabudnite! Možností ako zarobiť na internete je skutočne mnoho, vyberte si tú správnu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Pridaj komentár

tipli