Vivid Money: digitálna banka pôvodom z Nemecka

Vivid Money je jednou z digitálnych sestier tradičných bánk, ktorá sa na trhu objavila v roku 2019. Ide o pôvodne nemecký startup, ktorý vznikol v Berlíne. Zákazníkom ponúka prehľadnú aplikáciu, láka na peniaze späť a tiež široké možnosti investovania. Spočiatku Vivid Money nebol dostupný pre všetky európske krajiny, no v súčasnosti už pokrýva takmer všetky štáty Európskej únie a od marca 2021 môžu Vivid služby využívať aj Slováci. Poďme si teda zhrnúť aké benefity táto digitálna banka poskytuje a aké služby pre svojich zákazníkov ponúka.

Ako to funguje?

Základom digitálnej banky Vivid Money je prehľadná aplikácia. Keďže Vivid Money je 100% online banka, všetko je možné vybaviť priamo prostredníctvom tejto aplikácie. K vytvoreniu účtu tak potrebujete len aplikáciu, doklad o totožnosti a pripojenie na internet. K dispozícii máte dve možnosti voľby účtu: prvou je Vivid Standard (zadarmo vytvorený a udržiavaný) a druhou je Vivid Prime (3 mesiace zadarmo, následne 9,99€/mesiac).

Súčasťou samotného účtu je aj Visa debetná karta. Medzi výhody tejto online banky patrí aj možnosť vkladať si peniaze do takzvaných peňažných vreciek. Každý účet má k dispozícii možnosť využívať 15 bezplatných podúčtov, pričom každý disponuje svojim vlastným IBAN-om. Do peňažných vreciek môžete zároveň vkladať peniaze v rôznych menách, čo môže byť veľmi šikovné medzi medzinárodné účely. Vivid Standard umožňuje využívať 40 rôznych mien, zatiaľ čo účet Vivid Prime až 107 mien.

Pri pohybe peňazí v rámci jednotlivých peňažných vreciek vám bude ponúknutý živý výmenný kurz a žiadne limity. Globálne platby si takto nevyžadujú žiadne poplatky navyše a suma je čerpaná priamo z vrecka s danou menou.

Zarábanie peňazí s Vivid Money

Základom pre zarábanie peňazí prostredníctvom tejto digitálnej banky je program vrátenia peňazí. Tento program poskytuje 10% cashback v rámci viacerých populárnych značiek, či predplatiteľských služieb. Prostredníctvom základného účtu Vivid Standard môžete získať späť až 20€ mesačne a 100€ mesačne prostredníctvom Vivid Prime. Rovnako dostanete peniaze späť za svoje bežné mesačné platby.

vivid
zdroj: https://vivid.money/en-eu/

Prehľadné investovanie

Aplikácia okrem iného umožňuje používateľom používať aj veľmi prehľadné spôsoby investovania do amerických a európskych akcií bez provízie alebo za veľmi nízke náklady. Rovnako Vivid Money umožňuje investovať aj do kryptomien. Aj toto investovanie je bez provízie a rovnako na začiatok nie je stanovená žiadna minimálna výška vstupnej investície.

Bezpečnosť na prvom mieste: Vivid Money a zabezpečenie

Vivid Money patrí medzi jednotky, čo sa týka bezpečnosti. Debetná karta Visa, ktorá je súčasťou každého vytvoreného účtu neobsahuje žiadne informácie, tie sa nachádzajú len v aplikácii, vďaka čomu je váš účet chránený aj pri strate karty. Účet tiež môže byť zamrazený, či odblokovaný prostredníctvom aplikácie. Vivid aplikácia má viacstupňovú bezpečnostnú šifrovanú ochranu a poskytuje informácie o všetkých aktivitách na vašom účte.

Samotné financie sú chránené nemeckým systémom ochrany vkladov až do výšky 100 000€. Rovnako poskytuje Vivid Money nepretržitú zákaznícku podporu v anglickom a nemeckom jazyku, pričom komunikovať budete s reálnou osobou, ktorá riešeniu vašich problémov venuje svoj čas. Spoločnosť tiež nepredáva vaše osobné údaje a ponúka užitočné analytické funkcie, ktoré vám umožnia lepšie sledovať a analyzovať vaše financie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli