Zariaďovanie si miestností v byte doplnkami môže byť zábava

Zariaďovanie si nového domova môže byť pre niekoho nočnou morou. Niekto to zase môže mať tak veľmi rád, že si nezariaďuje len nový dom, ale aj ten, v ktorom žije už niekoľko rokov. Doplnky sa predsa len menia a prispôsobujú aktuálnej nálade a pocitom človeka. Nie je potrebné meniť všetko, ale časom sa nejaké veci môžu aj znehodnotiť, tak prečo by ste si ich mali stále nechávať? Vaše návštevy budú aspoň neustále prekvapené a budú sa k vám tešiť, pretože často uvidia niečo iné a bude ich to k vám lákať. Dokonca si možno zoberú aj inšpiráciu. Samozrejme, niekto na to nemusí mať nos a cit, aby sa všetko k sebe dokonale hodilo. Môžu vám pomôcť kamaráti, rodina alebo už rovno aj profesionálny dizajnér.

Vyberajte podľa svojho vkusu

Najčastejšie navštevované sú obývacie izby. Práve tam svojich známych väčšinou usadíte, a preto by ste sa tam mali cítiť všetci dobre a malo by to tam vyzerať najlepšie. Doplnkov môže byť niekoľko, vy si však vyberajte také, aby sa hodili k vašej povahe. Môžete milovať umenie. V tom prípade je rozhodnuté, že v izbe budete mať zaujímavé obrazy, sošky či busty.

Ak ste cestovateľ, môžete mať krásne vystavené suveníry z vašich ciest. Skvelým doplnkom sú nástenné mapy, ktoré vyplnia celú stenu a zároveň vyzerajú neuveriteľne štýlovo. Nemusíte mať len aktuálnu mapu, ale aj historickú alebo dokonca dizajnovú, kde nie sú názvy štátov ani správne hranice. Svet či Európa, výber je len na vás. Určite ale prekvapíte každého, kto k vám príde. Ak by ste to chceli vylepšiť ešte viac, tak môžete ku každému štátu, ktorý ste navštívili, zapichnúť špendlík, aby to videli aj ostatní, alebo k nim lepiť nejaké drobné nálepky, ktoré mapu nezničia. Ako dekoráciu ju nemusíte použiť len do obývacej izby, ale pokojne aj do tej detskej, určite ju tínedžeri ocenia.

Zdroj obrázka: Followtheflow / Shutterstock.com


Pokiaľ je zase niekto milovníkom kvetov, tak by mal skúsiť ladiť izbu práve do zelenej alebo len vymyslieť nejaké zaujímavé miesta, kde svoje rastlinky môže dať.

Chcete zmeniť viacero vecí, napríklad aj taký nábytok? Myslite viac do budúcnosti. Takéto zmeny idú do financií trochu viac, a preto je dobré premyslieť si to a rozhodnúť sa, čo budete chcieť používať. Štýl môžete mať rôzny. Niekto má rád moderné veci a potrebuje si každý rok nábytok obnoviť s každým novým trendom. Niekomu zase neprekáža trochu starší nábytok, ktorý dýcha históriou. Môže ísť o staršie drevené stoličky, vitríny alebo retro TV stolík. Ten môže vyzerať rôzne.

Aj pri retro dizajne je dobré myslieť na úložný priestor, takže výber zúžte na tie, ktoré majú skrinky alebo šuplíky. Do nich si potom môžete vložiť nejaké osobné veci alebo dokumenty, ktoré by mali mať svoje miesto. Takéto stolíky sú aj dostatočne veľké na to čo treba, no viete ich dať prakticky kdekoľvek a nezaberú veľa miesta. Nebudete mať preto problém ani s väčšou plazmovou televíziou.

Zdroj obrázka: New Africa / Shutterstock.com


Pozerajte sa na seba čo najčastejšie

Každý byt alebo dom má určite najmenej dve zrkadlá. Aj keď si to neuvedomujete, jedno je prirodzene v kúpeľni a ďalšie napríklad na skrini či šatníku, ktorý používate. No, samozrejme, nikdy neuškodí, keď ich bude viac. Dnes to už nie je len nutnosť pri holení alebo maľovaní sa. Zrkadlo pôsobí trendovo a so svojimi rôznymi vzormi a veľkosťami sa môže nachádzať prakticky kdekoľvek po byte.

Ak máte viac miestností a hlavne aj deti, určite časom budete potrebovať ďalšie. Je jednoduché ich zavesiť na stenu, aby dobre držali, alebo ich kúpiť už prilepené na spomínanej skrini, čo je veľmi časté riešenie a šetrí miesto na stene. Zrkadlo je naozaj všestranný doplnok, ktorý sa určite zíde každému. Obrovský výber je aj na internete, kde je kúpa ešte jednoduchšia, preto sa na to skúste pozrieť a porozmýšľať nad novými nápadmi do bytu.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli