S magnetickým separátorom vám pôjde práca naozaj od ruky

Posledná aktualizácia článku prebehla: 30. marca 2020

Aj keď je robotizácia veľká a čoraz viac sa začíname tešiť z toho, že ťažkú prácu a bremená môžeme prenechať na stroje. Nie všetko sa dá zariadiť len s ich pomocou. Ľudský faktor je stále dôležitý, a preto je každé jedno zamestnanie pre celý systém a spoločnosť dôležité. Ak pracujete v priemysle alebo ťažkom strojárstve, určite sa vás nasledujúca ponuka zaujme.


Preč s kovovým odpadom

Magnetický separátor slúži na oddelenie častí obsahujúcich železo a kov počas procesu triedenia a výroby. Pri vykonávaní rôznych typov drvivých operácií často vstupujú magnetické častice alebo inak povedané, prvky obsahujúce železo do konečného materiálu. Často je to aj pri vŕtaní a brúsení rôznych materiálov, ktoré sa miešajú s materiálmi obsahujúcimi kovy. Vďaka magnetickým separátorom tak už s podobnými situáciami a triedením kovového odpadu nebudete mať žiadny problém.

Tento proces sa obzvlášť obtiažne realizuje pri spracovaní voľných a drvených surovín. Preto sa celý postup separácie uskutočňuje použitím špeciálneho zariadenia. V súčasnosti je ním špeciálny  magnetický separátor, ktorý sa široko využíva v rôznych výrobných procesoch.


Separátor, ako jednoduchá aplikácia a proces na vyriešenie celého problému

Samotný proces separácie, ako je známe, vykonáva separačnú prácu v závislosti od konkrétnych surovín, ktoré môžu byť niekedy aj v tekutom stave. V takom prípade sa musí na triedenie použiť aj ojedinelé a špeciálne zariadenie.

Odporučili by sme vám aj spoľahlivý Eddy current separátor, zariadenie s vynikajúcimi technickými a prevádzkovými charakteristikami, ktoré je schopné oddeliť nemagnetické kovy od nekovových materiálov, ako napríklad papier, sklo, drevo alebo plast a iné.

Klasický separátor dokáže zasa oddeliť tak malé častice železa, ktorých veľkosť môže byť od 0,01 do 50 milimetrov. To znamená, že vykazuje dostatočne vysokú produktivitu a vysoký prevádzkový výkon.

Celý proces spracovania sa uskutočňuje prakticky prostredníctvom jedného najdôležitejšieho prvku celej inštalácie. Tento prvok, je špeciálne bubnové zariadenie, ktoré je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele.

Ak pracujete v recyklačnom priemysle, pri likvidácií odpadov, elektrických zariadení, v sklárskom priemysle a ďalších odvetviach s podobným a potrebným typom separácie, mali by ste si toto  zariadenie zaobstarať aj vy. Uľahčí vám to prácu, ktorá bude zároveň efektívnejšia a produktívnejšia.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Pridaj komentár

tipli