8 zaujímavých faktov o mobilných telefónoch, o ktorých ste (možno) ešte nepočuli

Pamätáte si ešte vôbec na obdobie bez mobilných telefónov? Dnes sú bežnou súčasťou našich životov a veľa ľudí si bez nich nevie predstaviť ani minútu zo svojho života. Pripravili sme si pre vás niekoľko zaujímavostí zo sveta mobilných telefónov, ktoré stoja za to.

#1

Prvý hovor z mobilného telefónu bol realizovaný 3. apríla 1973. Uskutočnil ho Martin Cooper, inžinier spoločnosti Motorola, v uliciach New Yorku. Povedal pri tom niečo ako: „Vieš, odkiaľ ti volám?“

#2

Vedeli ste, že názov spoločnosti Huawei sa z čínštiny prekladá ako „čínsky úspech“? Táto spoločnosť bola prvou čínskou spoločnosťou, ktorá bola v roku 2014 zaradená medzi „Najlepšie značky sveta“.

#3

Nokia 1100 bola najpredávanejším mobilným telefónom v histórii, predalo sa viac ako 250 miliónov kusov. Rovnako je považovaná za jeden z najťažších telefónov, aký bol kedy vyrobený.

#4

V roku 2012 spoločnosť Apple predala denne viac ako 340 tisíc svojich telefónov. To je predaj približne každé štyri sekundy.

#5

Najdrahší mobilný telefón na svete stojí neuveriteľných 95,5 milióna dolárov. Ide o iPhone 6 s diamantom Supernova Pink Diamond, ktorý má puzdro vyrobené z 18-karátového zlata a na chrbte veľký ružový diamant.

#6

Vedeli ste, že slovo Bluetooth pochádza od nordického kráľa? Ide o dánskeho a nórskeho kráľa z 10. storočia, Haralda Blatanda,ktorého meno bolo nesprávne preložené do angličtiny ako Harald Bluetooth. Bol známy svojimi rečovými a presvedčovacími schopnosťami a dokázal zjednotiť nórske, švédske a dánske kmene.

#7

Nespavosť, zmätenosť a bolesti hlavy sú spôsobené žiarením mobilných telefónov. Odborníci identifikovali nomofóbiu, telefonofóbiu či frigensofóbiu ako choroby, ktoré sú dôsledkom prílišného používania mobilných telefónov.

#8

Ešte pred pár rokmi sme nosili hodinky na našich zápästiach a budíky boli neodmysliteľnou súčasťou našich nočných stolíkov. Dnes sme na ne takmer zabudli, čoskoro zmiznú úplne. Štatistiky totiž tvrdia, že približne 60% používateľov prestalo používať tieto klasické prístroje a nahradilo ich funkciami hodín a budíka, ktoré sú súčasťou mobilných telefónov.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli