8 zaujímavých faktov o mobilných telefónoch, o ktorých ste (možno) ešte nepočuli
Warning: Undefined variable $custom_content in /data/d/3/d3b6c589-7861-4fa8-b8c0-2aa6cd255095/akosizarobitpeniaze.sk/web/wp-content/themes/schema-lite-child-theme/functions.php on line 24
Pamätáte si ešte vôbec na obdobie bez mobilných telefónov? Dnes sú bežnou súčasťou našich životov a veľa ľudí si bez nich nevie predstaviť ani minútu zo svojho života. Pripravili sme si pre vás niekoľko zaujímavostí zo sveta mobilných telefónov, ktoré stoja za to.
#1
Prvý hovor z mobilného telefónu bol realizovaný 3. apríla 1973. Uskutočnil ho Martin Cooper, inžinier spoločnosti Motorola, v uliciach New Yorku. Povedal pri tom niečo ako: „Vieš, odkiaľ ti volám?“
#2
Vedeli ste, že názov spoločnosti Huawei sa z čínštiny prekladá ako „čínsky úspech“? Táto spoločnosť bola prvou čínskou spoločnosťou, ktorá bola v roku 2014 zaradená medzi „Najlepšie značky sveta“.
#3
Nokia 1100 bola najpredávanejším mobilným telefónom v histórii, predalo sa viac ako 250 miliónov kusov. Rovnako je považovaná za jeden z najťažších telefónov, aký bol kedy vyrobený.
#4
V roku 2012 spoločnosť Apple predala denne viac ako 340 tisíc svojich telefónov. To je predaj približne každé štyri sekundy.
#5
Najdrahší mobilný telefón na svete stojí neuveriteľných 95,5 milióna dolárov. Ide o iPhone 6 s diamantom Supernova Pink Diamond, ktorý má puzdro vyrobené z 18-karátového zlata a na chrbte veľký ružový diamant.
#6
Vedeli ste, že slovo Bluetooth pochádza od nordického kráľa? Ide o dánskeho a nórskeho kráľa z 10. storočia, Haralda Blatanda,ktorého meno bolo nesprávne preložené do angličtiny ako Harald Bluetooth. Bol známy svojimi rečovými a presvedčovacími schopnosťami a dokázal zjednotiť nórske, švédske a dánske kmene.
#7
Nespavosť, zmätenosť a bolesti hlavy sú spôsobené žiarením mobilných telefónov. Odborníci identifikovali nomofóbiu, telefonofóbiu či frigensofóbiu ako choroby, ktoré sú dôsledkom prílišného používania mobilných telefónov.
#8
Ešte pred pár rokmi sme nosili hodinky na našich zápästiach a budíky boli neodmysliteľnou súčasťou našich nočných stolíkov. Dnes sme na ne takmer zabudli, čoskoro zmiznú úplne. Štatistiky totiž tvrdia, že približne 60% používateľov prestalo používať tieto klasické prístroje a nahradilo ich funkciami hodín a budíka, ktoré sú súčasťou mobilných telefónov.