Praktické tipy ako zarobiť peniaze počas karantény

Posledná aktualizácia článku prebehla: 27. januára 2023

Karanténa je pre nás v posledných dňoch neoddeliteľnou súčasťou našich dní. Je veľmi dôležité aby sme sa správali zodpovedne, nepreceňovali svoje zdravie a tým pádom je pre väčšinou z nás najlepšou alternatívou ostať doma. Karanténa počas pandémie koronavírusu predstavuje najmä obmedzovanie spoločenského a osobného kontaktu na minimum.

Z toho teda vyplýva, že takmer pre každého z nás je toto obdobie bez pracovného nasadenia finančne nevýhodné. Možno aj vy hľadáte alternatívy toho, ako aj v takomto prípade aspoň trochu zarobiť a pritom možno aj urobiť nejaký dobrý skutok a pomôcť situácii. Karanténu však netreba podceňovať a skôr ako na peniaze treba dbať na zodpovednosť za zdravie nás a našich blízkych. Napriek tomu vám poskytujeme pár praktických typov ako si aspoň trochu privyrobiť.

Všetky z nižšie spomínaných aktivít môžete samozrejme spraviť aj bez nároku na odmenu!

Tip číslo 1: Šitie rúšok

Téma rúška je nielen na Slovensku v súčasnosti asi najviac preberanou. Ľudia sa chcú chrániť a keďže nie je dostatok materiálu, treba si pomôcť všelijakými spôsobmi. Dobrou alternatívou, pokiaľ si chcete privyrobiť a tiež aj pomôcť ostatným obyvateľom a rizikovým skupinám je šiť rúška. Na ich výrobu stačia len základné skúsenosti so šijacím strojom a správny materiál.

Apelujeme však na vás, aby ste na zdraví ostatných nezarábali a za svoje služby, respektíve produkty pýtali primeranú cenu. Okrem toho, že si môžete privyrobiť a pomôcť, môžete si tiež skrátiť chvíle v domácej karanténe, ktoré z dlhodobého hľadiska môžu znamenať množstvo nudy.

Tip číslo 2: Nákupy pri rizikové skupiny

Rizikové skupiny by sa mali čo najviac vyhýbať spoločnosti ľudí, preto je najlepšou alternatívou vyhýbať sa supermarketom. V súčasnosti množstvo ľudí svojim susedom, či celkovo ľuďom v ich meste ponúklo služby nákupov. Väčšinou ide o služby, za ktoré si nežiadajú žiadne platby.

Avšak často sú tieto služby finančne ohodnotené. Môžete si teda za ich poskytovanie vypýtať len minimálne peniaze a taktiež si privyrobiť. Okrem toho samozrejme pomôžete aj ľuďom okolo seba. Je pravda, že nákupy treba obmedzovať, ale mladý zdravý ľudia ich určite zvládajú rýchlejšie a tiež sú aj menej ohrození.

Tip číslo 3: Práca online

V rámci našej webovej lokality nájdete široké spektrum rôznych alternatív na prácu z pohodlia domova. Predovšetkým ide o rôzne formy vypĺňania dotazníkov, či napríklad ponuky grafických, či iných služieb v rámci internetu. Pre prehľad možností ohľadom práce na doma si môžete prečítať aj náš predošlý článok práca doma.

Pokiaľ sa aj v reálnom živote nezaoberáte prácou cez internet, môžete skúsiť rôzne svoje služby ponúknuť prostredníctvom stránok ako napríklad Jaspravim.sk. Takáto stránka predstavuje ideálnu alternatívu pre ponuky rôznych prác cez internet. Môžete tak získať peniaze a zároveň nemusíte porušiť karanténu, ani ohroziť svoje zdravie. Viac o jaspravím sme napísali v tomto článku.

Dotazníky sú výbornou alternatívou na formovanie takzvaného pasívneho príjmu. Zároveň sú dostupné práve aj počas takejto mimoriadnej situácie a tým vám môžu pomôcť nielen zabiť nudu ale nazbierať aj nejaké odmeny. Prečítajte si viac informácií ohľadom dotazníkov za peniaze, ktoré sa naozaj oplatia.

Tip číslo 4: Doučovanie cez internet

Momentálne majú všetci študenti nariadenú samovýučbu v pohodlí domova. Avšak učenie doma je omnoho náročnejšie ako v škole a vyžaduje si omnoho viac disciplíny. Práve preto množstvo študentov siahne po možnosti doučovania cez internet. Praktizovať môžete doučovanie prostredníctvom sociálnych sietí, či videohovorov. Ide o veľmi praktickú a zároveň aj príjemnú aktivitu, ktorá je vhodná na privyrobenie si z pohodlia domova.

Svoje služby, či produkty môžete ponúkať aj prostredníctvom sociálnych sietí. Ľudia totiž v tomto období trávia omnoho viac času na internete a intenzívne riešia problémy v súvislosti s touto mimoriadnou situáciou. Buďme zodpovední, ohľaduplní a snažme sa pomôcť. Aj keby sme teraz nemali myslieť len na peniaze, využite svoju šikovnosť a pomôžte ľuďom okolo seba. Nehanbite si vypýtať aj vhodné finančné ohodnotenie.

Bol pre vás tento článok užitočný? V mene celého tímu našej webovej stránky Vám prajem množstvo zdravia do tejto náročnej situácie. Pomáhajme si a správajme sa voči sebe zodpovedne.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli