Práca na doma bez poplatkov

Posledná aktualizácia článku prebehla: 16. novembra 2019

V dnešnej dobe každý hľadá čo najviac príjmov peňazí, za čo najmenšiu námahu. Niekto má to šťastie, že si nájde dobre platenú prácu, popri ktorej už nemá potrebu zarábať inak. Ostatní sú avšak radi za každú príležitosť zarobiť si nejaké peniaze. V tomto článku sa dozviete niečo o spôsoboch, ako si prácou na doma bez poplatkov môžete celkom jednoducho a rýchlo zarobiť peniaze. Väčšinou vám k tomu netreba viac ako internet a notebook, alebo počítač.


Vypĺňanie dotazníkov

práca na doma bez poplatkov

Áno, peniaze sa dajú zarobiť aj tým, že vyplníte dotazník pre nejakú spoločnosť. Znie to až priveľmi jednoducho, ale naozaj to funguje. Je niekoľko portálov, kde sa môžete zaregistrovať bez poplatkov a začať vypĺňať. Najprv o sebe budete musieť vyplniť celkom dlhý formulár, kde budete odpovedať na otázky ohľadne vášho vzdelania, práce, alebo voľnočasových aktivít. Tie slúžia na roztriedenie ľudí do akýchsi skupín, aby sa neskôr dali dotazníky vyhodnotiť a priradiť k určitému typu ľudí a taktiež aby ste dostávali dotazníky, ktoré vám aj budú témou sedieť. Po registrácii budete chvíľu čakať na prvý dotazník a keď vám príde mail, môžete začať vypĺňať. Za každý vyplnený dotazník sa vám na účt pripíšu body, vždy podľa dĺžky a typu dotazníka. Za body si neskôr môžete vyberať z ponúkaných predmetov, alebo si necháte pripísať peniaze na účet. Odmeny nie sú zázračne vysoké, ale za takúto jednoduchú prácu sú všetky peniaze dobré.

Prečítajte si: skúsenosti s iPrieskumSlovenský národný panel skúsenosti!


Písanie článkov

Toto je práca na doma výborná pre každého, kto rád niečo tvorí a chce si tým aj zarábať. Stačí vám na to počítač (prípadne laptop), pripojenie k internetu a trocha tvorivosti. Ak máte všetky tri spomenuté veci, treba už len nájsť niekoho, kto bude vaše články chcieť. Môžete sa zaregistrovať na jednom z portálov, ktoré uľahčujú spájanie tvorivých ľudí a ľudí, ktorí ich služby potrebujú. To je napríklad jaspravim.sk, výborná stránka kam iba pridáte inzerát so svojou službou a ľudia si vás vďaka nemu nájdu. Prípadne sa môžete spýtať priamo na internetových magazínoch, ktoré často potrebujú ľudí na písanie pr článkov. Potom, keď už dostanete tému, stačí využiť tú trochu tvorivosti, napísať článok a poslať ho človeku, ktorý si od vás službu kúpil. Postupne sa vám takáto práca možno zapáči natoľko, že si založíte vlastný blog.


Blogovanie

práca

Súvisí s písaním článkov, ale má niekoľko výhod. Prvá je, pre mnoho ľudí najdôležitejšia, že blog je váš a teda tam môžete písať, čo vám srdce hovorí. Jednoducho je to vaša stránka, kde vám nikot nepovie témy, o ktorých máte písať. Je úplne na vás, aké dlhé články budete pridávať, ako často ich budete pridávať a či to vlastne budú články. Dnes je veľmi populárna aj video forma blogu, tzv. vlog, kde namiesto písania článkov natáčate videá. Na vašom blogu si jednoducho robíte čo vás baví a ak to zaujme dosť ľudí, môžete tým aj zarábať. Ak budete mať na stránke dosť návštev, môžete si tam umiestniť reklamy, ktoré tvoria pasívny finančný príjem. Môžete sa aj dohodnúť s väčšími spoločnosťami, že budete robiť reklamu na ich produkty a zarobíte si formou takejto spolupráce.


Doučovanie

S týmto možno máte skúsenosť, možno nie, ale je to výborná forma zarábania ak radi posúvate informácie iným. Ak máte chvíľu voľného času a chcete ho využiť zarábaním, môžete začať doučovať. Stačí byť dobrý v nejakej oblasti, napríklad jazyku, alebo nejakom školskom predmete, a môžete si začať hľadať ľudí. Stále sa nájde niekto, kto potrebuje pomôcť s nejakým učivom, ktoré sám nedokázal pochopiť. Vtedy prichádza vaša chvíľa, lebo mu ponúknete pomocnú ruku a všetko mu pekne pomaly vysvetlíte, samozrejme za nejakú finančnú odmenu. Pri tejto práci je dobré, ak máte pozitívny vzťah k menším deťom, veľa vecí to uľahčí.


Ako môžete vidieť, aj z domu sa dá zarábať rôznymi spôsobmi. Je to len o tom, či chcete a či na to máte čas. Tieto práce síce nezarábajú veľa, ale postupne sa peniaze nahromadia a prekvapí vás, koľko sa tým zarobiť dá. A ako bonus sa ani nemusíte pohnúť z domu, čo určite väčšina z nás ocení.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Pridaj komentár

tipli