iPrieskum – skúsenosti + ktoré dotazníky vyplácajú najviac

Posledná aktualizácia článku prebehla: 7. októbra 2021

Tento článok opisuje jednu z viacerých firiem poskytujúcich vypĺňanie dotazníkov za peniaze. Dôležité je, že všetky spomínané dotazníky sú mnou overené. Pod pojmom „overené“ mám na mysli pozitívne skúsenosti a hlavne to najdôležitejšie – reálne peniaze na mojom účte.

ankety prieskumy za peniaze

V dotazníkovom systéme iPrieskum vás odmenia za váš názor, ktorý sa stáva podkladom pre budúce rozhodnutia rôznych firiem a inštitúcii. Vďaka aplikácii na mobil a tablet nemusíte dotazníky vypĺňať iba na počítači, ale práve vtedy, keď vám to vyhovuje. Doma, v práci, alebo kdekoľvek kde ste na internete a práve máte čas.

Aplikácia umožňuje zaregistrovaným užívateľom iPrieskum.sk prijímať upozornenia o nových dotazníkoch priamo do mobilného telefónu a vypĺňať dotazníky v mobilnom telefóne.

Na registráciu potrebujete spĺňať len dve jednoduché podmienky:

  • trvalý pobyt na území Slovenskej republiky
  • mať 15 a viac rokov.

Za aktivity na iPrieskum.sk vás budú odmeňovať bodmi. Tie si potom môžete zameniť len za veci z katalógu odmien. Vyplácianie za peniaze nie je možné, avšak medzi odmenami sú aj poukážky do obchodov ako Kaufland, Alza…

iPrieskum skúsenosti a recenzia

iPrieskum je jedna z mojich najobľúbenejších dotazníkových spoločností. Mal som z nej už predplatné časopisu, čí rôzne poukážky do obchodov. Peniaze táto spoločnosť síce nevypláca, avšak tie Vám vie vyplatiť Marketagent, či národný panel. Zo skúseností trvá vyplatenie odmien v priemere cca 2 týždne. Samozrejme záleží, čo si objednáte. Vo všeobecnosti mám však pocit, že moje objednávky boli vždy vybavené pomerne rýchlo.

dotazníky za peniaze - odmeny

Ďalšie firmy na vypĺňanie dotazníkov za peniaze:

Market Agent

MarketAgent je zrejme najlepší anketový portál, kde vám po zaregistrovaní budú chodiť ankety, za ktoré budete dostávať body, ktoré si následne premeníte na peniaze a pošlete na účet. Z tejto spoločnosti mi chodí dotazníkov najviac.


Národný panel

Odmenu získavate za účasť na prieskumoch alebo aj za registráciu nového člena, a to v podobe oplátok (= body), ktoré si potom zameníte za peniaze alebo veci (predplatné časopisov, elektronika, darčekové poukážky,…), peniaze, alebo ich poukážete na jednu z vybraných dobročinných organizácií. Viac informácií a skúsenosti – Slovenský národný panel.


Mnforce ePanel

MnforcePanel – pri registrácii získate 1€ ako bonus. Taktiež môžete využívať aplikáciu ControlGO – aplikácia pre Android, s ktorou vypĺňate dotazníky ohľadom reklamných letákov, ktoré Vám prišli


Viac o jednotlivých spoločnostiach nájdete v tomto článku.

Najčastejšie sa stretnete s týmito štyrmi typmi ankiet:

  • Spoločnosti, ktoré chcú na trh uviesť nový produkt – alkohol, pivo, sladkosti, dezodorant, kávu alebo akýkoľvek iný produkt. Predstavia vám niekoľko variantov dizajnu obalu a vy všetky ohodnotíte. Na záver vyberiete ten variant, ktorý sa vám páčil najviac.
  • Banky a telekomunikačné spoločností, ktoré merajú spokojnosť svojich zákazníkov so službami. Musíte byť klientom dotyčnej firmy (banky, poskytovateľa internetu, či telekomunikačných služieb), inak nebudete vhodný kandidát na vyplnenie ankety.
  • Reklamné kampane – firma zisťuje, či ste reklamu zachytili na jej produkt alebo službu zachytili, a ak áno, tak kde – v TV, v rádiu, v novinách, na Facebooku, na webových stránkach, billboardoch atď. Následne budete odpovedať otázky ohľadom danej reklamy.

Porovnávanie produktov – Výskumná spoločnosť v ankete zisťuje, aké produkty a za akých okolností nakupujete. Či už ide o kávu, pivo, čaj, cukríky, čokoládu alebo akýkoľvek iný produkt. Pýtajú sa vás na frekvenciu nákupu, čo vás pri nákupe ovplyvňuje – iné značky, cena, veľkosť balenia, kvalita…

iprieskum dotazníky odmeny, skúsenosti, recezie
Podeľte sa s inými s iprieskum skúsenosťami v diskusii pod článkom.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli