Práca v Košiciach rozkvitá. Nájsť si dobrú prácu na východe už nie je žiadna veda

Posledná aktualizácia článku prebehla: 2. februára 2020

Pracovný trh je v dnešnej dobe veľmi rozmanitý. Už neplatí, že iba západ je centrom nekonečných pracovných možností. Dobre platené a zaujímavé ponuky práce nájdete aj v Košiciach. Ak si otvoríte portály s pracovnými ponukami, nájdete tam rôzne profesie od lektorov cez IT technikov až po finančných analytikov či zámočníkov. Každý niekoho hľadá a firmy sa predbiehajú v tom, ktorá získa čo najviac špičkových zamestnancov. Dnes už neplatí, že vyštudovaný právnik musí robiť právo či učiteľ učiť. Šikovný pracant sa rýchlo zorientuje aj v oblasti, ktorá mu bola doteraz cudzia. Vďaka rôznym kurzom a brigádam je možné rozbehnúť kariéru takmer kdekoľvek.

Veľa mladých ľudí sa ženie do IT sektoru, ktorý sa v Košiciach už dlhodobo rozrastá. Dôkazom je aj združenie IT Valley, ktoré motivuje mladých, aby študovali a zamestnali sa v oblasti informačných technológií a robotiky. Podporuje rôzne projekty a vzdelávacie programy s cieľom ďalšieho vývoja regiónu a udržania mládeže na Slovensku. Študentov lákajú na rôzne výhody, ako napríklad mladý kolektív, atraktívny plat, home office, flexibilný pracovný čas či rozličné nadštandardné benefity. Spoločnosti ako T-Systems, AT&T či FPT hirujú takmer nepretržite, no nie každý chce byť “ajťákom” či “ítečkárom”.

Práca v Košiciach je rôznorodá, pomerne rýchlo sa zamestnáte aj v oblasti obchodu, manažmentu či logistiky. Na stránkach pracovných portálov nájdete niekoľko otvorených pozícií na obchodných zástupcov, predajcov, predavačov či nákupcov. Vďaka stúpajúcemu dopytu po nehnuteľnostiach sa rozšírili aj rady realitných maklérov. Skúsiť to na trhu s nehnuteľnosťami dnes môže takmer ktokoľvek. Väčšina realitných kancelárií nevyžaduje od uchádzačov žiadnu prax. Ponúkajú rýchle zaškolenie, firemné auto či nulové vstupné náklady. Na oplátku však musíte byť komunikatívny, flexibilný a samostatný.

Každodenná komunikácia s klientmi, obhliadky či odmeňovanie na základe úspešnosti predaja však nie je pre každého.  Niektorí uprednostňujú manuálnu prácu a každodennú rutinu, ktorá im nebude prinášať toľko stresu. Obzerajú sa preto skôr po práci vodičov nákladných vozidiel, skladníkov, kuriérov, špeditérov, ktorých je v Košiciach ešte stále málo.

Jednou z najpopulárnejších pozícií je aktuálne agent call centra. O toto miesto majú záujem  predovšetkým mladí ľudia, ktorí ovládajú jeden či viac cudzích jazykov. Je to akýsi odrazový mostík pre tých, ktorí nemajú za sebou ešte takmer žiadnu prax, no chceli by si slušne zarobiť, prípadne sa neskôr vyšvihnúť na lepšie platenú pozíciu vo veľkom korporáte. Výhodou je predovšetkým komunikácia v cudzom jazyku, ktorou si zlepšia jazykové zručnosti bez toho, aby museli vycestovať za hranice, či atraktívny plat, ktorý im vykompenzuje celodenné sedenia za počítačom.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli