Prosperujúci Jazz Bar v Splite

Poznáte to, prechádzate sa na dovolenke po meste, všade krásne, slnečno vonku sa prechádzajú stovky turistov a z okolia počuť všetky jazyky Európy. Okolitá teplota už však začína robiť svoje a tak pomaly ale isto začínate premýšľať kam sa schovať pred horúčavou a prípadne si vyskúšať daký exotický nápoj a poriadne tak osviežiť telo a myseľ.

Úžasný zážitok som zažil práve minulý rok v Chorvátsku konkrétne v meste Split pri prechádzke centrom. Smädný ako jašterica na púšti som sa tackal uličkami krásneho historického mesta a zháňal kam svoju maličkosť uložiť a dopriať si s priateľkou chvíľu oddychu a drink. Podarilo sa nám to na ulici Papaliceva 4 (mapa) v centre asi 200 metrov od mora a epicentra turistického výbuchu. Keď sme si sadali nečakal som, ze objavím skrytý klenot barmanských zručností a výborných kokteilov.

Bar v centre vyzeral nenápadne a pri vstupe nás privítala príjemná jazzova hudba a vôňa vonnej tyčinka ktorá sa ťahala celým priestorom tohto malého ale o to viac útulného miesta. Všade na stenách boli knihy a výzdoba milovníkov jazzu. V podniku bolo snami asi ďalších 5 ľudí takže sme sa dokázali konečne odreagovať od zhonu ktoré dovolenky doprevádzajú.  Za pultom stál párik sympatických ľudí, vyšší pán barman nám hneď doniesol ponukový lístok a začali sme objednávkou koktelilu ktorému dnes už neprídem na meno.

Nečakal som, že mladý pán tento nápoj začne miešať hneď pred nami a bol to úžasný zážitok, od lietajúcich fliaš, po skákajúce kocky ľadu a točiacich sa pohárov na stole. Neskutočné barmnaské služby v strede mesta iba pre nás. Následný kokosovo rumový zážitok v ústach nás odrovnal, v dobrom samozrejme. Ak hľadáte pokojné miesto a barmanský zážitok v centre Splitu pokojne navštívte tento unikát. My to vrelo odporúčame.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli