Poker nie je o šťastí, ale o tvrdej práci

Poker je veľmi pútavá kartová hra a zvíťaziť môže len skúsený hráč, ktorý má perfektnú analytickú schopnosť a má za sebou už aj niečo odohrané. Mnohí ľudia však tvrdia, že táto hra je čisto o šťastí.

Napríklad v prípade hrania výherných automatov v online kasínach vám šťastie môže pomôcť. Celý priebeh je jednoduchý, stačí vložiť vklad cez mobil a SMS a môžete začať hrať. Tu vám síce pomôže i dávka šťastia, ale v prípade pokru to tak nie je.

 

Poker je o myslení a zvolení správnej stratégie

Ak si myslíte, že stačí len ovládať výherné kombinácie v pokri a máte víťazstvo vo vrecku, tak ste na veľkom omyle. Poker je hra, kde treba využívať logiku.

Okrem logiky si však treba zvoliť i správnu stratégiu. Existuje množstvo stratégií, z ktorých si môže hráč pri hraní vybrať. Nie je to však len o stratégii, pretože tá jedna istá stratégia, nemusí byť vždy úspešná. Vždy sa nájde nejaká nová stratégia, ktorá funguje lepšie.

Čiže to znamená, že neexistuje jedna ideálna stratégia, ktorá hráčovi zabezpečí víťazstvo. Každý hráč pokru sa neustále zlepšuje, nielen vďaka prehrám a pádom, ale aj vďaka nadobudnutým schopnostiam, ktoré získa z každej jednej odohratej hry pokru.

 

Prax je nevyhnutná

Poker je kartová hra, ktorá si vyžaduje množstvo skúseností a nadobudnutej praxe. Ak niekto tvrdí, že poker je hra, pri ktorej rozhoduje šťastie, tak je na veľkom omyle a zrejme sa do pokru vôbec ani nerozumie. Musíte dokonale ovládať túto hru, aby ste v nej mohli aj zvíťaziť.

Každá jedna hra pokru hráča niečo naučí a vďaka spätnej väzbe sa dokáže i neustále zlepšovať. Treba však vedieť objektívne zanalyzovať predošlú hru.

A ak sa pýtate, kto sa môže stať úspešným hráčom pokru, tak odpoveď je, že všetci hráči majú rovnaké možnosti. Každý sa môže stať špičkovým hráčom pokru, no vyžaduje si to i veľmi veľa zručností, úsilia, vzdelávania a tvrdej práce.

Poker si vyžaduje perfektné ovládanie zmyslov

Ak sa chcete stať úspešným hráčom pokru, v takom prípade musíte bezchybne ovládať vaše zmysly. Zároveň musíte vedieť monitorovať aj zmysly a pohyby vášho protihráča. Snažte sa byť krok dopredu – predvídajte ťah súpera.

Ak čo i len poľavíte a budete vysielať nejaké signály alebo nebudete v perfektnej koncentrácií, v takom prípade vaše šance na výhru klesajú.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Jeden komentár

Pridaj komentár

tipli