Ako vytvoriť biznis look, ktorý vás bude prezentovať?

Biznis look je vyžadovaný v pracovnom prostredí mnohých z nás, no môžete ho vyhľadávať aj práve kvôli jeho reprezentatívnemu vzhľadu. Vytvoriť dobrý biznis look je náročné a preto sme si pre vás pripravili článok, v ktorom naučíme aj dámy aj pánov ako vytvoriť reprezentatívny biznis look. Ako na to?

Biznis look a dámy 👩

Dámy to majú v oblasti vhodnej voľby biznis looku o trochu ťažšie ako páni. Predovšetkým je dôležité, aby ste volili kúsky, ktoré nie sú príliš odhaľujúce a zároveň zvoliť aj primeraný makeup a úpravu vlasov. Biznis look by mal zahŕňať predovšetkým elegantné kúsky oblečenia. Aké sú teda naše tipy na voľbu perfektného outfitu?

Outfit v štýle biznis looku by mal určite zahŕňať buď púzdrovú sukňu po kolená alebo elegantné nohavice. Dobrou alternatívou je aj kostým, ktorý je veľmi jednoduchý na kombinovanie. Zvršok je vhodný voliť veľmi jednoduchý. Niektoré dress kódy vyžadujú aby ste mali zahalené plecia, vtedy sú ideálne košele a blúzky z voľných materiálov. Pri biznis looku by ste mali vždy siahať po neutrálnych kúskov, dobre sa navzájom kombinujúcich.

Kúsky, ktoré môžu slúžiť ako výborný základ pre vaše oblečenie do práce nájdete napríklad na Aboutyou, kde môžete využiť Aboutyou zľavy. Ďalšou dobrou alternatívou je internetový obchod Modovo.sk, kde môžete využívať Modovo zľavy. Pri voľbe doplnkov by ste mali by ste sa mali zamerať na minimalizmus, aby ste zbytočne váš outfit nepremotivovali.

Veľmi dôležité je pre dámy zvoliť aj vhodnú vizáž. Tá pozostáva najmä z primerane výrazného makeupu, ktorý len pozdvihne vaše črty. Vhodné je tiež mať upravené vlasy, často sa vyžaduje aj zopnúť ich. Pre nákup produktov na vizáž v rámci vášho biznis looku môžete využiť Notino.sk a uplatniť Notino zľavy. Veľkú časť celkového vášho biznis vzhľadu môžete doplniť výberom správneho parfému, ktorý môžete nakupovať na Parfemy-elnino.sk, s využitím Elnino zliav.

Biznis look a páni 🧑

Páni to môžu mať v tejto sfére jednouchšie najmä kvôli možnosti siahnuť po klasike, teda obleku. Či už zvolíte celý oblek alebo len košeľu s nohavicami, vždy budete vyzerať upravene a distinguovane. Avšak nemali by ste sa báť kombinovať aj kúsky ako jednofarbené tričká so sakami, či kabátmi. Veľký trend predstavuje aj kombinovanie rolákov. Veľa elegantných kúskov nájdete na e-shope Panskaelegancia.sk, kde môžete uplatniť Panskaelegancia zľavy.

Muži môžu svoj biznis look doplniť kvalitnými kúskami hodiniek, či manžetových gombíkov alebo kravát. Veľmi dôležité je však zamerať sa aj na vizáž. Pravidelná návšteva kaderníka a samozrejme aj úprava brady je nesmierne dôležitá, aby ste vyzerali reprezentatívne. Aj páni by sa mali starať o svoju pleť a dopriať si kvalitnú kozmetiku, trebárs aj s uplatnením Naureus zliav.

biznis look

Prvý dojem

Biznis look je veľmi dôležitý práve pre nadobudnutie dobrého prvého dojmu, ktorý často rozhoduje aj o spečatení spolupráce. Pokiaľ chcete byť v kariére úspešní, mali by ste sa rozhodne zamerať aj na vašu vizáž. Avšak určite chceme spomenúť, že pokiaľ budete vyzerať dobre, ale nebudete sa vedieť vyjadrovať, komunikovať a pracovať, určite vám to na dosiahnutie úspechu nebude stačiť.

Starajte sa o svoje telo, doprajte si kvalitný čas na relax a čítanie kníh a pracujte na sebe vo všetkých smeroch. Len tak môžete docieliť, že budete úspešný a reprezentatívny pre vašu spoločnosť.

Je u vás v práci vyžadovaný biznis look? Uprednostňujete nosiť do práce sofistikované oblečenie a úpravu vizáže? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch.

Ohodnoťte článok!
[Celkovo: 0 Priemerne: 0]

Pridaj komentár

tipli