Poznáte eToro?

Posledná aktualizácia článku prebehla: 27. januára 2023

eToro predstavuje sociálnu investičnú spoločnosť, ktorá disponuje 10 pobočkami po celom svete. Táto platforma slúži predovšetkým na manuálne a sociálne investovanie a dá sa používať priamo na internetovej stránke www.etoro.com alebo vo verzii mobilnej aplikácie. Ako používať eToro na investovanie a ako to celé funguje?

Ako funguje investovanie na eToro?

eToro
zdroj: https://www.etoro.com/

Investičná spoločnosť eToro umožňuje využívať viaceré druhy investovania – napríklad do kryptomien, nerastných surovín, akcií, ETF, či indexov. Výhodou tejto spoločnosti je aj to, že sa dá na nej pomerne intuitívne pohybovať – môže za to prehľadné usporiadanie. Za pomerne kvalitnú sa považuje aj aplikácia eToro, ktorá je navyše dostupná zadarmo pre Android aj iOS.

Po založení účtu môžete využívať časovo neobmedzený demo účet, počas ktorého sa môžete naučiť základy investovania cez eToro. Máte totiž dostupný virtuálny kapitál vo výške 100 000 USD, s ktorým môžete obchodovať kompletne bez akéhokoľvek rizika. Keď už chcete reálne investovať Vaše finančné prostriedky, musíte vložiť čiastku aspoň 200 USD.

Môžete si vybrať investovanie v týchto 6 oblastiach:

peniaze
  • menové páry – 47 menových párov
  • nerastné suroviny – 13 najvýznamnejších nerastných surovín
  • kryptomeny – 17 kryptomien
  • akcie – viac ako 1000 spoločností
  • indexy – 13 indexov
  • ETF fondy

Ako zarobiť na eToro

Prvým krokom pre využívanie eToro na investovanie je založenie si účtu. Na úvodnej stránke stačí jednoducho kliknúť na zaregistrovať sa. V rámci registrácie budete musieť vyplniť všetky základné osobné údaje a vytvoriť si prezývku, pod ktorou budete vystupovať. Musíte súhlasiť so všetkými požiadavkami na používanie.

Následne sa už dostanete priamo k administrácii Vami vytvoreného účtu. Aby registrácia prebehla úspešne, musíte si vyplniť profil a odpovedať na niekoľko jednoduchých otázok. V zobrazení, máte na ľavej strane k dispozícii Vaše portfólio a informačný kanál, no tiež slúži aj na sledovanie obchodných trhov jednotlivých komodít. Toto okno sa používa aj na copy trading.

burza

Po založení účtu musíte overiť Vašu totožnosť prostredníctvom dokladu totožnosti (napríklad občiansky preukaz). Následne si môžete vybrať spomínaný demo účet alebo môžete vložiť priamo Vaše finančné prostriedky a začať investovať.

Vklad a výber peňazí prebieha prostredníctvom kreditnej/debetnej karty, bankového prevodu, PayPalu, Union Pay alebo Skrill/Neteller. Výhodnejšie je posielať na účet priamo americké doláre a vyhnúť sa poplatku (na takéto účely môže predstavovať skvelého pomocníka Revolut karta).

Výhody využívania eToro

Základnou výhodou používania eToro sú relatívne nízke poplatky. Jednotlivé komodity môžete nakupovať bez pákového efektu. Za výhodu môžeme považovať aj rýchle a jednoduché vytvorenie účtu a prehľadné prostredie. Web je dostupný v angličtine, ale aj v českom jazyku. Na jednom mieste môžete investovať do viacerých komodít a máte možnosť si všetko vyskúšať s virtuálnym kapitálom. Tiež môžete kopírovať kroky od najlepších investorov a tak prosperovať.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli