Práca doma

praca doma

Posledná aktualizácia článku prebehla: 23. novembra 2019

Práca na doma pri ktorej sa dajú zarobiť peniaze

Práca na doma je široký pojem. Existuje množstvo rôznych prác, pri ktorých sa dá zarobiť. Dôležité je vybrať si tú správnu.

Vo všeobecnosti môžeme možnosti práce na internete rozdeliť do týchto skupín:

  • dotazníky
  • mystery shopping
  • cashback systémy
  • MLM
  • ostatné

Dotazníky – ako práca na doma

vyplnanie dotaznikov za peniaze

Ak hľadáte len nejaký zárobok na prilepšenie, bez prehnaných očakávaní a hlavne bez vstupných poplatkov, bude tento spôsob zárobku na internete pre vás ideálny. Registrácia je vždy zadarmo, neplatíte ani žiadne vstupné, či mesačné poplatky.

Pri vyplňovaní dotazníkov vyjadrujete svoj názor na tovar, alebo služby jednotlivých spoločností, ktoré majú o tieto názory záujem. Vďaka vypĺňaniu dotazníkov, či ankiet na týchto stránkach si viete zarobiť od 2€ za 10 minútový dotazník.

Dotazníky nechodia veľmi často, takže je vhodné zapojiť sa do viacerých spoločností!

Zoznam všetkých dotazníkov nájdete v tomto článku: Vypĺňanie dotazníkov za peniaze


Mystery shopping – práca doma

mystery shopper

Práca na doma bez vstupných poplatkov ako mystery shopper? Áno, nie je to úplne práca na doma, musíte ísť von a praktizovať mystery shopping, no to sa dá aj popri klasickom zamestaní. Mystery shopper je osoba, ktorá sa vydáva za stáleho alebo potenciálneho zákazníka. Hodnotí obsluhu a predajný proces, predovšetkým správanie a prístup personálu, odborné znalosti, komunikačné a predajné zručnosti, dodržiavanie predpísaných štandardov, vzhľad predajného miesta, okolie… Na základe náročnosti hodnotenia je následne finančne ohodnotený.

Viac informácií ako si zarobiť mystery shoppingom, nájdete v článku: Mystery shopping


Cashback systémy

cashback portaly karty

Radi nakupujete? Tak prečo neušetriť. Ak nakúpite v klasických obchodoch alebo stránkach a využijete caschback kartu alebo systém, určité % peňazí z nákupu sa Vám vráti. Cashback karty (systémy) sú jedinečné karty, ktorá Vám vrátia peniaze z každého nákupu

Viac informácií o týchto kartách sa dozviete v článku: Cashback karty


MLM

mlm firmy

Multi-level marketing je najrozšírenejšou formou odmeňovania distribútorov v priamom predaji. Táto marketingová stratégia, na rozdiel od tzv. Single-level marketingu je založená na tom, že predajcovia (distribútori) nie sú odmeňovaní len za výrobky, ktoré osobne predajú, ale získavajú aj podiel z predaja ostatných predajcov, ktorých do systému priviedli.

Viac informácií ako si zarobiť mystery shoppingom, nájdete v článku: MLM systémy


Práca na doma – Ostatné

Zarobte šoférovaním – sk.blablacar.com, autostop.sk, servus.sk, Uber alebo akákoľvek iná taxi služba

Prenajmite Váš byt alebo aspoň izbu – airbnb.com  Pokiaľ Vám nejde predovšetkým o zárobok, ale máta chuť spoznať zaujímavých ľudí tak skúste couchsurfing.com

Viete jazyk alebo nejaký iný predmet? Zarobte si doučovaním – doucma.sk, tutor.com

Zbavte sa nepotrebných zbytočností a predajte nepotrebné veci na bazos.sk

Buďte testeri –  usertesting.com Feed­back Army, Enroll či You Eye.

Fotografujte a predávajte svoje fotky cez fotobanky – shutterstock.com

Ponúknite službu, ktorá viete iba vy – jaspravim.sk

Buďte kreatívny a niečo vytvorte – sashe.sk

Zrecyklujte starý telefón – vykupmobilov.sk

Hľadajte brigády na facebooku – skupiny ako BRIGADNICI, Práca v Bratislave, Práca v Trnave… je ich mnoho…

Jednou z veľmi dobrých brigád je roznos letákov, dá sa robiť všade a vždy, ak nenájdete ponuky na portály s prácou, skúste osloviť jednotlivých vydavateľov letákov

Recenzuj hudbu –  Sli­cet­he­pie

Predaj CD/DVD – bývalý Nepál v Bratislave alebo Music Mag­pie

Blogujte a skúste si vytvoriť pasívny príjem reklamami

Točte zaujímavé videá a dajte ich na Youtube

freelancing

Obchodujte na burze – plus500.sk

www.bokovka.sk – praca na doma


Možností ako zarobiť peniaze je naozaj veľa. Dôležité je vybrať si tú, ktorá Vás bude baviť, napĺňať a pomôže aj vášmu finančnému rozpočtu. Pri výbere firmy Vám môžu pomôcť aj recenzie, na základe, ktorých si môžete overiť, či firma reálne vypláca peniaze tak, ako má. Nájdite si väčšie množstvo ponúk, ktoré sa Vám páčia a následne si vyberte tú, ktorá je podľa Vás najlepšia.

Pri všetkých pracovných ponukách, či už sú prostredníctvom internetu, alebo normálne sa treba zameriavať na určité aspekty. Predovšetkým ide o relevantnosť ponuky a spoločnosti, spôsob vyplácania, druh pracovnej činnosti a podobne. Internet môže byť pre hľadanie práce ideálnym miestom, rovnako ako aj ideálnym priestorom pre podvod.

Bezpečnosť na internete

Pri výbere práce cez internet treba byť však aj veľmi ostražitý a vyberať si overené spoločnosti. Prostredníctvom internetu sa totiž môžete veľmi ľahko stať obeťou podvodu. Dávajte si tiež pozor na ponuky, ktoré od vás vyžadujú vysoké vstupné poplatky. Často ide o spoločnosti, ktoré zarábajú na nevedomosti a naivnosti ľudí na internete.

práca doma

Relevantnosť spoločnosti je možné overiť si viacerými spôsobmi. Predovšetkým je však veľmi dôležitá komunikácia. Pokiaľ nadviažete primeraný kontakt, môžete si jednoducho vytvoriť mienku o hodnovernosti spoločnosti a ponuky, na ktorú reagujete.

Pri posudzovaní hodnovernosti určitej ponuky, či spoločnosti je dôležité používať kritické myslenie. Rovnako ako môžete natrafiť na nečakane úspešnú ponuku, môže sa stať, že vás niekto oklame. Snažte sa postupovať tak, že aj pokiaľ sa stanete obeťou podvodu, nespôsobí vám to žiadne veľké škody.

Práca na doma môže byť výborným spôsobom privyrobenia si, či zárobku. Môžete si tiež vybudovať pasívny príjem, či aktívne pracovať na zadania priamo z domova. Pokiaľ nájdete ponuku podľa vašich predstáv postupujte opatrne a môžete sa tešiť z benefitov, ktoré vám práca doma prináša.

Všetky spomenuté pracovné ponuky predstavujú jednoduchý spôsob zárobku, ktorý si vyžaduje len vytrvalosť a dostatok času. Práve preto je vhodný najmä pre ľudí, ktorí nie sú plne spokojní so svojím pracovným hodnotením a chcú si zlepšiť svoje mesačné príjmy o peniaze navyše.

Pridaj komentár