Brigády pre študentov

Posledná aktualizácia článku prebehla: 30. marca 2020

Každý študent má niečo, na čo by si chcel zarobiť peniaze. Často je to oblečenie, zábava, benzín, alebo aj jedlo a iné potrebné veci. Nech už je vašim cieľom čokoľvek, možno vás budú zaujímať spôsoby ako si zarobiť rýchlo a jednoducho. Niektoré sú náročnejšie, iné zvládne úplne každý, je už len na vás čo si vyberiete.


Nechajte si zaplatiť za Váš názor

Zrejme najjednoduchším spôsobom zárobku cez internet je vypĺňanie dotazníkov. K vypĺňaniu dotazníkov Vám stačí počítať, či mobil a veselo sa do toho môžete pustiť. Vyplníte údaje o sebe, aby spoločnosť vedela, či ste vhodný kandidát pre dotazník alebo anketu. Akonáhle budete vyhovujúci človek pre dotazník na mail dostanete informáciu o tom, že na Vás dotazník čaká. Zárobok záleží od dĺžky a náročnosti dotazníka. Bežne si môžete v prepočte na hodinu privyrobiť cca 5€/hodina. Všetko však záleží od už spomínanej náročnosti a dĺžky dotazníka.

Prečítajte si: skúsenosti s iPrieskumSlovenský národný panel skúsenosti!


Brigády pre študentov – Písanie článkov

Ak máte akýkoľvek počítač, alebo laptop, prístup na internet a chvíľu voľného času, ktorú chcete zmysluplne využiť, písanie článkov je pre vás. Nie je to nič zložité, stačí len nájsť niekoho, kto hľadá články. Niektorí ľudia do svojich internetových magazínov hľadajú len preklady článkov z angličtiny, takže znalosť cudzieho jazyka je tu určite výhodou. Iní zase chcú originálne články, kde stačí trocha kreativity a času. Väčšinou ide o PR články, ktoré je potrebné publikovať na rôzne weby. Je to výborný spôsob zarábania, lebo závisí len na vás kedy a ako často budete pracovať. Taktiež nie ste viazaní na jedno miesto, takže môžete písať aj mimo domu. Obrovskou výhodou je aj to, že si môžete vybrať témy o ktorých chcete písať. Ak zistíte, že vás písanie baví, môžete si neskôr založiť aj svoj vlastný blog, ktorý vám tiež môže zarábať vďaka reklamám. To už si ale žiada o niečo viac snahy a práce než písanie jednotlivých článkov pre iných ľudí.


Mystery-shopping

Tákéto brigády pre študentov sú výborné najmä preto, že ich môže robiť v podstate ktokoľvek. Tu už je o niečo menej slobody, čo sa týka času alebo miesta. Pointou práce je nákup, alebo využitie nejakej služby a následné zhodnotenie prístupu k zákazníkovi. Spoločnosti si mystery-shopperov hľadajú preto, aby sa uistili že ich zamestnanci robia to čo majú a zákazníci majú dobré podmienky na nákupy. Jediné čo na túto brigádu potrebujete vedieť, je tváriť sa prirodzene a neprezradiť o sebe, že robíte nejaký prieskum. Je možné, že pred návštevou predajne dostanete niečo ako scénar, vďaka ktorému sa skontrolujú rôzne vlastnosti a schopnosti predajcov. Po ukončení návštevy obchodu nejakou formou zhrniete svoje skúsenosti a tam vaša úloha končí. Vďaka tomu, čo vy zistíte, sa môže obchod následne vylepšiť tam, kde má nedostatky, alebo naopak sa chváliť že oproti konkurencii dosiahli dobré výsledky.


Šoférovanie ako práca

Áno, aj šoférovaním sa dá celkom slušne zarobiť. Stačí vám na to vodičák a auto. Dokonca máte aj na výber, lebo dá sa zarábať ako taxikár, ale dá sa napríklad aj rozvážať pizza. Je už len na vás, čo si vyberiete. Je niekoľko stránok a aplikácií, ktoré vám umožnia zaregistrovať sa a zdieľať vaše vlastné jazdy s niekym iným, kto nemá auto a ide na rovnaké miesto. Je to dobrý spôsob, ako spoznať veľa nových ľudí, zarobiť si nejaké peniaze a ešte k tomu nebudete musieť celú cestu iba sedieť a počúvať rádio. Stránky, ktoré vám uľahčia hľadanie spolujazdcov, prípadne vodičov, sú napríklad blablacar.com alebo autostop.sk. Rozvoz pizze je dobrý v prípade, že sa nechcete presúvať z mieste na miesto, ale chcete jazdiť v rámci jedného mesta. Aby ste takúto prácu získali, stačí sa pýtať v reštauráciách, či náhodou práve nezháňajú vodiča.


Doučovanie

Výborné pre vysokoškolákov, ktorí dokážu posunúť informácie z nejakej oblasti iným ľuďom. Doučovanie je dobré v tom, že každý si takto môže zarobiť, lebo každý je dobrý v niečom inom. Kategórií, v ktorých ľudia hľadajú doučovanie, je veľmi veľa. Najčastejšie je ale záujem o školské predmaty, teda cudzie jazyky, matematika, fyzika, chémia, ale aj všetky ostatné. Na to, aby ste si mohli zarábať doučovaním vám stačia len vedomosti, a je dobré ak ste priateľskou osobou. Predsa len asi nebude najlepšie ak nemáte radi menšie deti a chcete doučovať, z toho môžu byť len problémy. Ale ak sa cítite na to, že si chcete zarábať týmto spôsobom, môžete sa zaregistrovať napríklad doucma.sk alebo tutor.com, aby vás ostatní mohli ľahšie nájsť.


Ako vidíte, zaorbiť sa dnes už dá rýchlo a jednoducho. Veľmi pomáha internet, vďaka ktorému sa dokážu záujemca a poskytovateľ služby rýchlo spojiť a dohodnúť. Preto, ak máte niečo, čo by ste mohli ponúknuť ostatným a zarobiť si tak, neváhajte a urobte to. Veď peniaze sa už dajú zarábať čímkoľvek, tak prečo to nevyužiť.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

Pridaj komentár

tipli