Potrebujete získať dobré zamestnanie? Absolvujte jazykový pobyt!

Posledná aktualizácia článku prebehla: 30. marca 2020

Pre každého z nás je vysnívané povolanie prostriedkom na dosiahnutie lepšieho života a ideálnych podmienok. Získať ale prácu snov nie je až tak jednoduché a ani na základe samostatne zárobkovej činnosti nečakajte zaručený úspech. Potrebujete disponovať ľudským kapitálom, ktorý má určitú hodnotu. Doň by sme, okrem iného, mohli zaradiť aj znalosť cudzieho jazyka, ktorý je v dnešnej dobe nepostrádateľným základom, v takmer každej jednej úspešnej spoločnosti.

Medzinárodná spolupráca, predsa otvára firmám nové príležitosti a väčší zisk, takže ak ste napríklad štúdiu angličtiny v škole nevenovali dostatok pozornosti, budete to vo vlastnom záujme musieť teraz dobehnúť. Dobrou správou je, že máme pre vás vhodné riešenie. Stačí absolvovať správny jazykový pobyt v konkrétnej krajine, kde sa v hovorení cudzou rečou zdokonalíte asi najlepšie!

Prečo sa vám to oplatí?

Ako sme už spomínali, pre mnohé špeciality v danom a vami zvolenom odbore je potrebné mať aj znalosti cudzieho jazyka. Stále viac domácich firiem vystupuje na medzinárodnej úrovni a začína spolupracovať so zahraničnými spoločnosťami.

A prirodzene, ak poznáte cudzí jazyk, vaše šance na získanie zamestnania v takejto organizácii sa výrazne zvyšujú, rovnako ako aj úroveň potenciálneho platu. Napríklad, ak priemerná mzda sekretára bez znalosti cudzej reči je zhruba 400 – 500 €, asi 700 až 800 € sa vypláca rovnakému zamestnancovi, ale so schopnosťou plynule komunikovať v angličtine. A to nie je všetko!

Ak chcete získať prácu v zahraničných bankách alebo na pobočkách zahraničných spoločností, je plynulosť cudzieho jazyka viac menej povinná a základom.

Ako začať? Spojte príjemné s užitočným

Naučiť sa ale hovoriť cudzou rečou v dospelosti, nemusí byť pre všetkých tak jednoduché. Niekto má ale menej času, pretože rodina a starostlivosť o ňu to jednoducho nedovoľuje. Iným môže robiť problém osvojovania si nových vecí a schopnosť si všetko dobre a správne zapamätať. No, ak si vyberiete správne riešenie tohto problému, bude to pre vás hračka.

Stačí si objednať termín vhodného jazykového pobytu na Malte a začať postupne s výukou. Nebude to ale len o klasických učebniciach a rozhovoroch s pedagógom. Tento pobyt vám poskytne príležitosť naučiť sa základy cudzieho v prostredí, kde sa používa len tá, ktorá cudzia reč. Osvojíte si slang, frázy, štýl reči a jazyka. Naučíte sa bez obáv komunikovať a používať cudzie slová, ktorým ste doteraz pri pohľade v odbornom texte vôbec nerozumeli.

Navyše si to môžete užiť aj ako dovolenku, na ktorej spoznáte novú kultúru, jej zvyky a tradície. Budete súčasťou systému, v ktorom sa tým najjednoduchším spôsobom naučíte ovládať cudziu reč. S ňou sa potom môžete na najbližšom pracovnom pohovore smelo predviesť v plnej paráde. Vyskúšajte!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Pridaj komentár

tipli