Litecoin kurz

Posledná aktualizácia článku prebehla: 30. marca 2020


bitcoin litecoin

Litecoin je internetová mena. Ide o otvorenú globálnu platobnú sieť, ktorá je úplne decentralizovaná bez ústredných orgánov. Matematika zabezpečuje sieť a umožňuje jednotlivcom kontrolovať svoje vlastné financie. Litecoin ponúka rýchlejšie potvrdenie transakcií a vyššiu efektivitu úložiska ako prvá a zároveň najznámejšia kryptomena Bitcoin. S rozsiahlou podporou priemyslu, objemom obchodu a likviditou je Litecoin osvedčeným obchodným prostriedkom, ktorý dopĺňa Bitcoin.
Litecoin je založený na protokole Bitcoin, ale líši sa od Bitcoin-u v tom, že môže byť účinne ťažený s lacnejším hardvérom, takže jeho ťažba je dostupná pre viac ľudí, stačí im len CPU (litecoin sa neoplatí ťažiť na klasických ASIC minirech). Litecoin tiež poskytuje rýchlejšie potvrdenie transakcie (v priemere 2,5 minúty ) a využíva pamäť na báze ťažobných proof-of-work algoritmoch.
Maximálne množstvo „mincí“ je obmedzené na 84 miliónov pričom k polovici roku 2017 bolo vyťažených cca 51,667 milióna mincí s celkovou trhovou kapitalizáciou okolo 2,47 mld. USD.


Kde obchodovať s Liteconami? Litecoinová burza, ktorú odporúčam je Coinmate.

Prečítajte si aj článok o kryptomene Bitcoin a Ethereum.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli