Tipy na motivačnú literatúru

Motivačnú literatúru považujú niektoré skupiny ľudí za kompletne nezaujímavú a iné jej zas prikladajú obrovskú váhu pri ich sebarozvoji. Dôležité je ale poznamenať, že každý z nás môže za motivačnú literatúru považovať niečo iné. V tomto článku si rozoberieme populárne knihy žánru motivačná literatúra a sebarozvoj.

Pokiaľ ste už nejakú takúto knihu čítali, zrejme viete, že nabáda čitateľa k zmene zmýšľania, prípadne aj k aktívnym zmenám vo svojom živote. Z môjho subjektívneho pohľadu môže takáto literatúra naviesť na správny chodníček, no musíme ju čítať s ochotou niečo zmeniť. Práve preto vám prinášam pár tipov na obľúbené knižné tituly z tejto kategórie, ktoré vám v mnohom môžu otvoriť obzory a ponúknuť nadhľad.

Carnegie Dale – Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí

Kniha: Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí sa špecializuje práve na vzťahy, ktoré si v živote vytvárame. Človek je spoločenská bytosť, ktorá potrebuje byť obklopená osobami s rovnakými záujmami a príbehmi. Kniha vás prakticky navádza k tomu ako vychádzať s jednotlivými ľuďmi, ako viesť správne dialóg, ako spolupracovať. Práve vďaka tomu nesmierne umocňuje moc vzťahov a komunikácie, vďaka čomu ste pripravení udržiavať dobré vzťahy a pozitívne pôsobiť na ľudí vo vašom okolí. Umožňuje vám pracovať na svojom správaní nielen k sebe, ale aj k ľuďom okolo vás. Určite patrí medzi literatúru, ktorú je dobré si prečítať, pokiaľ máte chuť na tejto oblasti vášho života zapracovať.

kniha

Don Miguel Ruiz- Štyri dohody

Štyri dohody patria medzi klasický a nadčasový kúsok zaradený medzi motivačnú literatúru. Kniha sa číta veľmi jednoducho a je plná vecí, ktoré vlastne viete, len ich na vás nikdy nikto priamo nevychrlil. Podnecuje čitateľa zahĺbiť sa do vlastného vnútra a premýšľať nad životom ako takým. Kniha nadväzuje na tajomstvo starých Toltékov pre šťastný a spokojný život. Celý knižný koncept stojí na 4 radách, ktoré predstavujú základné piliere pre váš život. Uzavrite aj vy tieto dohody sami so sebou a docieľte vo vašom živote zmeny, o ktorých sa vám ani nesnívalo.

Louise L. Hay- Miluj svoj život

Kniha Miluj svoj život prišla na trh v toľkých prevedeniach a zachránila toľko ľudí z ich stratenej cesty, že sa môže zdať bibliou motivačnej literatúry. Ide o nesmierne prívetivo a pozitívne napísanú knihu, ktorá vás vedie na ceste k láske. Pomáha vám nájsť lásku k sebe, svojim nedokonalostiam a aj k samotnému vášmu životu. Vďaka jej prívetivým slovám a zreteľne konštelovaným vetám si každý v sebe nájde presne tú oblasť, ktorej chce venovať pozornosť a chce na nej pracovať. V súčasnosti sa na trhu predáva aj v rôznych formách zápisníkov, kde si môžete dopisovať vlastné poznámky a ešte tak podporiť charakter tejto príručky pre šťastný život.

Eckhart Tolle – Sila prítomného okamihu

Sila prítomného okamihu by určite nemala chýbať v žiadnom rebríčku motivačnej literatúry. Ide o trochu náročnejšie čítanie, no napriek tomu vás autor svojou duchovnosťou a presvedčením prevádza hlbokými odkazmi. Sila prítomného okamihu nám vykladá samotnú dôležitosť žiť v prítomnosti a užívať si prítomné momenty. Snaží sa nás nabádať k užívaniu si života a uvedomovaniu si skutočnosti. Samotné pochopenie, že jediné na čom záleží je prítomnosť predstavuje pre človeka slobodu myslenia a konania, odpútanie sa od zaužívaných predstáv a možnosť naplno prijať svoj život.

čítanie

Charles Duhigg – Sila zvyku

V tejto knihe sa autor zameriava na dôležitosť zvykov, ktoré sú súčasťou nášho každodenného života. Tento novinár poukazuje na to, ako ľudia dokážu meniť svoje zvyky a na základe toho si formovať lepší život. Rovnako sa zameriava aj na aspekt toho, ako môžu byť ľudia ľahko manipulovaní len na základe zvykov. Kniha ti môže pochopiť fungovanie zvykov a tak ich môžeš meniť a prispôsobovať tvojim potrebám. Zlepšenie pracovného a osobného života je potom už len príjemnou čerešničkou na torte, ktorú môžeš vychutnávať hoc aj do konca života.

💡EXTRA TIP NA MOTIVAČNÚ KNIHU OD AUTORKY ČLÁNKU: Jason Wachob- ŽITE: Ako sa naučiť život, nie životopis

Žite patrí medzi knihy, ktoré nie sú až také známe, no napriek tomu patria v mojej knižnice medzi obľúbené. Kniha v krátkosti prináša náhľady do všetkých spektier života človeka. Rozoberá jedlo, pohyb, prácu, vieru, skúmanie, dýchanie, nadväzovanie vzťahov, lásku, uzdravenie sa, vzťah k prírode, život a smiech. Všetky kapitoly sú písané veľmi príjemne a sú rozoberané priamo na príklade autora, ktorý sa snaží navádzať ľudí k budovaniu lepšieho a najmä zdravšieho života. Zdravie je pre neho priamo úmerné so šťastím a tak sa snaží krátkymi kapitolami ukázať, ako môžete aj jednoduchými krokmi kompletne zmeniť váš život.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli