Airbnb zľava až 25€ + 45€ – Návod

Airbnb nie je len o ubytovaní. Je to predovšetkým o spoznávaní ľudí, miestnej kultúry a spôsobu akým žijú v danej krajine. Samozrejme na Airbnb nájdete čokoľvek od zdieľaných študentských izieb za pár € až po luxusné vily s bazénom, vírivkou a saunou. Práve vďaka širokému výberu služieb a tiež aj cenového rozpätia sa stáva čoraz viac využívanou formou ubytovania. Ak je Airbnb niečo, čo Vás láka, využite Airbnb zľavový kupón a ušetrite s Airbnb bonusom.


Airbnb zľava – ako ju získať?

Zľavu získate veľmi jednoducho (prostredníctvom airbnb pozvánky) a zaberie Vám to asi 2 minúty času. Ide o rýchly a efektívny spôsob ako pri cestovaní ušetriť, tak prečo to nevyužiť?

Zľavu môžete získať v hodnote 25€, vždy záleží od aktuálnej akcie. Zľava na airbnb resp. Airbnb kredit sa pohybuje vždy medzi 20€-35€. Získate ju v 3 jednoduchých krokoch pomocou pozvánky resp. odporúčania na Airbnb:

  1. Kliknete na tento odkaz – presmeruje Vás na Airbnb. Musíte využiť túto pozvánku, v opačnom prípade zľavu nedostanete. Tak určite kliknite, inak tento článok čítate úplne zbytočne. Ak ho využijete, kredit za odporúčanie dostanem aj ja, za čo Vám vopred ďakujem. 🙂
  2. Vyplníte údaje na vytvorenie Vášho konta – trvá to asi minútu a budete ho používať pri bookovaní ubytovania.
  3. Máte kredit, ktorý môžete využiť na prvý booking. Jeho platnosť je 1 rok a ubytovanie musí byť v cene najmenej 55€.

Ta dá! Prvú zľavu ste získali!


Obrázkový postup ako získať kupón Airbnb 2020

1. Po kliknutí na link sa Vám zobrazí okno so zľavou. Kliknete na tlačidlo dole.

2. Zaregistrujete sa cez Facebook, Gmail, alebo pomocou emailovej adresy.

airbnb

3. Hotovo! Zľava na pobyt na Airbnb je Vaša!

Vidíte, že získať Airbnb kupón nie je naozaj ťažké. Stačí Vám pár klikov a môžete ušetriť aj na dovolenke, či predĺženom víkende. 🙂


Ďalšia airbnb zľava pre vás v hodnote 45€!

Chcete získať ďalšiu 45€ zľavu, resp. 45€ kredit na ubytovanie cez Airbnb?

Po využití prvej 25€ zľavy máte možnosť získať na ďalšie ubytovanie ešte zľavu 45€. Stačí sa registrovať ako firma absolvovať jednu „pracovnú cestu„.

Táto dodatočná akcia na 45€ už nanešťastie nie je platná! Momentálne je platná iba prvá, 25€ akcia.


O Airbnb

Airbnb je spoločnosť, ktorá funguje prostredníctvom internetového portálu. V kompetenciách Airbnb je najmä sprostredkovanie vášho ubytovania. Spája tak ľudí, ktorí chcú prenajímať svoje priestore na účely cestovného ruchu a turistov, ktorí chcú cestovať. V sortimente máte ubytovanie v rôznych cenových kategóriách a taktiež aj rôznych druhov, štýlov a veľkostí.

Cestovanie, spoznávanie nových ľudí a kultúr z celého sveta sú aktivity, ktoré vám do života dajú asi najviac. Airbnb vám ponúka všetky tri v jednej aplikácii. Je to celkom moderný spôsob ako cestovať za nízke ceny, vhodný hlavne pre študentov a mladých ľudí. Neznamená to ale, že sa nebude páčiť aj starším ľuďom, stačí že máte chuť zažiť nejaké dobrodružstvo.

Hlavným dôvodom obľúbenosti tohto spôsobu ubytovania je už spomínaná cena. Napríklad v hoteli si zaplatíte za veľa služieb naraz, z ktorých časť možno ani nevyužijete a preto sú také drahé. Cez Airbnb zaplatíte len za to, čo reálne potrebujete a chcete. Samozrejme, nečakajte luxus, kde sa o vás bude 24 hodín denne starať personál. Ak teda chcete lacné ubytovanie, kde budete mať možnosť spoznávať nových ľudí, Airbnb je vhodnou alternatívou.


Ako cestovať s Airbnb

Dokázali by ste si pred desiatimi rokmi predstaviť, že pôjdete do zahraničia, nasťahujete sa k človeku, ktorého vidíte prvýkrát v živote a budete s ním zdieľať jeden byt? Asi by ste sa na takú dovolenku v tom čase neodvážili. Keď ale v roku 2008 vznikla spoločnosť Airbnb, začali sa posúvať hranice čo sa týka spolunažívania s inými ľuďmi, ale aj jednoduchosti cestovania.

Ak plánujete využiť Airbnb na výber ubytovania počas vašej dovolenky alebo služobnej cesty, možno by sa vám hodilo zopár tipov. Spríjemní to nie len zážitky z vášho pobytu, ale spokojnejší bude aj hostiteľ u ktorého sa rozhodnete bývať. Môžete sa vďaka tomu vyvarovať nepríjemnostiam, či nedorozumeniam a užiť si nový spôsob ubytovania naplno.

ubytovanie

Rozhodnite sa, čo presne chcete

Jednou z hlavných výhod Airbnb je tá, že si môžete vybrať z rôznych typov ubytovania. Nájdete tu ponuky, kde si zaplatíte iba za posteľ v zdieľanej izbe, alebo si môžete prenajať hneď celý apartmán. Keď sa ubytujete v jednej izbe s ďalšími tromi ľuďmi, môžete spoznať niekoho nového a ušetríte tak celkom veľa peňazí. Avšak ak vám viac záleží na vašom súkromí ako na peniazoch, určite si hľadajte niečo iné ako prenájom jednej postele.

V sortimente môžete nájsť aj veľmi lukratívne, či až bizarné ponuky ubytovania. Ľudia zistili, že si prostredníctvom Airbnb môžu pekne privyrobiť a tak svoje apartmány upravujú do rôznych podôb. Napríklad sa môžete ocitnúť v izbách, ktoré sú inšpirované seriálmi, filmami, či vyzdobené netradičnými architektonickými prvkami.

Prečítajte si všetky hodnotenia

Keďže idete do neznámeho prostredia, kde budete bývať u neznámeho človeka, je dobré sa dozvedieť čo najviac ešte pred príchodom. K tomu vám pomôžu hodnotenia ľudí, ktorí už danú ponuku využili pred vami. Prečítajte si každé jedno hodnotenie, lebo nikdy neviete v ktorom nájdete nejakú dôležitú informáciu.

Možno na základe hodnotení zistíte, že vám vlastne na tejto ponuke nevyhovuje hostiteľ, izba, okolie, alebo niečo iné. Skúste nájsť príspevky od ľudí, ktorých zaujímali podobné veci ako zaujímajú vás. Napríklad ak radi bicyklujete, hľadajte niekoho, kto vyskúšal cyklotrasy v okolí. Takisto je dobré sledovať, ako hostiteľ reagoval na niektoré hodnotenia, získate tak približný odhad jeho povahy a správania.

Kontaktujte hostiteľa

Najlepšie čo môžete pred odcestovaním urobiť, je nadviazať nejaký kontakt s hostiteľom, u ktorého budete bývať. Či už správami, e-mailom, alebo telefonicky, na tom veľmi nezáleží. Dôležité je, že cez správy sa môžete predbežne zoznámiť, takže budete približne vedieť, do čoho idete. Keď sa budete pýtať na služby alebo kvalitu ubytovania, venujte pozornosť odpovediam. Ak nedostávate priame a jasné odpovede, je dosť možné že sa hostiteľ pred vami snaží niečo utajiť. V tom prípade si pre istotu hľadajte záložné riešenie, alebo ak sa jedná o niečo dôležité, hľadajte iné ubytovanie.

zlavove pobyty

Využite každú príležitosť

Turistické atrakcie ako sochy, múzeá, námestia alebo príroda počkajú kým sa k nim vrátite znovu. To ale neplatí o príležitostiach, ktoré vám poskytne váš hostiteľ. Napríklad ak vás pozve na obed s jeho kamarátmi, bolo by chybou odmietnuť. Je to výborná možnosť na spoznanie miestnych obyvateľov, ktorí vám vždy do života prinesú niečo nové. A práve toto sú tie príležitosti, ktoré sa pravdepodobne nebudú opakovať, takže si z programu radšej vyškrtnite turistiku a choďte tam, kam vás hostiteľ zavedie.

Hostiteľ vám môže ponúknuť množstvo zaujímavých a praktických informácií. Napríklad tipy na skratky, výhodné nákupy, na dobré reštaurácie, podujatia a podobne. Môžete sa tak dostať na miesta, ktoré by ste inak neobjavili a spoznať krajinu z nového uhla pohľadu.

Samozrejme, všetko čo vám bude vadiť, alebo keď sa prestanete cítiť bezpečne, mu okamžite oznámte a prípadne aj odíďte. Možno vám dokonca ponúkne na deň ísť s nimi do práce, to je tiež výborná príležitosť ako spoznať ich život o niečo bližšie. Možno si nájdete aj prácu, za ktorú vám budú platiť. To by bolo najlepšie, lebo ak si nájdete spôsob ako zarobiť peniaze, budete si vedieť pokryť určitú časť nákladov na cestovanie a pritom budete na dovolenke.

Prispôsobte sa životu miestnych

Tým, že ste sa rozhodli namiesto hotela bývať u niekoho doma, budete oveľa menej izolovaní od tradičného života toho mesta. Aj keď budete v turisticky známej oblasti, stále budete pociťovať životný rytmus bežných miestnych obyvateľov. Oni sa vám nebudú prispôsobovať ako personál hotela. Skúste sa im prispôsobiť a uvidíte, že sa z vašej dovolenky stane niečo zaujímavejšie. Choďte do mesta v čase, keď tam nie sú len turisti. Ak máte tú možnosť, skúste si dovolenku naplánovať mimo turistickej sezóny, tak sa k ich bežnému životu priblížite ešte viac.

Okrem toho keď bývate priamo v hotelovom rezorte ste od obyvateľov mierne izolovaní. Avšak pokiaľ bývate priamo v ich kontakte celé vaše cestovanie nadobudne nový rozmer. Využite všetky benefity, ktoré môžete z tohto faktu vyťažiť a zamerajte sa na život obyvateľov a ich kultúru.

Zmierte sa s rozdielmi

žena nastupujúca do auta

Je takmer nemožné aby ste v zahraničí našli nejakú domácnosť, ktorá bude žiť tak ako ste na to zvyknutí z domu. Možno sa nezhodnete iba v drobnostiach, a možno to budú väčšie zmeny, na ktoré si budete musieť chvíľu zvykať. Určite ale nežiadajte aby svoje zvyky menil hostiteľ. Opäť je to len ďalší spôsob ako spoznať ich život podrobnejšie. Skúste sa teda preniesť cez prvotný zvláštny pocit z ich zvykov a prispôsobte sa. Možno sa vám to nakoniec zapáči tak, že aj po návrate domov ostanete pri ich tradíciách.Veď práve to, že žijete v inom prostredí je tou pravou atmosférou cestovania a spoznávania nových kultúr a krajín.

Neustupujte vo všetkom

Ako píšem vyššie, sú veci ktoré sa dajú pochopiť a môžu vás niečo nové naučiť. To ale neznamená, že svoje hranice máte posúvať prehnane nízko. Napríklad ak budú vo vašom ubytovaní zanedbané základné hygienické štandardy, neberte to ako súčasť miestnej kultúry. Skúste sa dohodnúť s hostiteľom na vyriešení situácie a ak to inak nepôjde, hľadajte si náhradné ubytovanie. Možno je pravdou, že v tom byte, ktorý nebude uprataný by ste ušetrili viac, ale zdravie je prioritou. Ak chcete nižšiu cenu, využite na to Airbnb zľavu a nie zlé ubytovanie. Za zváženie však stojí aj ubytovanie cez Booking.com.


Teraz, keď už viete ako by ste sa mali na dovolenku s ubytovaním cez Airbnb pripraviť, stačí urobiť iba jedno. Kliknite na link v návode na využitie zľavy a choďte si zabezpečiť ubytovanie týmto netradičným, ale určite zaujímavým a cenovo výhodným spôsobom. Práve Airbnb vám zaručí, že budete mať obrovské množstvo príbehov z dovoleniek, ktoré budete môcť rozprávať po návrate.


Nemáte čas. Nemáte peniaze. Deti sú ešte malé. Nemáte radi teplo… je čas skončiť s výhovorkami a začať žiť! Veď cestovanie je to tá jediná vec, ktorú keď si kúpite, vás spraví bohatším! Ak ste s dovolenkou doteraz váhali, dúfam, že po prečítaní týchto možností už nebudete mať žiadne výhovorky. Využite napríklad pobyty so zľavou prípadne zľavu na Booking, zľavu na Trivago, či Airbnb zľavový kupón. Cestovanie je obohacujúce (nielen) v rámci vašich zážitkov aj poznatkov. Aj cestovanie s deťmi vám môže priniesť množstvo zaujímavých skúseností.

Pozrite si video oslavujúce 10 ročnej existencie Airbnb.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli