Vyberte si podnikanie v oblasti služieb – hodinový manžel

Ste šikovný remeselník zručný vo viacerých oblastiach? Hľadáte si prácu, kde budete sami sebe pánom? Skvelou možnosťou v takomto prípade je začať pracovať ako hodinový manžel. Ide o podnikanie v oblasti služieb, ktoré ponúka vykonávanie malých a stredne veľkých remeselných prác v domácnosti.

Čo od vás budú zákazníci očakávať?

V náplni práce hodinového manžela je množstvo činností. Zaradiť sem môžeme inštalatérske práce, ako sú oprava a výmena vodovodných kohútikov a wc, opravy a čistenia kotlov, komínov alebo radiátorov. Do svojho repertoáru určite zaraďte maľovanie, pomoc pri rekonštrukcii domov a sťahovaní. Vyhľadávanou službou sú aj záhradkárske práce, napríklad kosenie, keďže benzínové kosačky nie sú u každého samozrejmosťou.

Ako začať a čo si zaobstarať?

Začať môžete kedykoľvek a takmer akokoľvek. Prvým krokom by mala byť voľba typu podnikania. Taktiež by ste sa mali rozhodnúť, či do toho idete samostatne alebo so spoločníkom. Nezabudnite si vypracovať svoju ponuku prác a stránku, profil na sociálnych sieťach, aby vás ľudia mali ako nájsť. Zaregistrovať sa môžete tiež na rôzne portály zamerané na prezentáciu malých podnikateľov.

Rovnako dôležitým je zaobstaranie potrebného vybavenia. Ako hodinový manžel budete pracovať v rôznych prostrediach a častokrát nebudete mať v dosahu elektrickú zásuvku. Aby ste zvládli prácu aj na takýchto náročnejších miestach, veľkou pomocou bude výkonné aku náradie. Pracovať s vŕtačkou, skrutkovačom, klincovačkou, brúskou či leštičkou tak budete môcť v podstate kdekoľvek.

Ak sa rozhodnete ponúkať záhradné údržbárske práce, vašou najčastejšou zákazkou bude zrejme kosenie trávnika. Kvalitná benzínová kosačka by preto vo vašej výbave nemala chýbať. S prácami na záhrade súvisia aj iné činnosti, ako je strihanie živých plotov, postrekovanie alebo čistenie vonkajších priestorov. Hodiť sa vám preto bude aku náradie ako je postrekovač, nožnice na živý plot a tlaková umývačka.

Zdroj obrázka: Virrage Images/Shutterstock.com

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár

tipli